Fantazie! Draci předvedli v závěru parádní obrat a z Kolína vezou plný bodový zisk

Vanessa Vařeková, středa 12.10.2022
Zběsilé tempo Chance ligy pokračovalo i ve středu, kdy se Draci v rámci 11. kola podívali na led kolínských Kozlů. Úvodní část zápasu nenabídla moc pohledný hokej. Obě mužstva ze začátku spíše gólmany oťukávala, dlouhou dobu se tak hrálo bez branek. Změna nastala až ve 13. minutě, kdy gólový účet otevřel šumperský ostrostřelec Jiří Průžek. Kozlové to ale nezabalili a po chybě jednoho z šumperských hráčů vyrovnali. Ve druhé dvacetiminutovce se domácí Kolín poprvé dostal do vedení a svůj náskok dokonce navýšili na rozdíl dvou branek. Draci se ale s porážkou nehodlali smířit, a tak do toho v závěrečné části pořádně vletěli. Hned zkraje snížil stav utkání David Bartoš. O chvíli později bylo ještě veseleji. Vyrovnávací branku vsítil Tomáš Drtil. Od tohoto okamžiku bylo dnešní utkání zcela v režii šumperského týmu. Fantastický obrat dokonal Vojtěch Šuhaj a poslední úder uštědřil Šimon Jelínek ránou do prázdné brány. Skvělý výkon také podal brankář Jakub Lackovič, který v kritických chvílích mužstvo neskutečně podržel. Draci se díky této výhře odlepili z poslední příčky.
11.kolo středa 12.10.2022
SC Kolín - DRACI PARS ŠUMPERK
3:5
(1:1, 2:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 16. Matějček (Kolmann), 32. Z. Král (Čáp, Nedvídek), 37. Matějček (Jankovský, Hladík) – 13. Průžek (Kunst), 41. Bartoš (Dudycha, Drtil), 51. Drtil (Dudycha, Šuhaj), 53. Šuhaj (Vachutka, Kadeřávek), 60. Jelínek (Šuhaj, Vachutka). Rozhodčí: Bejček, Hucl – Bohuněk, Štěpánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 418. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:5.
Soukup – Kolmann, Čáp, Niko, Cibák, Hladík, Aubrecht, Pelda – Z. Král, Koukal, Dlouhý – Ouřada, Nedvídek, Sklenář – Síla, Matějček, Jankovský – Beneš, Beneš, Šedivý.
Lackovič – Drtil, Dudycha, Kadeřávek, Eliáš, Hrachovský, Kunst – Průžek, Bartoš, Žálčík – Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Bernat, Motloch, Vachutka – Horký, Čermák, Křemen – Jouza.

Do středečního souboje vstoupil o něco aktivněji domácí Kolín, přesto ale v úvodních minutách nebyl k vidění moc pohledný hokej. Obě mužstva si nevytvořila žádnou velkou a nebezpečnou šanci, ale spíše to vypadalo, že si gólmany pouze oťukávají. Na první branku této bitvy si místní diváci museli počkat až do 13. minuty. Šumperští hokejisté sice měli daleko méně ze hry, než tomu bylo v případě Kolína, nicméně byli to právě oni, kteří otevřeli dnešní gólový účet. Jiří Průžek si našel vhodnou střeleckou pozici v prostoru pravého kruhu, odkud nakonec také vystřelil a díky skvělé práci clonícího Lukáše Žálčíka, překonal domácího brankáře – 0:1. Téměř vzápětí byl kvůli špatnému postavení na vhazování vyloučen domácí Petr Koukal, Draci tak měli skvělou příležitost odskočit na dvoubrankový rozdíl. Jenomže to se hostujícímu celku nepovedlo. Naopak, po chybě jednoho z šumperských hráčů, se Kozlové dostali do přečíslení dva na jednoho. Štěpán Matějček to vzal na sebe, počkal si na skluz soupeře a parádní střelou vymetl horní růžek Lackovičovy brány – 1:1.

