Druhý den na severu Čech přivanul výhru, Draci přetlačili Most

Martin Schwarz, neděle 12.10.2014
Sobotní střetnutí na ledě Kadaně neproběhlo zrovna podle představ přítomných, kvůli nepříznivým podmínkám v hale musel být duel přerušen. Na severu Čech ovšem Salith zůstal, během nedělního podvečera Draky vyzval neoblíbený Most. Domácí poslal prvně do vedení Jan Alinč, jenže ještě do konce úvodní periody srovnal výsledek Lukáš Žálčík. Prostřední dějství málem ovládli Severomoravané, když v přesilové hře skóroval produktivní obránce Tomáš Sedlák. Před sirénou ale upravil za Mostecké na 2:2 Petruška. Čekání na rozhodnutí ve třetí části nebylo proměněno v branky, navzdory množství trestů nikdo gól neslavil a zápas mířil do prodloužení. Po něm musely kluby abslovovat samostatné nájezdy, v nichž určil konečný stav mág DANIEL VRDLOVEC. Salith získal na kluzišti Mostu dva body.
13.kolo neděle 12.10.2014
HC Most - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3sn
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Alinč (Kubinčák, Kousalík), 38. Petruška (Kubinčák, Alinč) – 11. Žálčík (Staněk, Moskal), 29. Sedlák (Moskal, Staněk), rozh. náj. Vrdlovec. Rozhodčí: Würtherle – Guth, Rittich. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1 Diváci: 166. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, .
Soukup – Kousalík, Čížek, Kokeš, Charousek, Hora, Havelka, Kasal, Grin – Kubinčák, Alinč, Petruška – Tauš, Slavíček, Nedrda – Mical, Válek, Bojer – Hanzl, Čmolík
Koutký – Holík, Drtil, Sedlák, Gewiese, Novotný, Starý, Slavík – Haas, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Plášek, Vávra – Kužílek, Vrdlovec, Vachutka

Původně plánovali modrožlutí odehrát během jednoho víkendu dvakrát šedesát minut na severu Čech, jenže v důsledku nedohraného mače v Kadani se musí spokojit pouze s jedním konečným výsledkem. Pod záštitou nedělního večera ukázala posádka Radka Kučery hokejové schopnosti před tribunami Mostu. Právě ve městě, jež leží blízko německých hranic, nehrají Šumperk příliš s oblibou.

Na úplném začátku pomaloučký rozjezd, ale postupně zrychlující tempo. Šanci na startu úvodní dvacetiminutovky nevyužili před Koutského klecí Mical ani Charousek, prvotní trefu vykázala světelná tabule až za několik okamžiků. Běžela 9. minuta, když ostřílený mazák Jan ALINČ dorazil ránu bývalého hráče Litvínova Vojtěcha Kubinčáka – 1:0. Salith nehodlal nikterak otálet, vyrovnat v co nejkratším časovém sledu se podařilo na jedničku. Lukáš ŽÁLČÍK se trefil za již překonaného mosteckého strážce svatyně u tyčky – 1:1. Počáteční perioda končila za situace, kdy na každé straně padlo po jednom gólu.

Následující třetina přinesla velice podobný obrázek té první. Pokus útočníka Karla Pláška skončil neúspěšným zakončením pouze do plexiskla. Střídačka zpod vrcholků Jeseníků vyskočila radostí po využití dvojnásobné početní výhody. Severočeši ve třech mužích mezi mantinely nestačili bránit, úlohu autora branky na sebe převzal jako tradičně gólově naladěný bek Tomáš SEDLÁK, jehož pumelice zaletěla do sítě z vrcholku kruhu – 1:2. Dále domácí nestačili zužitkovat vyloučení Jana Bergera a vše nasvědčovalo faktu, že si vedení do kabin odnesou Draci. To by však nesměl ke konci 38. minuty vyrovnat k radosti Mostu Patrik PETRUŠKA - 2:2.

Rozhodčí neustávali s častými vdechy do píšťalky, vylučování bylo nasnadě i ve třetí části hry. Když ale do 47. minuty odseděli tresty další čtyři jedinci, výsledek zůstával beze změny na obou stranách barikády. Brejkové situace, po překlenutí do druhé poloviny závěrečné dvacetiminutovky, nestačil proměnit v gólové ovoce Lukáš Žálčík, změnu cifer nepřitáhly ani opětovná vyloučení. Naopak zahrozil při hře ve čtyřech Vítězslav Nedrda, kterému se málem podařilo zaskočit šumperského brankáře. Šedesát minut na určení vítězného celku nestačilo, řada přišla na nastavených pět minut. Poslední vteřina základní hrací doby vyústila tyčku od Tomáše Sedláka! K následným trestným střílením vůbec dojít nemuselo, jenže Patrik Moskal nedokázal nasměrovat do zařízení obrovskou příležitost, stejně jako Karel Plášek. A tak byl oříšek mače rozlousknut v disciplíně nájezdníků, vítěznou oslavu provedl po rozhodnutí král technických momentů Daniel VRDLOVEC! Šumperk bere dva body za úspěch v nájezdech.