I druhé čtvrtfinále rozhodla třetí třetina, tentokrát ve prospěch Písku

Jaroslav Svoboda, pondělí 4.3.2019
Velmi nadějně měli rozehrán duel druhého čtvrtfinále série ligového play-off šumperští Draci. V Písku získali během dvou třetin vedení 2:0, ale nakonec se domů vrací s prázdnou a série se protáhne minimálně do čtyř zápasů. Vše měl na svědomí Jan Sýbek, zatím jediný písecký hokejista, který dokáže dát Drakům gól. Bohužel jihočeskému soupeři i tohle málo stačilo k tomu, aby se radoval z vítězství a z vyrovnání série. Ta pokračuje v Šumperku ve středu 6. března.
ČF2 pondělí 4.3.2019
IHC Písek - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2
(0:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 44. Sýbek (Polata, Hučko), 50. Sýbek (Hanus), 58. Sýbek (Polata, Hanus) - 7. Vorobjev (Čuřík, Plášek), 31. M. Haloda (Hroch). Rozhodčí: Škrobák - Horký, Štěpánek. Vyloučení: 7:10, navíc Bílek (PIS) 10 minut nesportovní chování. Využití: 1:1. Diváci: 520. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Hauser - Turek, Suda, Parýzek, Červinský, Bílek, Houdek, Hanus - Hučko, Šuhaj, Sýbek, Polata, Tintěra, Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, Novák
Polívka - Tolokonnikov, Mojžíš, Gewiese, M. Haloda, Urban, Řezáč, Sedlák - Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský

Draci dorazili na jih Čech bez obránce Drtila, avšak s útočníkem Krejčiříkem. A s odhodláním vrátit se domů s vedením 2:0 na zápasy.

Stejný poměr skóre ve prospěch Draků svítil na světelném ukazateli po dvou třetinách. Šumperk vstoupil do utkání velmi aktivně, vytvářel si šance a nakonec se velmi rychle dočkali i gólového ocenění. Před brankou Hausera se nejlépe zorientoval Dmitrij Vorobjev a ruský chasník, který už v prvním čtvrtfinále několikrát pomotal píseckou obranu, vstřelil svůj premiérový gól ve vyřazovacích bojích.

Písek si v první třetině příliš velkých šancí nevypracoval a když už se rýsoval rychlý výpad před brankáře Polívku, pálili Písečtí vedle. V závěru třetiny tak dal o sobě aspoň vědět Dominik Bílek, který tak dlouho provokoval šumperské hráče, až si šel s osobním trestem na deset minut chladit hlavu na trestnou lavici.

I druhá třetina byla v režii hostů. Velkou šanci neproměnil Antonov, ve 27. minutě pak čaroval Hauser, který vychytal Pláška. Šumperk se tak dočkal až v přesilovce. Daniel Hroch vyhrál buly pro Marka Halodu, jehož bomba skončila za zády Hausera. Stav 2:0 pro Draky v polovině zápasu znamenal solidní náskok.

Hned vzápětí museli Draci do tří. Oslabení ubránili, dá se říci, že bez větších potíží. A ani další dva dvouminutové tresty pro Tolokonnikova a Marka Halodu nepřinesly domácím korekci stavu.

Přesto se ve třetí třetině zrodil obrovský zlom v utkání. Ve 44. minutě pálil tvrdě Polata a kotouč poskakující v brankovišti zametl do sítě Jan Sýbek. Po chvíli se do sebe pustili Parýzek s Ostřanským a více prostoru na ledě využil Písek podruhé. A opět, jak jinak, v tom měl prsty Jan Sýbek. Deset minut před koncem třetiny tak bylo srovnáno.

A písecký střelec udeřil ještě jednou. Sudí Škrobák poslal na trestnou lavici Tolokonnikova a Písek se dočkal obratu. Jan Sýbek poslal kotouč do odkrytého prostoru. Šumperk tak ztratil velmi slušně rozehraný souboj, v závěru ještě domácí Polata v pěstním souboji změřil síly s Gewiesem. Série se tak vrací do Šumperka za stavu 1:1, tentýž poměr panuje ve všech čtvrtfinálových sériích play-off skupin Jih a Východ.