Hra s ohněm nakonec dopadla dobře, Draci získali tři body

Jaroslav Svoboda, Dominik Mihailescu, středa 6.2.2019
Když ve 23. minutě přidával Tomáš Sedlák čtvrtý šumperský gól za záda novojičínského brankáře Jana Hlaváče, zdálo se, že Draci přejedou svého soupeře a dokráčí k hladké výhře. Následoval kolaps, vzestup hostů a nakonec nejspíš došlo i na srdeční arytmie fanoušků. Nový Jičín postupně mazal nabrané manko, načež v čase 51:11 došlo k vyrovnání na 4:4. Nakonec ale hokejový thriller dopadl dobře, Draci zabrali a Tomáš Sedlák třetí trefou v utkání vystřelil cenné tři body. Na čele tabulky se tak nic nezměnilo, Draci jsou první s náskokem osmi bodů na Drtiče z Hodonína.
37.kolo středa 6.2.2019
DRACI PARS ŠUMPERK - HK Nový Jičín
5:4
(2:0, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. Gago (Kuťák, Vachutka), 18. Sedlák (Čuřík), 22. Kuťák (Vachutka), 23. Sedlák (Čuřík, Plášek), 58. Sedlák (Vorobjev, Drtil) – 24. Tomeček (Kuba), 27. Lehečka (Hruška), 46. Tomeček, 52. Kafka (Lehečka). Rozhodčí: Dufka – Novotný, Šimčík Vyloučení: 4:7 navíc Čuřík (SUM) 10 OT vražení. Využití: 2:1. Diváci: 797. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 5:4.
Polívka – Mojžíš, Gewiese (C), Drtil, Haloda, Řezáč, Sedlák (A) – Gago, Pokorný, Hroch, Vachutka, Kuťák, Urban, Plášek (A), Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.
Hlaváč – Adamík, Már, Hruška (C), Kališ, Metelka, Gřesík, Tomeček – Kuba, Pecha, Kafka, Lehečka, Chvostek (A), Zedník (A), Vaňo, Sonnek J., Slovák, Irgl.