Draky pohřbil Kostourkův gól z 59. minuty

Jaroslav Svoboda,Petr Matěj, sobota 12.12.2009
Š u m p e r k - To, co si Šumperk přál po výhře v Olomouci, nepřišlo. Draci na svém ledě nenavázali na vítězství v hanácké metropoli a v domácím střetnutí s Táborem ztratili všechny body. Hosté vedli již od 12. minuty, kdy se na brankovišti prosadil obránce Martin Havran. Dlouho se Draci snažili srovnat výsledek, až ve 45. minutě ve dvojnásobné přesilove napřáhla nová posila Draků Robert Kántor a exbrněnský forvard prostřelil vše, co mu stálo v cestě. I tak se Drakům nepodařilo dotáhnout zápas k výhře. V předposlední minutě se po levém křídle prosmýkl Milan Kostourek, nasadil kličku obránci, a poté bekhendovou střelou rozhodl duel.
29.kolo sobota 12.12.2009
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Kohouti Tábor
1:2
(0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 45. Kántor (Višňák) - 12. Havran (Šperger), 59 Kostourek (Kudrna). Rozhodčí: Dvořák. Vyloučení: 3:8, navíc Hylák (SUM) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 750. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Hylák – Kántor, Višňák, Sedlák, Novotný, Zukal, Rimmel – Potočný, Antonovič, Meluzín – Hulva, Přeučil, Daneček J. – Michalík, Orsava, Janečka – Pekr, Noga
Francouz – Poživil, Lukáč, Havran, Černý, Kudrna, Jank, Kanov, Kostourek, Rindoš, Padělek I., Nedorost, Šperger, Kocar, Kuchejda, Štrba, Rob, Červený, Ferebauer, Mrkvička

Bez zázvoru, za to se třemi body běží Kohouti směrem k Táboru. A nutno dodat, že po zásluze. Draci totiž nedokázali krom jedné dvojnásobné početní výhody nevyužít žádnou přesilovku, naopak často kupili chyby v rozehrávce a v součtu měli méně gólových příležitostí než soupeř.

Po 39 vteřinách pálil z otočky Antonovič, ale trefil pouze bránícího hráče. O pár minut později pálil i Přeučil, ale Francouz v táborské brance úspěšně zakročil. Na druhé straně pálil na Hyláka Luboš Rob, zkušený forvard však na domácího gólmana nevyzrál. V páté minutě trefil Zukal vysokou holí do obličeje táborského Nedorosta, Kohouti ale v přesilovce uspět nedokázali. V osmé minutě tak mohl otevřít skóre zápasu Hulva, těsně minul branku Francouze. A právě Hulva byl o pár chvil později vyloučen. V následném oslabení unikl obraně Meluzín, zkušený forvard ale nezkrotil neposedně poskakující kotouč a Francouz tak neměl nakonec těžkou práci. To byla voda na mlýn Kohoutům, kteří pět vteřin po návratu Hulvy na led otevřeli skóre. Na brankovišti sklepl kotouč přihrávaný Špergerem do sítě Martin Havran. Domácí mohli srovnat v patnácté minutě, kdy tvrdou Zukalovu bombu vyrazil nad sebe Francouz, kotouč se pak vrátil do brankoviště, ale Hulva jej nedokázal dotlačit do sítě. Poslední větší šanci 1. třetiny měl na holi Jan Daneček, ale ani on nedokázal Francouze překonat.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupil aktivněji Šumperk a ihned se snažil srovnat Potočný, člen první šumperské formace a zároveň funkcionář druholigové Orlové nedokázal překonat Francouze. O chvíli později pálil těsně nad Meluzín a když ani Tomáš Sedlák nedokázal srovnat, nátlak domácích na pár minut ustal. Až ve 27. minutě sjížděl z druhé vlny na zadní tyč Kántor a nová posila Draků těsně minula táborskou klec. Ve 31. minutě pak zahrozili hosté a Kostourek měl na holi další gól. Kousek od brankoviště zkoušel vyjet do lepšího úhlu a vystřelit, puk ale o pár milimetrů minul pravou tyč Hylákovy branky. Ve 33. minutě dostal kotoučem do masky Hylák, která následně nelibě nesl skutečnost, že hlavní rozhodčí nechal ve hře pokračovat. Ve svých protestech "vyhrál" desetiminutový trest, následně po dalším zákroku i dvouminutové vyloučení. A Šumperk v něm musel čelit náporu jihočeských hokejistů, největší šanci měl na holi opět Kostourek. Aktivní českobudějovický odchovanec patřil k nejviditelnějším hráčům na ledě, o pár vteřin později měl Kostourek další šanci, ale opět v ní neuspěl. A pak rozezlil publikum, když zbytečně klepl přes lapačku Hyláka. Dostal dvě minuty a Šumperk mohl před druhou sirénou zaútočit na srovnání, žádné pořádné nebezpečí však Francouz až do sirény řešit nemusel.

Jestliže někdo z domácích diváků čekal, že Šumperk zkusí na Tábor hned v úvodu třetí třetiny vlétnout, nestačil si na promrzlém zimním stadiónu mnout oči. Po půl minutě hry se před domácí brankou ocitl osamocený Zdeněk Šperger, ten však vytasil skvělý zákrok lapačkou. O chvíli později znovu mířil Kostourek, pak se před Hylákem ocitl zase Šperger, nejproduktivnější hokejista Kohoutů ale opět na gólmanovi Draků vyhořel. A pak přišly dvě chyby hostů, které je mohly hodně mrzet. Nejprve se provinili proti pravidlu o počtu hráčů na ledě, o deset vteřin později poslal kotouč mimo led zkušený Štrba. Draci mohli těžit z dvojnásobné početní výhody dlouhé 110 vteřin a nakonec uspěli. Je až neuvěřitelné, jak se dokáží prosadi nové posily. Po Pospíšilovi, Švaňhalovi i Višňákovi se jako další čerstvá posila Draků střelecky prosadil ve své Dračí premiéře Robert Kántor. Zkušený zadák napřáhl na modré a jeho pověstná bomba propadla podpažím Francouze až do sítě. Draci nepolevili a Mihalík mohl otočit výsledek, ale svou šanci nevyužil. Další obrovskou šanci měl Hulva, trefil pouze rameno Francouze. A když se do dalšího brejku hrnul Mihalík, byl poslán v rozhodujícím momentě k ledu. V posledních minutách však až moc křečovitě chtěli domácí uhájit stav a dostat zápas do prodloužení. Nejprve Rimmel špatně rozehrál, o chvíli později se po levém křídle prosmýkl Kostourek, nacpal se zpět před brankovou čáru a dokázal bekhendem překonat ležícího Hyláka. Na rozhodující trefu hostů již Šumperk nedokázal odpovědět, navíc se nedostal ani do pásma či k power-play. Šumperk doma ztratil velice důležité utkání, přitom na zisk tří bodů rozhodně měl.

Svatopluk Číhal, Salith Šumperk:"Byl to dnes hodně špatný výkon a je to o to smutnější, po tom co jsme odehráli v Olomouci. V první třetině jsme ještě dokázali vypracovat několik šancí. Pak ale naše hra upadla a dost jsme se trápili."
Jaroslav Pařízek, HC Tábor:"Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Vypracovali jsme si několik šancí, ale nepadalo nám to tam. Pak se skvěle prosadil Kostourek a je dobře, že to tam dal. On už měl během zápasu několik šancí.