Draci vydřeli výhru v Uherském Hradišti, po základní části budou první

Jaroslav Svoboda, sobota 18.12.2010
Š u m p e r k - Draci mají za sebou další letošní utkání a po jeho skončení si na své konto připsali třináctou výhru v řadě. Neuvěřitelná série trvá i po zápase na ledě nováčka soutěže z Uherského Hradiště. Ten stejně jako v předchozím vzájemném utkání dokázal skórovat pouze jedinkrát, Draci naopak vstřelili tři branky. Nejprve otevřel skóre zápasu Adam Červenka, na jehož trefu bleskově navázal Jakub HULVA. Tou poslední šumperskou brankou navázal na hattrick ze zmiňovaného prvního duelu obou soupeřů útočník Michal Velecký, který si připsal do statistik již letošní osmadvacátou trefu v ročníku. Vzhledem k tomu, že druhý Havířov vyhrál ve Valašském Meziříčí až po nájezdech, je jasné, že Draci vstoupí do skupiny "TOP6" z prvního místa.
27.kolo sobota 18.12.2010
HC Uherské Hradiště - DRACI PARS ŠUMPERK
1:3
(0:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Knebl (Sladký, Piluša) - 26. Červenka, 27. Hulva, 59. Velecký (Červenka, Ambruz). Rozhodčí: Skoupý – Bilík, Mlčoch. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 342. Střely na branku: -. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Kůdela – Stašek, Krystýnek, Matula, Sladký, J. Rapant – Knebl, Piluša, Mikeš – Andrýsek, Sakrajda, Antonovič – Karpíšek, Kotačka, M. Rapant – Schuster, M. Červenka, Pochylý.
Štůrala – Novotný, Holík, Sedlák, Ondráček, Tesařík, T. Drtil – Matějka, Meluzín, Novosad – Brunec, Hulva, Ambruz – A. Červenka, Velecký, Haas.

Předposlední zápas před vánočními svátky odehráli šumperští Draci na ledě nováčka soutěže z Uherského Hradiště, kterého na svém stadiónu porazili 6:1. I tentokrát inkasovali pouze jedinkrát a dokázali vyhrát, ale na třinácté vítězství v řadě se pořádně nadřeli.

Od prvních minut začali Draci na Slovácku dokazovat, že jsou favoritem zápasu. Domácí celek sevřeli, jenže gólově se prosadit nedokázali. Hradiště totiž držel nad vodou talentovaný Hynek Kůdela, který často kryl i neuvěřitelné šance vedoucího celku tabulky. Trestuhodně však Šumperk zahodil i dvojnásobnou početní výhodu, v závěru třetiny pak i stoprocentní šanci, kdy na hosty zírala prázdná branka.

Od druhé dvacetiminutovky se také diváci dočkali branek, jenže hned v úvodu si Draci opět nedokázali poradit s vyloženou střeleckou pozicí - a zakončovali před prázdnou brankou nepřesně. Při oslabení po faulu Drtila odehrál Šumperk početní nevýhodu v útočném pásmu, ve 26. minutě se pak poprvé v utkání gólově prosadil. Samostatnou akci zakončil Adam Červenka. Na další gól v utkání již diváci nemuseli dlouho čekat. O chvíli později opět po samostatné akci zamířil přesně Hulva.

Rozjetí Draci si v dalších minutách vytvářeli opět drtivý tlak, který troskotal pouze na gólmanu Kůdelovi. Z ojedinělé akce pak domácí trefili na druhé straně břevno, přesto se nováček ligy dočkal. Na konci Ambruzova vyloučení se střelecky prosadil Marek Knebl, Štůrala byl na tečovaný pokus krátký. Hosté měli v dalších minutách spoustu šancí, jenže ani Jan Matějka v té největší z nich nedokázal propálit Kůdelu.

Poslední třetina se změnila v šumperské trápení a také v odolávání domácí snahy o vyrovnání. Hostům vázla kombinace, i tak si hájili těsné vedení, které nakonec v závěru pojistili. Při power-play domácího mužstva poslal puk do sítě Velecký, nejlepší střelec ligy.

Vzhledem k tomu, že Havířov vyhrál ve Valašském Meziříčí až po nájezdech, mají Draci tři utkání před koncem základní části již devítibodový náskok právě na Havířov. Je tak jisté, že do nadstavby půjdou Draci z prvního místa.