Druhé vítězství v řadě! Šumperští zvládli těžký boj s Havířovem

Michal Krobot, Vanessa Vařeková, pondělí 11.10.2021
Draci mají za sebou už 10. ligové kolo, ve kterém navázali na dobrý výkon z Ústí nad Labem a připsali si další tři body do tabulky. Azet sice dokázal odpovědět na úvodní branku Šumperka a chvíli se hrálo za vyrovnaného stavu, ale domácí hráči byli jasně proti. Zápas nakonec rozhodl Tomáš Vildumetz gólem v devětadvacáté minutě. Havíři se v poslední třetině mocně snažili vyrovnat, pevná dračí obrana však uhájila těsný náskok.
10.kolo pondělí 11.10.2021
DRACI PARS ŠUMPERK - HC AZ Havířov 2010
2:1
(1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. D. Kindl (Drtil, Vildumetz), 29. Vildumetz (P. Kratochvíl, D. Kindl) – 24. Paś (J. Doktor, Hudeček). Rozhodčí: Veselý, Wagner – Zídek, Hranoš. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. Diváci: 1076. Střely na branku: 27:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Mokry – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Březák, Dudycha, Řezáč, L. Rutar – P. Kratochvíl, D. Kindl, Vildumetz – J. Krejsa, Kohút, A. Furch – Bernovský, Šilhavý, Scheuter – J. Horký, Spratek, Antoníček.
Štipčák – F. Kočí, Rašner, M. Hlaváč, Chroboček, Lytvynov, Valenta, Korím – Severa, Pechanec, L. Bednář – Dostálek, Hudeček (A), J. Doktor – M. Hrubec, Paś, Š. Kratochvil – Stuchlík, Maruna, Mrva.

Úvodní dějství začali lépe hosté. Hned v první minutě zápasu se Antonín Pechanec dostal nikým nehlídaný do prostoru mezi kruhy, branku ale netrefil. V následujícím průběhu převzali otěže Draci. Ve 4. minutě byl vyloučen hostující Jan Hudeček za vysokou hůl. Šumperským hokejistům stačilo jen pár vteřin početní výhody ke vstřelení branky. Tomáš Drtil našel úplně volného Denise Kindla, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Draci si poté vytvořili ještě několik velkých šancí, další gól se jim ale nepodařil vsítit. Do druhé třetiny tak vstupovali s jednobrankovým náskokem.

Druhá dvacetiminutovka odstartovala ostře. Nejprve se do vyložené šance dostali domácí hráči, Denis Kindl a Tomáš Drtil, ale ani jeden nepřekonal Marka Štipčáka. Na druhé straně musel vytáhnout skvělý zákrok Vojtěch Mokry. V 23. minutě byl vyloučen domácí obránce Martin Pěnčík, který se provinil hákováním. A také Havířov zužitkoval svojí první přesilovou hru. Vojtěch Mokry nejprve zneškodnil střelu Jakuba Doktora, na následnou dorážku Dominika Paśe už ale nedosáhl. A rázem bylo vyrovnáno, ovšem ne na dlouho. O pět minut později se opět radoval Šumperk. Draci se dostali do přečíslení 4 na 2, Petr Kratochvíl zachoval klidnou hlavu, poslal přihrávku na Tomáše Vildumetze a ten přesnou ránou k bližší tyči navýšil skóre na 2:1. Ke konci třetiny ještě Vojtěch Mokry předvedl několik dobrých zákroků.

Do třetí třetiny vstoupil aktivněji Havířov, který se snažil vyrovnat seč mu síly stačily. Jenomže proti Havířovu stál fantasticky chytající Vojtěch Mokry. Mokry si nejprve poradil s pokusem Antonína Pechance, následně skvěle zakročil i proti střele Jiřího Severy. S blížícím se koncem zápasu se začalo přitvrzovat. Hostující celek si několikrát pomohl nedovoleným zákrokem, Draci ale nedokázali přesilové hry proměnit. Skvělými zákroky se prezentoval také havířovský Marek Štipčák. Havířov to ještě před sirénou zkoušel v šesti, ale vyrovnat se mu nepodařilo. V poslední minutě zápasu byli hosté dokonce vyloučeni za zalehnutí puku. Dnešní utkání tak končí šťastněji pro domácí mužstvo, které bere za těsné vítězství 2:1 všechny body. Zásluhu na tomto výsledku mají gólmani obou celků.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): Další těsný výsledek pro nás. Nejspíš to bude tím, že jsme si zatím nevypěstovali instinkt zabijáka. V první třetině byly výborné přesilovky a měli jsme velkou převahu nad soupeřem. Kdybychom měli instinkt zabijáka, mohla tato třetina skončit větším rozdílem. Ve druhé třetině jsme dostali na 1:1, to byla dobře sehraná přesilovka soupeře. Potom samozřejmě ta nervozita a nezkušenost většiny hráčů, protože to mužstvo je mladé, hrála neskutečnou roli. Je potřeba trpělivost, ale zase na druhou stranu kluci zkušenosti nahrazují srdíčkem, bojovností a chutí vyhrát. Zatím to nese ovoce, tak buďme rádi a snad nám to vydrží.

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): Už v první třetině jsme byli pod obrovským tlakem, respektive hráli jsme velmi špatně. Naštěstí jsme dostali jenom jeden gól. Ve druhé třetině se kluci zvedli, srovnali jsme na 1:1. Pak bych řekl, že se možná čekalo, který tým ten další gól dá. Bohužel pro nás ho dal Šumperk a později se ukázalo, že to byl gól rozhodující. Ve třetí třetině jsme nějaké šance měli, které nedopadly. V závěru už to byla křeč a bohužel jsme zase prohráli o gól a prostě pokračujeme v té černé sérii.