Góly přišly pozdě

Góly přišly pozdě

Jaroslav Svoboda, Petr Matěj, Petr Matěj, sobota 2.2.2008
Š u m p e r k - Hodně podivné utkání odehráli šumperští Draci. Nevšední zápas nejspíš jakoby jen dokreslil fakt, že duel měl úvodní bully naplánované na 16:00. Draci pak v zápase dlouho hráli prim, vytvořili si spoustu gólových šancí, ale stejně jako Kometa v minulém kole pak střelecky vyhořeli na Valentovi i šumperští hráči. Třikrát pak Panterům pomohla tyč, branky přišly bohužel až v závěru zápasu. Nejprve snížil svou premiérovou brankou za Draky Oliverius, následně vykřesal naději Meluzín. Jenže hosté těsné vedení ubránili i při power-play Šumperka a nakonec odvážejí poněkud šťastné vítězství 4:3.
41.kolo sobota 2.2.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - AZ Havířov
DRACI PARS ŠUMPERK - AZ Havířov
3:4
(0:1, 0:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 43:49 Ambruz (Hrčka, Meluzín), 57:34 Oliverius (Bařica), 58:04 Meluzín (Ambruz, Grill) - 10:53 Seman, 27:06 Rozum (Kratzer, Sikora), 45:38 Seman (Hulva, Velecký), 51:20 Huhto (Novák, Velecký). Rozhodčí: Jaromír Vampola - Tomáš Brabec, Roman Hejduk. Vyloučení: 9:9, navíc Hrčka (SUM) 10 min. OT naražení. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1140. Střely na branku: 50:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4.
Lev ( Tihlář ), Galvas, Osina, Hrčka, Fojtík, Špelda, Ondráček, Formánek, Šindler, Antonovič, Meluzín, Ambruz, Kovář, Fadrný, Rákos, Grill, Oliverius, Bařica, Stejskal, Taragel, Kubica.
Valent ( Šafránek ), Varga, Szakal, Lašek, Peštuka, Huhto, Novák, Bokroš, Zdráhal, Daneček, Rozum, Sikora, Škoda, Seman, Hulva, Velecký, Kratzer.

Komentář k zápasu

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, jejich tlak byl od úvodního buly patrný, ovšem domácí útočníci si vylámali zuby na hostujícím brankáři. Proti Valentovi neuspěl novic Oliverius, v přesilovce trefil tyč Rákos, bez efektu skončily i pokusy Fadrného a Antonoviče. Nemohoucnost domácích v koncovce se Drakům vymstila. Nejprve prověřil v 7. minutě pozornost Lva v bráně Zdráhal, o tři minuty později se Panteři již radovali z gólu. Domácí obrana chybovala a Filip Seman se na konci 11. minuty nemýlil – 0:1. Draci měli možnost vyrovnat hned vzápětí, ale nabídnutou přesilovku Draci neproměnili ve vyrovnávací branku. Zbytek úvodní třetiny byl z obou stran poněkud zmatený, diváci si příliš hokejové krásy neužili.

Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky se ocitl v šanci Grill, Valent jej však vykryl. Pak se po spolupráci s Antonovičem ocitl v další brankové příležitosti Meluzín, jeho zakončení po obkroužení branky však gólem neskončilo. A tak, stejně jako v prví třetině, udeřilo na druhé straně. Po chybě v rozehrávce Draků se ke kotouči dostal Petr Rozum, který vskutku rozumě zakončil. Jeho přízemní střela zahrála na housle Jakuba Lva – 0:2. Poté byli diváci svědky několika vyloučení, hosté si v přesilovkách počínali o poznání nebezpečněji než Draci, ovšem skóre již zůstalo nezměněno.

Do třetí třetiny poté Draci vlétli s velkým odhodláním a jejich snaha brzy přinesla ovoce. Domácí si z tlaku vynutili faul havířovského Vargy, jenže přesilovka dlouho ne a ne vycházet. Ovšem těsně před uplynutím dvouminutové výhody se Šumperk přeci jen dokázal prosadit. Odraženou střelu Meluzína usměrnil do odkryté brány Martin Ambruz a domácí byli opět ve hře – 1:2. Tento stav ale trval pouze necelé dvě minuty. Filip Seman totiž svojí druhou brankou v utkání vrátil Panterům dvougólový náskok – 1:3. Na definitivní konec nadějí to vypadalo ve 49. minutě, kdy hlavní sudí poslal za katr hned dva šumperské hráče najednou a Havířov měl k dispozici dvouminutovou výhodu dvou mužů v poli. Nutno však podotknout, že tato přesilovka se hostům příliš nevydařila, velkou měrou se o to zasloužily dvě trojice domácích bojovníků, kteří sehráli toto oslabení po taktické stránce skvěle. Ovšem, i když se domácí ubránili, další přesilovka hostí skončila již po devíti sekundách. Pavučinku z klece Lva vymetl v čase 51:20 Mikko Huhto a zdálo se býti rozhodnuto – 1:4. Draci však zbraně nesložili, ovšem branky přišly příliš pozdě. V čase 57:34 se premiérově v dresu Draků prosadil Michal Oliverius – 2:4. Půl minuty po něm snížil na rozdíl jediné branky nádhernou střelou Roman Meluzín – 3:4. Diváci, kteří již opustili stadion po čtvrté brance Havířova, tak mohli litovat. Ale jen trochu. Domácí se sice v power-play tlačili před Valentu, ovšem opakované pokusy Galvase, ani následné dorážky vyrovnání nepřinesly. Škoda, že utkání trvá 60 minut, se sirénou se ocitl v perfektní pozici Meluzín, jenže zrovna ve chvíli, kdy se kapitán Draků chystal k zakončení, ozvalo se závěrečné zahoukání a tak utkání skončilo vítězstvím hostí 3:4.