Gólové hody vyzněly lépe pro Rebely, Šumperk si v úvodním klání vítězství nepřipsal

Gólové hody vyzněly lépe pro Rebely, Šumperk si v úvodním klání vítězství nepřipsal

Martin Schwarz, Luboš Vácha, čtvrtek 8.8.2013
Š u m p e r k – K vůbec prvnímu přípravnému utkání zavítali Draci na led Havlíčkova Brodu, do tamějšího svatostánku, nesoucí název Kotlina. Družina Radka Kučery přijela na Vysočinu oslabena o některé hráče, když chyběli například Adam Červenka, Tomáš Sedlák nebo Jan Tesařík. Přesto šli po první dvacetiminutovce do vedení právě hokejisté Salithu, zásluhou ONDŘEJE STARÉHO, jenž se prosadil jako první z Draků po letní pauze. Druhá část ale patřila spoušti havlíčkobrodských gólů, které padly hned čtyři, zatímco Šumperští skórovali jedinkrát. Po druhé části světelná tabule ukazovala výsledek 4:2. Ve třetí periodě diváci viděli ještě dvě branky, obě vsítili domácí. Rebelové tak zápas ovládli v poměru 6:2.
příp. čtvrtek 8.8.2013
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
6:2
(0:1, 4:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Kočan (Mavrojanidis), 24. Maliník (Rybalkin), 30. Chlubna (Maliník, Rybalkin), 31. Milfait, 49. Kočan (Kinkor), 57. Chlubna – 13. Starý (Půhoný), 32. Škorík (Žálčík). Rozhodčí: Vampola – Kukeně, Honza. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 360. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.
Suchan (41. Opršal) – Beneš, Zítka, Rybalkin, R. Novotný, Havlík, Löbl, Pecen, M. Blažek, Semrád, Korim – Kočan, Kozlík, Milfait, Chlubna, Matějka, Maliník, M. Havel, Kinkor, Szilva, Dvořáček, Mavrojanidis
Vajner – Holík, Peslar, M. Novotný, Majer, Starý, Mareček, Navrátil – Staněk, Kopec, Plášek - Haas, Žálčík, Škorík - Cink, Hulva, Půhoný - Brunec, Skoumal, Chomič

Komentář k zápasu

Rychlý hokej z jedné strany kluziště na druhou, tak by se daly zhodnotit první minuty zápasu. Nejvíce se zapotili oba brankáři, kteří s přehledem likvidovali jednu šanci za druhou. První nebezpečnou akci sehráli v polovině osmé minuty hosté, kteří dostali oslabené Rebely pod tlak. Aktivní Škorík se nejprve ocitl sám před Suchanem, ale na poslední chvíli mu byl kotouč vyseknut z čepele. Hned po něm střílel Žalčík, jehož pozemní pokus domácí gólman vytěsnil betonem. Domácí se však stále nedokázali osvobodit, čehož se znovu pokoušel využít Škorík. Ten ovšem ani na podruhé převalujícího se Suchana nepřekonal. Chvíli poté se po levém křídle probojoval k zakončení Plášek, po jeho ráně zazněl Kotlinou cinkot brankové konstrukce. Odražený kotouč sebral domácí hráč Štěpán Štěpánek, jenž sprintoval až před Vajnera, který ale zůstal klidným a forhendovou kličku zmařil efektním rozštěpem.

Prvním, kdo se radoval ze vstřelené branky, byli v 13. minutě hokejisté se zeleným drakem na hrudi. Rozjetý Ondřej Starý dostal k pravé straně brankoviště přesnou nahrávku a podél tyčky jí nasměroval za Suchana. Rebelům zatrnulo při následné střelecké šanci Půhoného. Ten si povyjel zpoza branky a z otočky vypálil. Kotouč se pak ještě nebezpečně kutálel po brankové čáře. Posléze musela domácí obrana likvidovat další závar před svou brankou. Chomič svižně vystřelil z kruhu, ale při pokusu dorážet mu Suchan kotouč vypíchl. Nic nevzdávající Chomič zkusil ležícího brankáře přestřelit padáčkem. To se mu povedlo, ovšem ze vzduchu letící kotouč sklepnul Rybalkin a jeho kolega Novotný jej golfem uklidil do bezpečné vzdálenosti.

Rebelové se ke slovu dostali minutu a půl po první přestávce. Georg Mavrojanidis se svižným krokem prodral po levém křídle do útočné třetiny a předložil puk do jízdy Janu Kočanovi, který se středně vysokou ránou k tyči nemýlil. Úspěšná jízda domácí družiny nekončila. Uběhlo zhruba půl minuty a Havlíčkobrodští se dostali do vedení. Šumperští totiž riskantně rozehrávali do brejku, což se jim nevyplatilo. Nepřesně letící touš zachytil Roman Maliník, jenž se pohodově proháčkoval skrz dobruslující obranu a střelou k pravé tyčce skóroval.

Palebný kolotoč domácích měl k překvapení všech fanoušků další pokračování. Ve 30. minutě vypálil od modré čáry Artur Rybalkin. Odražený puk se pokoušel usměrnit do branky Roman Maliník. Nakonec se ke kotouči nachomýtl Tomáš Chlubna, který dezorientovanému Vajnerovi uštědřil jesle. O minutu později se po levé straně hřiště utrhl rychlík Jan Milfait, jehož tvrdá rána do vzdálenější šibenice měla oči a domácí tak mohli slavit třígólový náskok.
S Draky už to vypadalo nahnutě, ale na konci 32. minuty se do puku na pravé straně útočného pásma opřel Stanislav Škorík, čímž pro hosty vykřesal jiskru naděje na zdramatizování zápasu.

Pro poslední dějství zvolila hráčská lavice Rebelů změnu v brankovišti. Jaroslava Suchana vystřídal mezi tyčemi jeho kolega Petr Opršal a hned v úvodu třetiny si připsal pár úspěšných zákroků. Jeho spoluhráči dobře bránili a nakonec si vydobyli šanci, kterou přetavili ve svůj pátý gól. Kamil Kinkor si v 50. minutě vyšlápl po levém mantinelu a všiml si z druhé vlny najíždějícího Jana Kočana, kterému adresoval přesnou přihrávku. Pro něho už nebyl problém procedit puk mezi betony natahujícího se Vajnera. Hotovou popravou pro hostující celek byl šestý gól v síti hostujícího gólmana. Svůj bleskový únik dokonale zužitkoval Tomáš Chlubna, který zamířil přesně nad pravý beton a stanovil tím konečné skóre.

Ohlasy trenérů

Radek Kučera, Salith Šumperk: Byl patrný rozdíl v tom, že soupeř je na ledě mnohem déle než my. Byly okamžiky, kdy jsme domácí dostávali pod tlak, ale šance jsme nedávali. Brod je pak dokázal využívat. Také jsme většinou prohrávali osobní souboje, ale to souvisí s tím, že jsme kratší dobu na bruslích.

Fotografie ze zápasu