Hledání střelce trvá, bez vstřelené branky se bohužel nevyhrává

Jaroslav Svoboda, pondělí 6.1.2014
Ani v druhém utkání kalendářního roku 2014 nedokázali draci vstřelit gól. Benátky nad Jizerou odčinily svou poslední šumperskou prohru (3:9), a tentokrát si vezou ze severu Moravy tříbodový zisk. Vítězný gól utkání přitom padl již ve 2. minutě, hosté pak náskok nejen že bránili, ale ve druhé třetině i povýšili. Marná ofenzivní snaha draků nepřinesla body ani případnou korekci stavu. Benátky nad Jizerou se tak v tabulce posunuly o dva body před náš tým. V dalším kole zavítají svěřenci Radka Kučery již tuto středu do Mostu.
37.kolo pondělí 6.1.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Benátky nad Jizerou
0:3
(0:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Krejčík (Zacha, Špaček), 32. Plodek (Kica), 36. Jonák (Kajínek, Skořepa). Rozhodčí: Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 800. Střely na branku: 38:34.
Štůrala - Holík, Pastor, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Gewiese, Starý - Haas, Plášek, Půhoný - Staněk, Moskal, Žálčík - Brunec, Sedláček, Červenka - Langr, Skoumal, Cink.
Schwarz - Říha, Ulrych, Pabiška, Pyrochta, Kajínek, Havlín, Niko - Kica, Plodek, Skalický - Jonák, Skořepa, Bárta - Špaček, Zacha, Krejčík - Dlouhý, Mikyska, Psota.

Šumperští hokejisté vyrukovali do boje s novým centrem třetí formace, zlínským mladíkem Pavlem Sedláčkem, který se na přelomu roku účastnil mistrovství světa dvacetiletých ve Švédsku.

Nicméně byl to jeho parťák z Přerostova národního výběru Pavel Zacha, kdo se mohl jako první v utkání radovat. Liberecký supertalent v polovině druhé minuty připravil gólovou akci pro Lukáše Krejčíka, který otevřel skóre zápasu. Rychlý úvod hostům pomohl a Šumperk naopak hůře hledal herní rytmus. V těchto chvílích podržel tým Tomáš Štůrala, na druhé straně si při výpadech domácích počínal jistě i Marek Schwarz.

V závěru třetiny pak mohli hosté dokonce odskočit do dvougólového vedení, znovu u toho byl mladý Zacha, který tentokrát naládoval Kicovi. Ten však na Štůralu nevyzrál, šumperský brankář vykopl jeho ránu betonem.

Druhá třetina pak přinesla usilovnou snahu domácích o vyrovnání. Z toho vyplývaly i fauly hostů, aktivně si pak počínala hlavně druhá domácí formace. Jenže drakům nepomohlo ani trestné střílení, které na úvod 25. minuty jel Lukáš Žálčík. V zakončení přestřelil, čímž jakoby předznačil trápení domácích v koncovce. O chvíli později pálil v přečíslení Sedlák, v další šanci neuspěl Půhoný a ve 29. minutě byli blízko vyrovnání Staněk i Žálčík, ale ani jeden z nich puk do sítě nedotlačil.

A tak hosté udeřili podruhé. Do brejku po zaškobrtnutí Holíka na modré se dostali Kica s Plodkem a druhý jmenovaný přihrávku zatloukl pod víko Štůralovy branky. Zatímco domácí se tak marně snažili několik minut o gól, hosté z první vážnější akce druhé třetiny skórovat dokázali. Inkasovaný gól navíc domácím nepřidal, a když ve 36. minutě přidal třetí branku hostů Jonák, který do sítě doklepl vyraženou Kájinkovu bombu, začala se pak Šumperku lepit nervozita a křeč na hokejky.

Naději mohl na úvod třetí třetiny vykřesat Moskal, ke kterému se před poloprázdnou brankou odrazil puk, ale z ostřejšího úhlu trefil pouze tyč Schwarzovy branky, kterému tak přálo i štěstí. Pouze do výstroje benáteckého brankáře pak pálili Gewiese i Půhoný, v polovině třetiny pak draci výborně zvládli oslabení. Jenže potřebné branky se nakonec v utkání nedočkali. Nepomohla ani přesilovka v závěru zápasu, kdy dvakrát nepříjemně pálil Dudáš.

Šumperk tak doma podlehl Benátkám nad Jizerou 0:3 a klesl v tabulce na deváté místo, právě za svého soupeře. Ve středu 8. 1. zajíždí draci do Mostu.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Už první třetina byla bohužel z naší strany taková nijaká. Soupeř dobře bránil střední pásmo a nám nezbylo nic jiného, než puky nahazovat. Určitě ale rozhodla část druhé, kde přišlo několik nevyužitých šancí, nemohli jsme dorazit puk ani do prázdné brány. Kluci chtěli ještě zkusit něco ve třetí třetině se zápasem udělat, ale Benátky už nás k ničemu nepustili. Je to škoda.

Filip Pešán, HC Benátky nad Jizerou: Za dnešní výhru jsme určitě moc rádi, podařilo se nám po úspěchu na ledě Šumperka poskočit na osmou příčku. Jenže už příští kolo může být zase všechno jinak, takže nic není ani zdaleka rozhodnuté. Náš tým věděl, že domácí budou aktivní a že bude bude potřeba přečkat jejich tlak. Velikou zásluhu na vítězství má brankář Marek Schwarz, který nás v důležitých momentech duelu podržel.