Je srovnáno! Draci se domů vrací s veledůležitou výhrou

Michal Krobot, čtvrtek 10.3.2022
Šumperští hokejisté museli během posledních hodin rychle vstřebat nepříjemnou prohru z úvodního duelu a téměř okamžitě vyjet do dalšího boje. Druhé utkání série play-down bylo po celou dobu nesmírně vyrovnané a rozhodovaly maličkosti, přesněji jedna. Zápas měl totiž jen jednoho střelce, kterým se stal útočník Dávid Kohút. Poslední minuty tak přinesly velmi dramatický závěr. Draci si cenné vítězství nakonec srdnatým výkonem ubojovali na svou stranu a stav série se přesune do Šumperka za vyrovnaného stavu 1:1.
PD2 čtvrtek 10.3.2022
HC Slovan Ústí nad Labem - DRACI PARS ŠUMPERK
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 50. Kohút (Pěnčík, Kindl). Rozhodčí: Kostourek, Micka – Roischel, Štofa. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 1290. Střely na branku: 23:17. Průběh utkání: 0:1.
Hamalčík – Drtina, Kottek, Brož, Záruba, Trefný, Mareš – Trávníček, Vrdlovec, Š. Bláha – O. Bláha, Urban, Tůma – Bernat, Milfait, Jouza – Čermák, Severa.
Mokry – Pěnčík, Drtil, Rutar, Hrachovský, Březák, Řezáč, Dudycha – Vildumetz, Kindl, Žálčík – Kohút, Kučera, Vachutka – Kratochvíl, Macuh, Šuhaj – Antoníček, Šilhavý, Furch.

Druhé utkání playdown série začalo velmi opatrně a díky tomu první třetina nepřinesla žádnou branku. Postupem času ale příležitosti na obou stranách přibývali, především díky nedovoleným přestupkům. Úvodní část ale patřila defenzivním činnostem a ani jeden z týmů nedokázal nijak závažně ohrozit brankáře, nebo se dostat do vyložené šance. První minuty tak gólovou radost nepřinesly a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Druhá perioda už nabídla zajímavější podívanou. Svěřenci Martina Janečka měli jednoznačně více ze hry a velkou část prostřední dvacetiminutovky drželi kotouč na svých holích. První nebezpečná šance ale přišla ze strany domácích. Hokejisté Slovanu totiž ujeli do přečíslení dva na jednoho, zakončující Ondřej Bláha ale v gólové situaci netrefil puk. Poté si vzal slovo Lukáš Žálčík, který zkusil překvapit Hamalčíka rychlou otočkou, ale ani on skórovat nedokázal. V úplném závěru třetiny obránce Mareš orazítkoval Mokryho tyč.

Poslední část sice začala v nastaveném tempu, ale deset minut před koncem základní hrací doby se tečí po jedovaté střele Pěnčíka ze zápěstí prosadil Dávid Kohút a Draci poprvé v sérii vedli. Následně to byl Slovan, kdo musel dotahovat. Závěrečné minuty přinesly opravdové peklo, protože se začaly objevovat poměrně silné emoce. Rozhodčí kvůli tomu museli vylučovat a v posledních vteřinách hráli svěřenci Miroslava Macha dokonce dvojnásobnou početní výhodu. Vojtěch Mokry si za pomoci obrany se vším poradil a Šumperk vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): „V první řadě jsem včera slíbil v pozápasovém rozhovoru, že přijde jiný tým, tak mám radost, že jsem slib splnil. Díky tomu jsme v této sérii konkurenceschopní, máme za sebou první vítězný krok. Dodám jen to, že to je z našeho pohledu jenom 1:1. Série je neskutečně otevřená, budeme se snažit připravit na zápas, který budeme hrát doma.“

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dneska se zápas hodnotí těžko, protože jsme prohráli nejmenším rozdílem 0:1. První třetina byla vyrovnaná, druhá třetina patřila Šumperku, byl lepší. Nicméně ve třetí třetině jsme si začali vytvářet šance a hrát agresivní hokej. Začali jsme více střílet, měli jsme větší tlak do brány. Bohužel se nám puk neodrazil na hokejku nebo jsme to nedomlátili do branky. Zápas rozhodla jedna střela od modré čáry. Nevím, jestli byl puk tečovaný, nebo prolétl přímo, na to se musíme podívat.“