Drtivý vstup do třetí třetiny klíčovým momentem, Draci rabovali v Kotlině

Jaroslav Svoboda, sobota 15.2.2020
Šumperští hokejisté vydřeli těžké vítězství na horké půdě. Podruhé v této sezóně dokázali Draci uspět na ledě Havlíčkova Brodu, poprvé však za tři body. Dramatický duel nakonec rozhodl začátek třetí třetiny, kdy během 121 vteřin nasázeli Draci tři branky. Dvěma góly se v utkání prezentoval Daniel Spratek a dalšími dvěma havlíčkobrodský rodák a odchovanec Jan Milfait. Šumperk tak navýšil svůj náskok na čele tabulky.
40.kolo sobota 15.2.2020
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
0:5
(1:2, 1:0, 1:4)
Branky a nahrávky: 17. Voříšek (Kulhánek, Vala), 38. Třetina (Pospíchal, Semrád), 46. Semrád (Kadlec) - 15. Vachutka (Jaroš, Milfait), 20. Scheuter (Spratek, Kofroň), 42. Spratek (Kofroň, Kabelka), 43. Spratek (Hroch), 44. Milfait (Vachutka, Drtil), 59. Milfait (Vachutka, Kabelka). Rozhodčí: Maršálek - Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 2:6, navíc Müller (SUM) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 612. Střely na branku: 36:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:6.
Holík (44. Nedvěd) - Semrád, Kliment, Vala, Kulhánek, Vála, Pospíchal, Dvořák, Benák - Přidal, Třetina, Mikeš - Voříšek, Cachnín, Plachý - Kadlec, Ludvík, Kuchta - Čermák
Wanecki - Sedlák, Drtil, Gewiese, Kabelka, Řezáč, Haloda, Plhal - Jaroš, Milfait, Vachutka - Kofroň, Spratek, Hroch - Scheuter, Müller, Pokorný - Horký, Antonov, Urban

Znovu bez zdravotně indisponovaného útočníka Krejčiříka, ale jinak zcela kompletní, vyrazili Draci na horkou půdu havlíčkobrodské Kotliny. Bruslaři i nadále bojují o druhé místo, byť mají osud ve svých rukou, tak případné vítězství by jim velmi pomohlo. Zvláště když Opava v utkání, které se začínalo v rámci programu nejdříve, prohrála v Hodoníně.

Úvod utkání patřil Drakům a ve třetí minutě měl úvodní gól na holi Jakub Müller! Jenže v dobré šanci trefil jen tyč. I další velký vzruch na ledě měli na svědomí hosté. Jan Milfait, který v Kotlině hokejově vyrůstal, se dostal do obrovské šance, jenže zaváhání Brodu v defenzívě nepotrestal. Výborně se totiž proti jeho pokusům vytáhl Martin Holík. Následný trest Kabelky nemuseli bránit Draci do konce, protože v polovině přesilovky přišel zase trest pro domácího hříšníka, Miroslava Třetinu. Jenže paradoxně v následném oslabení měli domácí šanci otevřít účet zápasu. Ludvík ale vyloženou šancí pohrdl.

I nadále pak místo gólového účtu narůstal ten v podobě vyloučení. Müller nejprve dostal k dvouminutovému trestu i osobní bonus v podobě desítky. Oslabení ale Šumperk ubránil. A v následné vlastní přesilovce udeřil. Zatímco Plachý pykal na trestné lavici, tak elitní útok Draků rozehrál výbornou početní výhodu s několika příležitostmi. Tu poslední pak využil ve vedoucí trefu DANIEL VACHUTKA, který zakončoval po parádní přihrávce Jaroše. Dlouho se však Šumperk z vedení neradoval, i domácí dokázali využít přesilovku. Kulhánkovo nahození se na brankovišti dostalo k LUBOMÍRU VOŘÍŠKOVI, který srovnal. Přesto to byl Šumperk, kdo šel do kabin s vedením. V poslední minutě třetiny servíroval výbornou přihrávku Daniel Spratek a mladičký ADAM SCHEUTER technicky dokázal Holíka překonat.

Havlíčkův Brod tak po dlouhých deseti zápasech prohrál úvodní třetinu. V sezóně se tomu tak stalo již pojedenácté, načež pouze dvakrát pak dokázali Bruslaři v dalším průběhu zápas otočit.

Ve druhé dvacetiminutovce se tak primárně musel snažit Brod o vyrovnání, což se mu nakonec povedlo. Dlouhou dobu se přitom oba kluby jen oťukávaly, pak ale zahrozil ve 27. minutě Jan Milfait. V samostatném úniku ale na Holíka nevyzrál, brankář domácích včas sklapl betony. V polovině utkání musel na trestnou hříšník zápasu Jakub Müller, ale Draci tentokrát přesilovku ubránili. A ve 34. minutě měli velké štěstí, když Jakub Kadlec nezakončil v ideální pozici přesně. Přesto se domácí dočkali a opět na tom část viny nesla i nedisciplinovanost hostů. Na trestnou lavici tentokrát musel Haloda a v čase 37:27 bylo vyrovnáno. MIROSLAV TŘETINA zachoval na kotouči chladnou hlavu a po setřesení obránce nakonec nedal nejmenší šanci ani Waneckimu.

Jenže do třetí třetiny vstoupili famózně Draci. Již v polovině druhé minuty třetiny zapracoval v útočném pásmu Kofroň, následně servíroval vybojovaný puk na DANIELA SPRATKA, který prostřelil Holíka. A vzápětí přišel další direkt. A znovu se o něj postaral DANIEL SPRATEK, který tentokrát přetavil v další branku přihrávku Daniela Hrocha. Domácí kouč Richard Cachnín si ihned vyžádal oddechový čas, ale Havlíčkovu Brodu nepomohl. O minutu později si totiž vzal slovo havlíčkobrodský rodák JAN MILFAIT, který po přihrávce Vachutky vyhnal Holíka z branky. A Draci po bleskovém vstupu do třetí třetiny rázem vedli 5:2 a byli pány okamžiku.

Jenže utkání zdaleka nebylo u konce a domácí se pokusili ještě duel zlomit. Divoký úvod třetiny pokračoval trefou Havlíčkova Brodu, kdy Wanecki zajel za brankovou čárou s pukem po nahození TOMÁŠE SEMRÁDA. A v polovině 47. minuty se mohlo skóre měnit znovu, na rozdíl jen jediné branky. Martina Janečka musel polít pot ve chvíli, kdy na Waneckiho ujížděli Voříšek s Plachým, a to aniž by jim kdokoliv další z Draků stál v cestě. Wanecki si ale řekl o pořádné díky od svých spoluhráčů. Draci pak potřebovali hlavně uklidnit hru a v dalších minutách se jim to podařilo.

Nicméně Michal Wanecki ještě musel čelit obrovské šanci domácího Semráda, ten ale duel nezdramatizoval. Pojistku na hokejce měl ještě na druhé straně Daniel Vachutka, ale po výborné přihrávce Kofroně trefil jen spojnici branky. Šumperk tak duel dokázal dotáhnout do vítězství, v závěru ještě JAN MILFAIT trefil prázdnou branku a pečetil konečný stav do podoby 6:3 pro Draky.

ČSLH rozhodl, že tento zápas bude kontumován ve prospěch Šumperka, z důvodu neoprávněného startu hráče Miroslava Třetiny.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): Od začátku krásné utkání. Myslím ,že jsme dnes v experimentu na 3 útočné pětice uspěli a všem hráčům dnes patří velké uznání. Zaslouženě odvážíme body, i když domácí hráli také výborný hokej.