Draci zachránili bod díky brance dvě vteřiny před koncem!

Martin Schwarz, Jaroslav Svoboda, středa 29.2.2012
Š u m p e r k - Šumperští se v rámci druhého zápasu skupiny „O baráž“ vydali bojovat o body na západ Čech do Mostu. Hned v páté minutě šli domácí do vedení, to se trefil Kamil Charousek, ovšem pár vteřin na to skóroval i Karel Plášek, po jehož brance otočil skóre na stranu Draků Marek Haas. Následovaly další dvě branky Pláška a Klímy první třetina končila za stavu 2:3. Hokej takřka bez obrany pokračoval dále. I když Mostečtí dokázali ve druhé periodě srovnat, svěřenci Radka Kučery opět odskočili. Už na 5:3, když si další trefu připsal MICHAL VELECKÝ. Ten poslal Draky s chladnější hlavou do šatny. Ovšem domácí se nevzdali, v padesáté druhé minutě mostecký Heinisch srovnal, a hned poté šli domácí dokonce do vedení. Vypadalo, že je konečně rozhodnuto. Ani teď ještě nebyl konec! Dvě vteřiny před sirénou za šumperské hokejisty srovnal Velecký a pokračovalo se do prodloužení a později i nájezdů. Oblíbenou dračí disciplínu však Šumperk nezvládl, za Draky se v nich trefil pouze Vrdlovec. Most – Šumperk – 7:6 na nájezdy.
54.kolo středa 29.2.2012
HC Most - DRACI PARS ŠUMPERK
7:6sn
(2:3, 1:2, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Charousek (Slavíček), 11. Klíma, 28. Tvrdek (Slavíček), 50. M. Ondráček (Heinisch), 52. Heinisch (M. Ondráček), 60. Slavíček (Tvrdek, Charousek), 65. M. Ondráček - 6. Plášek (Holík), 6. Haas (Vrána), 16. Plášek (Velecký), 34. Meluzín (Hlinka, Sedlák), 37. Velecký (Pastor), 60. Velecký (Hulva) . Rozhodčí: Horák - Kreuzer, Polonyi . Vyloučení: 8:14, navíc Martinec (MST) - nesportovní chování . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 114 . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 5:5, 6:5, 6:6, 7:6 .
Melichar (41. Benda) - Parýzek, Charousek, Martinec, Hanzl, M. Rohan, Havelka, Přindiš - M. Ondráček, Přeučil, Heinisch - Tauš, Slavíček, Tvrdek - T. Rohan, Klíma, Vachovec - Nedrda, Novák, Vaněk
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Suchý, Tesařík, Pastor, R. Ondráček, Geweise - Hlinka, Plášek, Meluzín - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Velecký, Haas, Červenka - Skoumal, Vrána, Drtil

Draci přijeli do Mostu hlavně prolomit letošní trápení, které je v severočeském uhelném městě provázelo. A úvod také napovídal, že by tomu tak být mohlo. Jenže Plášek ani Holík své naprosté tutovky neproměnili, a tak po následném Pláškově vyloučení udeřili domácí zásluhou Charouska. Hostitelé se však radovali jen krátce, během minuty a půl totiž Plášek napravil své vyloučení přesnou trefou po Holíkově přihrávce, poté poslal Šumperk do vedení po dobře zahraném přečíslení Haas.

Draci se uklidnili, i proto druhé oslabení v zápase přežili naprosto v pohodě. Domácí však podruhé skórovali na začátku 11. minuty zásluhou Tomáše Klímy, následně Štůrala vychytal Heinische. Šanci v početní výhodě dokázali využít i Draci, když dlouhé čtyřminutové vyloučení Slavíčka potrestal druhým gólem v zápase Karel Plášek. Do kabin tak šli hosté s vedením.

O jeho navýšení se Šumperk snažil hned od úvodních minut druhé třetiny, ale dlouho jen narážel na jisté Melichara. Až ve 28. minutě měl Velecký mosteckého brankáře z cesty, před prázdnou brankou mu však puk přeskočil hokejku. Udeřili tak domácí z následného protiútoku, kdy přečíslení třech proti jednomu využil Kamil Tvrdek.

Hosté se s vývojem nespokojili a v 31. minutě měl na holi vedení Plášek, jenže tentokrát jej Melichar vychytal a odmítl nejen další vedení Draků, ale i hattrick šumperského útočníka. Přesto se Draci dočkali, když Klíma fauloval Červenku a Meluzín v následné přesilovce vrátil náskok na stranu Moravanů. O tři minuty později pak bylo v sektoru šumperských fanoušků ještě veseleji. Velecký, ač tísněn, propálil Melichara a s nadějemi Draků na plný bodový zisk to vypadalo více než nadějně.

Jenže v poslední třetině hosté přistoupili na tempo mosteckých uspávačů hadů. Ještě v úvodu zachránil domácí šance obránce Přindiš, který na brankové čáře zaskočil za Bendu. Znovu střílel Plášek a znovu mu hattrick nebyl přán. Tempo však upadlo, domácí pokračovali v pomalém bruslení, Draci naopak těžili z náskoku.

Začátek všeho zlého se zrodil v polovině třetiny. Martin ondráček využil zaváhání šumperského brankáře a snížil na rozdíl jediné branky, aby o necelou minutu a půl později srovnal Martin Heinisch. V Mostu bylo rázem vyrovnáno, Draci však zbraně nesložili a ihned se tlačili do útoku. Hulva do zakončení neprošel, při přesilovce Sedláka vychytal Benda. Vodou na mostecký mlýn se stalo vyloučení Veleckého v 58. minutě. A domácí přesilovku díkzali zásluhou Slavíčka využít.

Draci tak minutu před koncem z vyhraného utkání rázem museli na rychlo honit nějaký bodový zisk, což se jim s vypětím všech sil podařilo tři vteřiny před koncem! Velecký protlačil kotouč za brankovou čáru.

V prodloužení se více do útoku tlačili domácí, kteří si také vypracovali největší šanci nastavení. Ondráček s Přeučilem však přečíslení nezakončili úspěšně, diváci v Mostě se tak dočkali nájezdů.

V nich Vrdlovec opět úspěšně otevřel skóre, jenže zatímco Klíma s Martinem Ondráčkem z mostecké strany trefili přesně, Hulva s Veleckým již gól dát nedokázali. Draci tak takticky nezvládli zápas, ve kterém vedli o dvě branky, a nakonec prohráli po nájezdech 6:7. Náskok na Beroun narostl pouze o bod a mostecká tvrz byla šumperskými nájezdníky opět nedobyta.