Je hotovo! ŠUMPERK SE VRACÍ DO 1. LIGY!

Jaroslav Svoboda, pondělí 28.3.2011
DRACI DOKÁZALI UHRÁT POSTUP, i když na ledě Jindřichova Hradce pobĺíž rybníka Vajgar museli do posledních minut bojovat o výhru. Šumperk sice opět dramatizoval v závěru utkání, ale tentokráte ze stavu 5:3 v jeho prospěch vinou vlastní nedisciplinovasti. Dvěma góly pomohl k vítězství MARTIN AMBRUZ, po jedné brance přidali Michal Velecký, Tomáš Brunec, Marek Haas a Adam Červenka. Šumperk zvítězil v divoké přestřelce 6:5 a zajistil si již s definitivní platností postup do 1. ligy.
B9 pondělí 28.3.2011
KLH Vajgar Jindřichův Hradec - DRACI PARS ŠUMPERK
5:6
(1:2, 1:1, 3:3)
Branky a asistence: 9. Milotinský (Mařík), 29. Bula (Dvořák Ma., Kupec), 43. Kupec (Dvořák Ma.), 59. Matušík (Voříšek), 60. Matušík (Procházka) - 2. Velecký (Tesařík), 11. Brunec (Meluzín), 35. Ambruz (Hulva, Holík), 42. Ambruz (Vrdlovec), 49. Haas (Hulva, Červenka), 60. Červenka (Holík). Vývoj utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6.
Kubeš - Chmel, Tupý, Zíb, Mazanec J., Heršálek, Procházka, Kupec, Skokan, Bula, Dvořák Ma., Mařík, Stejskal, Mikš, Matušík, Dolina, Voříšek, Milotinský.
Štůrala - Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Navrátil, Sedlák, Tesařík, Gewiese, Brunec, Meluzín, Ambruz, Hulva, Haas, Cink, Vrdlovec, Červenka, Novosad, Velecký, Fischer, Matějka.

Dlouhá cesta šumperských hokejistů do první ligy je u konce. V předposledním utkání letošní sezóny dokázal Šumperk splnit svou povinnost, i když vzhledem k vítězství Mostu doma s Chrudimí by měl jistý postup i v případě, že by nebodoval.

Šumperk vstoupil do utkání velmi aktivně a od prvních vteřin zatlačil Vajgar do defenzívy. Z ofenzívy vytěžil také vedoucí gól, když Velecký po souhře s Tesaříkem rozjásal poměrně početnou enklávu šumperských fanoušků. Další obrovskou šanci spálil Hulva, gól na holi měl také Ambruz. Díky aktivnímu začátku se zdálo, že Šumperk na Vajgar vlétne a bude chtít rozhodnout zápas co nejdříve. Jenže v dalších minutách začali hrát i domácí a najednou měl více práce Štůrala, se šancemi Hradeckých si poradil. Drtivý tlak si vynucovala hlavně třetí šumperská formace vedená Michalem Veleckým, při jejich pobytu na ledě domácí přežívali jen s vypětím všech sil a se štěstím. Další gól zápasu však padl za záda Tomáše Štůraly. Michal Milotinský propálil šumperského brankáře, nicméně Drakům se podařilo rychle odpovědět. Meluzín namazal zpoza branky Bruncovi a sektor za brankou domácích opět jásal. Do konce třetiny se oba týmy se snažily o další gól marně. Šumperské fandy však netěšil vývoj druhého souběžného utkání, kdy Chrudim ještě vedla, i tak se definitiva postupu blížila.

Z prvního výpadu druhé třetiny mohl těžit domácí Kupec, ale nedal. Na druhé straně neuspěl aktivní Hulva, pak přestřelil Drtil a Velecký v třetí šanci Draků během chvilky nevyzrál na Kubeše. Hosté čelili náporu domácích o chvíli později. Vajgarští hráli přesilovku, Matušík však nedokázal tečovat kotouč do sítě. Vajgar se ve 29. minutě přesto dočkal. Rychlou souhru zakončil Bula a bylo podruhé srovnáno. Ve 32. minutě byl faulovaný Brunec a hlavní sudí nařídil trestné střílení, ve kterém však Brunce vychytal Kubeš. A tak se Draci dočkali až ve 35. minutě. V přesilovce překonal Kubeše Ambruz a začal se rýsovat klíčový náskok zápasu. V závěru třetiny měli sice více ze hry domácí, ale vyrovnat se jim potřetí v utkání nepodařilo.

Hostující příznivci se stejně jako v minulých utkáních dočkali raketového nástupu svého mužstva do třetí třetiny. Nádhernou souhru na jeden dotek zakončoval zcela volný Ambruz. Nadějný náskok vydržel Drakům pouze 70 vteřin, David Kupec trefil nad vyrážečku Štůraly a vrátil Vajgar na dosah jednoho gólu. Z obou stran byla evidentní snaha o gól, nakonec se ale prosadil Šumperk. Po rychlé souhře dotlačil kotouč do sítě Marek Haas a v euforii nacházející se sektor hostů začínal pomalu slavit postup. Zvláště když Štůrala zavřel na dlouhé minuty klec a Vajgar marně sahal po snížení. Dramatu se tak zápas dočkal až v 58. minutě, kdy domácí při power-play a souběžné přesilovce skórovali zásluhou Matuštíka. V čase 59:06 se ale dočkal trefy do prázdné branky Adam Červenka a zdálo se být rozhodnuto. Nadšení fanoušků Draků ale ještě patnáct vteřin před koncem otupil Matuštík. Jenže Draci za aplausu svých fanoušků dohráli zápas k vítěznému konci i k postupu.

Na ledě se pak strhla oboustranná oslava. Domácí fanoušci děkovali svým miláčkům za velmi úspěšnou sezónu, na druhé straně se však fandové Draků se svými hrdiny i s vedením klubu oddávali oslavám postupu. Šumperk se naprosto po zásluze vrací do 1. ligy, když zvládl fenomenálně letošní sezónu. K totálnímu štěstí chybí jediné - uhájit i v posledním utkání doma neporazitelnost.