Ve druhé třetině se tak mohlo začít zase od začátku. Ve 26. minutě si Šumperk zahrál další přesilovou hru, která vypadala hodně nadějně, jenomže Jakub Soukup vytasil proti tečované střele výborný zákrok. Tentokrát tedy nedovolil, aby se Draci opět dostali do vedení. O chvíli později si početní výhodu vyzkoušeli i domácí, ale neúspěšně. Nicméně, jen co se vrátil šumperský hráč na ledovou plochu, sudí signalizoval další trest. Tentokrát si šel na trestnou lavici odpočinout Lukáš Motloch. A právě tento nedovolený zákrok už byl potrestán, a to rychlostí blesku. Ve 32. minutě poslal poprvé svůj tým do vedení Zdeněk Král, který z pravého křídla vypálil přesně na vzdálenější tyč, mimo dosah Lackoviče – 2:1. Kozlové byli v této fázi zápasu daleko aktivnější než Šumperk, což se rovněž promítlo do skóre. Nejen že se Kolín ve druhé periodě dostal poprvé v této bitvě do vedení, ale ve 37. minutě dokonce navýšil svůj náskok na dvě branky. Po nádherné kombinaci Hladíka a Jankovského se k puku dostal Štěpán Matějček, který dostal ten nejjednodušší úkol zamést puk do zcela odkryté brány, a tak i učinil – 3:1.

Do závěrečné části vstupoval Šumperk v roli dotahujícího týmu. Na led se po druhé přestávce ale postavil zcela jiný tým plný energie, dravosti a chuti zvítězit. Svěřenci Lukáše Majera si zkrátka nehodlali připustit, že by měli z dnešní bitvy odcházet s porážkou potažmo bez bodového zisku. Hned zkraje třetí dvacetiminutovky snížil skóre na 3:2 povedenou tečí David Bartoš, přičemž nedal Soukupovi žádnou šanci zareagovat. Draci po tomto gólu chytli druhý dech a začali na domácí vytvářet obrovský tlak. Jakub Soukup měl najednou plné ruce práce. Nejvdříve si poradil se samostatným únikem jednoho z šumperských hráčů, následně zasáhl i proti nebezpečné střele Lukáše Žálčíka. Ve 47. minutě dostali hosté další šanci na vyrovnání, za držení byl totiž vyloučen kolínský Ján Niko. Drakům ale dnes v přesilovkách nebylo přáno, protože i nyní v početní převaze málem inkasovali. V této kritické chvíli ale šumperské mužstvo fantasticky podržel Jakub Lackovič. Obrovská radost hostujícího celku ale přece jenom přišla o chvíli později. Právě probíhala 51. minuta, když Tomáš Drtil obdržel přihrávku na modrou čáru, odkud se ho snažil nahodit. To ale ještě netušil, že z obyčejného nahození nakonec padne gól – 3:3. Draci touto brankou Kolín položili a zbytek utkání měli zcela ve své režii. V 53. minutě byl neskutečný obrat dokonán! Po perfektní přihrávce od Ondřeje Hrachovského se před kolínským gólmanem ocitl zcela sám Vojtěch Šuhaj, který krásným blafákem poslal kotouč přesně mezi Soukupovy betony – 3:4. Kozlové se ještě v posledních minutách snažili aspoň vyrovnat, nakonec však Drakům pojistil vítězství střelou do prázdné brány Šimon Jelínek. Draci tak po fantastickém obratu berou z Kolína všechny tři body a už nejsou poslední v tabulce.

David Švagrovský (DRACI PARS ŠUMPERK): „Pro nás opět težké utkání, kdy, i přes první branku, soupeř dokázal otočit vývoj zápasu a my jsme se přes něj těžko dostávali. Zásadní pro nás byl vstup do třetí třetiny, tady se znovu ukázal velký charakter kabiny a kluci dokázali zápas otočit. Zároveň nás těší, že jsme navázali na pondělní zápas a potvrdili vítězství. Nicméně jdeme dál a od zítra se budeme chystat na jednoho z lídrů soutěže.“

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): „Utkání se hodnotí úplně strašlivě, myslím si, že jsme dvě třetiny předváděli velmi dobrý výkon. Utkání jsme měli pod kontrolou. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme být zodpovědní, důslední a pracovití. Upozorňovali jsme hráče, že soupeř to určitě nezabalí. Jenže hned po osmnácti sekundách jsme dostali branku a mužstvo se podělalo. Najednou jsme měli strach a soupeř začal dominovat. Nepřikládal bych to únavě, ale hráčům přestala fungovat hlava – najednou každý jezdil tam, kde neměl. Nedrželi jsme systém a soupeř nás potrestal. Musíme se nad tím nyní zamyslet, včetně nás trenérů, a začít tvrdě pracovat. Věříme, že se to otočí co nejdříve.”