Draci získali mečbol! Důležitou výhru korunoval fantastický Mokry

Michal Krobot, pondělí 18.4.2022
Od posledního zápasu šumperských hokejistů uplynulo čtyřiadvacet hodin a během nich se Draci museli hodně zamyslet. Poslední výkon totiž nebyl optimální a nad dalším utkáním visel velký otazník. Svěřenci Martina Janečka ale předvedli koncentrovaný hokej s velice kompaktní obranou, přičemž přehráli soupeře prakticky ve všech směrech. Mužem zápasu se neoddiskutovatelně stal Vojtěch Mokry, který předvedl řadu výstavních zákroků a v těžkých chvílích podržel svůj tým. Série se do Šumperka vrátí za stavu 3:1 pro Draky.
BAR4 pondělí 18.4.2022
HC Kohouti Tábor - DRACI PARS ŠUMPERK
1:3
(0:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 59. Endál (Matušík, Šulek) – 13. Kratochvíl (Vildumetz, Pěnčík), 17. Kohút (Vildumetz, Dudycha), 60. Vachutka (Rutar, Macuh). Rozhodčí: Horák, Wagner – Beneš, Zídek. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 4138. Střely na branku: 33:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Kolář - Kříž, Hajič, Černý, Havelka, Pařízek, Hubata - Radoš, Matiášek, Zíb - Hasman, Bárta, Dančišin - Seidl, Matušík, Šulek - Prášek, Zayml, Chocholoušek.
Mokry - Pěnčík, Březák, Rutar, Hrachovský, Dudycha, Řezáč - Vildumetz, Kohút, Žálčík - Kratochvíl, Šilhavý, Vachutka - Furch, Macuh, Spratek - Antoníček, Scheuter, Horký.

Domácí hokejisté byli po své první výhře v sérii na další klání hodně natěšeni. Jenže Draci nastoupili ve stejném duchu jako naposledy končili a Tábor byl už od začátku první třetiny v problémech. Skóre otevřel ve třinácté minutě Petr Kratochvíl, který nastavil čepel na perfektní pas Vildumetze napříč kluzištěm a jednoduše poslal puk za záda Koláře. O tři minuty později byl v akci opět Tomáš Vildumetz. Tentokrát ve slotu našel Dávida Kohúta, jehož projektil vymetl pavučiny pravého rohu táborské brány a do kabiny si tak Šumperk odvezl dvougólové vedení.

V prostřední části byl opět aktivnějším týmem Pars, ale skóre se nehnulo. Draci postavili velmi pevný obranný val, se kterým Kohouti nedokázali hnout a během druhé dvacetiminutovky se tak dostali pouze k ojedinělým šancím. Celek z Tábora je ovšem znám vysokou efektivitou a Mokry musel být ve střehu. Největší šanci si v této pasáži připsal Lukáš Žálčík, jenž se dostal do samostatného úniku. Tváří v tvář Kolářovi ale přestřelil. Šumperk byl po dobu druhé třetiny dominantnějším týmem, góly však nepřidal a zápas zůstával stále otevřený.

Poslední periodu a bezpochyby i celý předchozí průběh si podmanil Vojtěch Mokry. Táborští hokejisté se hnali za snížením a následným vyrovnáním, před šumperskou svatyní ale stála modrobílá zeď. Domácí se ocitli v několika vyložených šancích, jenže všechno likvidoval skvělý Mokry. První gól Kohoutů přišel dvě minuty před koncem, kdy se v předbrankovém prostoru prosadil Lukáš Endál. Následnou hru v šesti Draci přečetli a do prázdné brány výhru pečetil Daniel Vachutka. Šumperk získal první mečbol a do záchrany Chance ligy mu zbývá jediné vítězství.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): „Obrovské poděkování týmu za vyspělý, taktický a srdnatý výkon. Nicméně série je stále otevřená a už teď se chceme soustředit na to, abychom tu sérii úspěšně zvládli.“