Draci vyrabovali táborskou tvrz, Ondřej Haloda vychytal čisté konto

Jaroslav Svoboda, sobota 1.12.2018
Velmi cenné vítězství vezou z táborského ledu šumperští hokejisté. Třemi kanadskými body se na zisku bodů podílel útočník Dominik Pokorný. Čisté konto pak přidal do placu Ondřej Haloda, který se po Novém Jičínu jistým výkonem podepsal i pod vítězství na půdě dalšího soupeře. Draci tak zůstávají na čele skupiny, vzhledem k ostatním výsledkům svým pronásledovatelům odskočili. Šumperk navíc bodoval již v devátém utkání v řadě.
22.kolo sobota 1.12.2018
HC Kohouti Tábor - DRACI PARS ŠUMPERK
0:3
(0:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Pokorný (Vaněk, M. Haloda), 54. Antonov (Sedlák, Pokorný), 56. Ostřanský (Pokorný, Antonov). Rozhodčí: Šperl - Hnát, Šimánek. Vyloučení: 3:7, navíc Vaněk (SUM) 10 minut osobní trest vražení. Využití: 1:0. Diváci: 672.
Vecka - Havran, Tesař, Hajič, Kachyňa, Raiterman, Pechánek - Točík, Drda, Řezáč, Blažek, Matušík, Zayml, Hrala, Prášek, Sladkovský
O. Haloda - Vaněk, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák - Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Šíp, Antonov, Čuřík, Ostřanský

Na půdě Tábora se Draci v minulosti představili čtyřikrát, jen jednou pak zápas vyhráli. A to již za postupových oslav obou celků v kvalifikaci sezóny 2008/09, kdy exhibiční přestřelka došla do prodloužení a Šumperk vyhrál 8:7 po nájezdech.

Tentokrát se již Draci dočkali plného bodového zisku, byť cesta k němu byla trnitá a lemovaná neustálou potřebou pozornosti a bojovnosti. Ve vysokém tempu hrané utkání přineslo první změnu stavu ve 14. minutě, kdy po několika šancích na obou stranách skóroval Dominik Pokorný. Ten tak odstartoval své velké sobotní představení. Zdatně mu sekundoval Ondřej Haloda, který v šumperské brance udržel v konečném účtování čisté konto.

Paradoxně z obou stran nejaktivnější třetina, tedy ta druhá, góly nepřinesla. Domácí přitom měli i výhodu dlouhé přesilovky pěti proti třem, ale Šumperk situaci ustál. A bohužel ani Draci v závěru dvacetiminutovky gól ze dvou více než slibných šancí nedali.

Rozklíčovat celý duel tak měla třetí třetina. Hosté se v ní ještě jednou museli bránit ve třech, ale opět svízelnou situaci zvládli. A tentokrát již dokázali i gólově kontrovat. V začínajícím vyvrcholení zápasu se v 54. minutě prosadil Vladimir Antonov, když ruský útočník využil šikovné přihrávky spoluhráče Tomáše Sedláka. Definitivní pojistku tak v zápětí přidal Milan Ostřanský. Ten využil v přesilové hře pobídku od Dominika Pokorného. A tak zatímco domácí dvakrát hru pěti proti třem zahodili, Šumperk se gólem v početní výhodě mohl radovat ze tříbodové pečetě.

Šumperští hokejisté tak bodovali již podeváté v řadě a nyní je zase čeká návrat na svůj led. Nejprve je čeká zápas s Valašským Meziříčím (5. prosince), poté další konfrontace se skupinou Jih, když do Šumperku zavítá českobudějovický David Servis (8. prosince).