Draci vyhráli v napínavém zápase nad Osvětimí 2:1

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, čtvrtek 11.8.2011
Š U M P E R K - Napínavý zápas sehráli Draci v domácím přípravném zápasu proti HC Unia Aksam Oswiecim výsledkem 2:1. V tomto zápase jednoznačně čarovali brankáři, kteří předváděli neskutečné výkony. Za hosty chytal výborně Krzysztof Zborowski. Za domácí v první třetině Tomáš Štůrala. Od druhé třetiny si špatně nevedl v bráně Draků Petr Misiorz, ten také předvedl důležité zákroky. Proti Osvětimi se opět trefil Jan Matějka, který skóroval zatím ve všech přípravných zápasech Draků.
příp. čtvrtek 11.8.2011
DRACI PARS ŠUMPERK - Unia Oswiecim
2:1
(1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Matějka (Hulva, Pohl), 25. Cink (Bartoš) - 26. Zaťko (Říha). Rozhodčí: Přikryl - Matěj, Šedina. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 738. Střely na branku: 39:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Štůrala (30. Misiorz) - Novotný, Holík, Tesařík, Pohl, Křetínský, Sedlák, od 30. minuty Navrátil, Zacpálek, Drtil - Plášek, Meluzín, Vrána - Matějka, Hulva, Bokroš - Cink, Bartoš, Brunec - Haas, Skoumal, Červenka - Vrdlovec.
Zborowski - Noworyta, Zaťko, Gabryš, Klys, Polacarz, Cinalski, Urbanczyk, A. Kowalowka - Říha, Tabáček, Modrzejewski - Jaros, Procházka, Lopuski - Valušiak, S. Kowalowka, Wojtarowicz - Radwan, Sewczyk, Piotrowicz.

Velmi zajímavé přípravné utkání vidělo více než 700 diváků v Šumperku, kde Draci přivítali osvětimskou Unii Aksam. A utkání naplnilo předpoklady, diváci viděli rychlý a kvalitní hokej, který s postupem času nabíral na obrátkách. A dohrával se také v nadprůměrné atmosféře.

Hned v úvodu první třetiny mohli otevřít skóre hosté, když Marcin Jaros najel mezi kruhy a orazítkoval břevno Štůralovy branky. Ve třetí minutě vymysleli povedenou souhru Zaťko s Radwanem, jehož ránu Štůrala kryl. Aktivnější hosté však dostali tvrdý úder hned po pár vteřinách. Matějka si vybruslil za Noworytu, položil si brankáře a skrze něj dotlačil kotouč do sítě. Přesto Draci mohli v dalších minutách pykat za své chyby, často v obraně povolovali hostům prostor a také samostatné úniky. V šesté minutě ujel Radwan, ale nedůslednost v zakončení a pohotový Štůrala zamezily změně skóre. Podobně dopadl v sedmé minutě Říha, který stoprocentní tutovku zazdil a tak dal své holi ránou o konstrukci branky co za to.

Právě český útočník Lukáš Říha byl nejlepším hráčem hostů, v jedenácté minutě si to zase "štrádoval" na Štůralu, ale opět v zakončení trestuhodně pohořel. Vzápětí však právě Říha chyboval a Hulvův brejk zachraňovali zadáci Oswiecimi na poslední chvíli. A aby se to nepletlo, právě Říha hned z dalšího brejku opět nedal. Ve třinácté minutě nahazoval Vrána a Zborowski měl s pukem co dělat, aby jej udržel v náručí před dotírajícím Meluzínem, který si odbyl premiéru v letošních přípravných zápasech. Na druhé straně pak v přesilovce nebezpečně pálil Zaťko, aby hosté z dorážek na výtečného Štůralu nevyzráli. V závěru třetiny zahodil další tutovku Říha, v té době byl také na střídačce ošetřován s krvavým zraněním v obličeji domácí Pohl, ale i tak se zadák ve druhé třetině vrátil do hry. Poslední vteřiny třetiny se hrály jen před polskou brankou, kdy Zborowski se svou družinou zuby nehty drželi těsný náskok. Hlavně Holíkova bomba volala po dalším gólu.

Úvod druhé třetiny patřil Drakům, kdy Bartoš pálil a Cink dorážel u Zborowskiho, ale nedal. Ve 25. minutě se valil na branku polského celku Hulva, ale v úniku nedal. Zahozené šance Draky sice mrzely, ale nemusely dlouho. O minutu později totiž opět úřadovala dvojce Bartoš - Cink, kdy prvně jmenovaný pálil a ten druhý se štěstím o tyč dotlačil kotouč do branky. Radost Draků trvala jen chvíli. Po rozehrávce totiž zahrozili i hosté, a když se do kombinace dostali Zaťko s Říhou, skončila souhra obou Zaťkovým gólem. Ve 30. minutě vystřídal Štůralu Misiorz, dlouho se však pouze díval na snahu spoluhráčů o vstřelení třetí branky. Skoumal po vypíchnutí kotouč sice zkoušel nachytat Zborowskiho, jenže ten s vypětím všech sil udržel kotouč před brankovou čárou. Ve 34. minutě pak Misiorz v leže krásně zlikvidoval hostům tutovou příležitost, aby největší zahozenou šanci zápasu na druhé straně spálil Bartoš, který po dokonalé přihrávce Matějky nedokázal na brankovišti zvednout kotouč nad beton bezmocného Zborowskiho.

O největší rozruch se v závěru třetiny nejprve postaralo duo Holík - Haas, kdy ránu obránce tečoval útočník do tyče. Na druhé straně vytasil ukázkový zákrok Misiorz, který vychytal Petra Tabáčka.

Hned po dvaceti vteřinách třetí třetiny musel Misiorz krýt již několikátý Říhův pokus, aby Draci následně ubránili oslabení a po jeho skončení zahodil obrovskou šanci Vrdlovec po Matějkově individuálním představení. Byl to právě Šumperk, kdo měl v závěrečné části hry více prostoru a šancí. Zacpálek pálil ještě vedle, Navrátilovu dělovku z 50. minuty vytěsnil Zborowski vysoko nad. Další obrovskou šanci měl v 55. minutě Holík, který po návratu z trestné lavice na Zborowskiho neuspěl. Právě gólman hostů držel naděje polského mužstva aspoň v teoretické úrovni, v posledních okamžicích byl však z branky odvolán a dohrávalo se při power-play Oswiecimi. Červenka pár vteřin před koncem ještě minul, pak ale v samotném závěru zajel za obranu Matějka, ke střele se však nedostal. Hostující zadák na něm totiž visel jak na vánočním stromečku a s takovou faulující zátěží již odchovanec Draků zakončit nedokázal. Přesto Draci dokázali vyhrát, Oswiecim porazili 2:1.

V následných nájezdech se dostali sice do vedení zásluhou Valusiaka hosté, ale neúspěších Skoumala za domácí a Radwana v oswiecimském dresu se začal rodit obrat. Vrdlovec si totiž pohrál se Zborowskim a srovnal, následně vyhořel na výtečném Misiorzovi Modrzejewski. Holík v posledním nájezdu trefil přesně a Šumperk poprvé v přípravě vyhrál v krátkých sériích nájezdů.