Dvoubodový comeback Vildumetze! I přes to ale Šumperk smolně padl

Michal Krobot, středa 4.1.2023
První utkání v roce 2023 nedopadlo pro Šumperk vítězně. V rámci 34. kola do Škoda arény přijelo mužstvo Přerova. Už od prvních minut se jednalo o napínavou přestřelku, kdy padala jedna branka za druhou. V jeden moment měl ovšem Šumperk sérii několika slabších momentů a ze stavu 3:3 najednou čelil tříbrankovému rozdílu, který už nedokázal dotáhnout. Do sestavy výborně zapadla nová posila Tomáš Vildumetz. Představil se ve formaci s Šuhajem a Jelínkem, přičemž se dnes stali nejproduktivnější šumperskou lajnou.
34.kolo středa 4.1.2023
DRACI PARS ŠUMPERK - HC ZUBR Přerov
4:6
(2:2, 1:4. 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Š. Jelínek (Vildumetz, Šuhaj), 8. Žálčík (Vildumetz, Bartoš), 33. Kunst (Šuhaj, Š. Jelínek), 53. Nedvídek (Kadeřávek, Eliáš) – 3. R. Černý (Krisl, Macuh), 15. Březina (Chroboček, Pechanec), 28. Březina (Jak. Svoboda, Hanák), 35. Doležal (F. Dvořák), 35. Dobša (Indrák, Chrobeček), 38. Jak. Svoboda (Pechanec). Rozhodčí: Vrba, Wagner – Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Diváci: 1170. Střely na branku: 25:54. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:6.
Lackovič (35. Hamalčík) – Dudycha, Drtil, Kadeřávek, Eliáš, Kunst, Hrachovský, Rutar – Bartoš, Žálčík, Šuhaj – Jelínek, Mácha, Nedvídek – Vachutka, Křemen, Bernat – Jouza, Vildumetz, Průžek.
Postava – Chroboček, Černý, Hanák, Ševčík, Krisl, Gréč, Dluhoš – Březina, Pechanec, Jak. Svoboda – Doležal, Dvořák, Indrák – Goiš, Macuh, Dobša – Tarnoczy, Hradil, Fencl.

První vstup Draků na ledovou plochu v roce 2023 přinesl zajímavou podívanou. Už po dvou minutách hry se Zubři dostali k početní výhodě, kterou proměnil fantasticky umístěnou střelou z první Robert Černý. Šumperk ovšem zůstal v klidu. Jen několik málo okamžiků poté srovnal. Nová spolupráce ve druhé lajně zafungovala skvěle. Po ose Šuhaj – Vildumetz se dostal puk k Šimonu Jelínkovi a bylo bleskově vyrovnáno. Přesilovou hru dostal také Šumperk. Do hry byl nasazen Vildumetz, což ukázalo se to jako dobrý tah. Po jeho přihrávce se totiž prosadil Lukáš Žálčík. Přerovu se podařilo srovnat z hole Davida Březiny a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Druhá třetina začala opatrněji než ta první. Na góly se ale dlouho čekat nemuselo. Svou druhou trefu v zápase slavil v osmadvacáté minutě David Březina. Šumperk jako v předchozí dvacetiminutovce opět dokázal poměrně rychle odpovědět. Přečíslení dva na jednoho využil po nahrávce Šuhaje Vratislav Kunst a stav utkání byl opět vyrovnaný. Za minutu a devět sekund si vzal slovo Tomáš Doležal a to už bylo pro Draky moc. Do brány šel Hamalčík. Hned z první nešťastné přerovské střely ovšem inkasoval a na Šumperk se začala lepit smůla. Na konci třetiny přišly dvě chyby v jednom střídání od Hrachovského a díky tomu třetinu ukončil gólem Jakub Svoboda.

V poslední periodě čekal svěřence Lukáše Majera velmi těžký úkol. Dorovnat tříbrankovou ztrátu. Bohužel pro Draky měli až příliš zkušeného soupeře, který jim drtivý tlak nedovolil. Draci se ale sympaticky snažili a ve třetí třetině byli lepším mužstvem. Jenže na tři branky to nestačilo. Osm minut před závěrečnou sirénou ještě křesal jiskry gólem naděje Lukáš Nedvídek, ale přerovská obrana více nedovolila. Poslední minuty se Šumperk snažil, nic víc se však v utkání nestalo a Zubři odjeli se všemi body.

David Švagrovský (DRACI PARS ŠUMPERK): „Myslím si, že z naší strany nebyl nástup úplně špatný. Pak ale od nás přišlo několik faulů, a to si rozhodně nemůžeme dovolit v první třetině, natož proti takovému kvalitnímu a zkušenému mančaftu. To jde vyloženě za námi. Nicméně nějakým způsobem jsme se v zápasu drželi. Podle mě nás dnešní utkání stála nějaká pětiminutovka, kdy jsme z toho trošku vypadli a bohužel nám to tam napadalo. Vypadnout z tempa i na pět minut je proti takovému soupeři prostě smrtící a to se dnes ukázalo. Pak už jsme se před bránu dobývali všemožným způsobem, ale bylo to k ničemu. Je to hrozně těžké, protože kluci celý zápas dřeli, na to nemůžeme říct ani půl slova. Zase přišel plný barák, fanoušci byli fantastičtí.“

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): „V kabině jsme si říkali, že se tu body nezískávají snadno, takže za vítězství jsme moc rádi. V té sestavě, v jaké momentálně jsme, tak bojujeme statečně. Určitě jsme měli dobrý vstup do utkání. I když první třetina skončila nerozhodně 2:2, tak jsme měli hodně střeleckých pokusů. Myslím si, že zlom nastal ve druhé třetině. Ve třetí jsme pak odolali příležitostem domácích. Řekli jsme si v kabině, že musíme být až do konce utkání aktivní. Kdybychom bránili jenom výsledek, tak by to byla výhoda pro domácí, kteří by mohli na nás vyvíjet tlak. K tomu naštěstí nedošlo. A přestože se jim podařilo snížit na rozdíl dvou branek, tak jsme to nakonec dokázali dohrát s jistotou vítězství.“