Draci vezou z Písku tři body a jsou stále plně ve hře o postup!

Jaroslav Svoboda, pondělí 14.3.2011
P í s e k - Revanš za vysokou, leč smolnou prohru v Chrudimi se vyvedl! Draci vyhráli v Písku těsně 2:1, když poctivý výkon podpořený skvělým výkonem Tomáše Štůraly korunovali ziskem třech bodů. Do vedení dostal Šumperk v osmé minutě Tomáš Brunec, druhý gól přidal ve 30. minutě JAKUB HULVA. Domácí snížili o chvíli později, když se prosadil Vladimír Kubeš, který v celé 1. lize za Písek neodehrál žádné utkání a Jihočechy posílil až na baráž. I tak však domácím zbyly oči pro pláč, navíc Marek Haas ještě neproměnil trestné střílení. Šumperk vyhrál v Písku 2:1 a veze z prvoligového ledu zisk tří bodů.
B3 pondělí 14.3.2011
IHC Písek - DRACI PARS ŠUMPERK
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Kubeš (Všetečka, Jan Kudrna) - 8. Brunec (Novosad), 30. Hulva (Ambruz). Rozhodčí: Ondřej - Šperl, Flegl. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Mazanec - Kalečík, Vráblík, Vojta, Havran, Jan Kudrna, Vomela, Všetečka - Polodna, Kellner, Pšurný, Luňák, Jiří Kudrna, Suja, Dragoun, Sýbek, Červený, Kubeš, Ferebauer, Bauer
Štůrala - Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík - Brunec, Ambruz, Hulva, Haas, Vrdlovec, Červenka, Novosad, Velecký, Fischer, Matějka.

Šumperští Draci se v baráži i v druhém svém utkání vydali na led prvoligového celku, tentokrát do Písku. Cílem bylo hrát od začátku ze zabezpečenější obrany a pokoušet se neustále také hrozit.

Od samého začátku se velice často otevírala vrátka trestné lavice, a to ať už na jedné, tak i na druhé straně. Jenže obě mužstva v početních výhodách hořela. Jedinou výraznější šanci prvních minut utkání si připsal uzdravený Velecký, ale nedokázal dostat kotouč do poloprázdné branky přes ležícího Mazance. Přesto se Draci dočkali. Mezi kruhy namazal Zdeněk Novosad a Tomáš Brunec prostřelil Mazance mezi betony. Šumperk povzbuzený vedením nabyl sebedůvěry, paradoxně ho však téměř připravila o vedení vlastní přesilovka. Na konci desáté minuty však Štůrala vychytal Luňáka a Písek v oslabení neuspěl.

Domácí museli za nepříznivého stavu tlačit Šumperk do obrany, ale Draci tentokrát oproti zápasu v Chrudimi vyrukovali na soupeře s precizní defenzívou podpořenou skvělým Štůralou. Nic Písku nepomohly ani dvě přesilové hry, do větší šance se již do konce třetiny nedostali.

I tu druhou třetinu začal Komterm v početní výhodě, jenže při úniku zahrozil Hulva, tentokrát jej ještě Mazanec vychytal. Naopak Písek pokračoval v promítání stejných scén - marná snaha dostat se do zakončení, či dokonce vstřelit gól. A tak postupem času začali Draci přebírat iniciativu. Ondráček ještě pálil vedle, Ambruz pak trefil boční síť a ke vší smůle Velecký v obrovské šanci minul těsně levou tyč. Přesto se hosté dočkali. Ambruzovu bombu Mazanec neudržel a Jakub Hulva si již tentokrát s píseckým brankářem poradil.

Draci následně opět zalezli do pozorné ulity a domácí znovu marně nacházeli cestu do útočného pásma. Až když musel na trestnou lavici Červenka a chvíli po něm i Sedlák, tak se Písek dočkal. Šesté vyloučení hostů v zápase potrestal Vladislav Kubeš, který svůj letošní třetí start v píseckém dresu (za Písek nastoupil až v baráži) okořenil třetím gólem.

Chvíli poté mohli naopak Draci těžit z dvojnásobné přesilovky, jenže na rozdíl od domácích si nevedl Šumperk tolik produktivně a pokusy Sedláka či Veleckého Mazanec pokryl. Neuspěl ani Brunec, jeho bombu s vypětím všech sil a s notnou dávkou štěstí Mazanec vykryl. V závěru třetiny si ještě domácí vypracovali tlak, který však neokořenili žádnými šancemi. Naopak Všetečka nedovoleně bránil a tak do třetí třetiny vstupoval Šumperk s početní výhodou. Právě přesilovky však Drakům v posledních zápasech příliš nejdou.

To se také potvrdilo a sotva domácí ubránili oslabení, tlačil skrze Štůralovy betony Polodna kotouč do sítě. Naštěstí neprotlačil a šumperský gólman čaroval i ve 44. minutě, kdy fantastickým zákrokem lapačkou vychytal Kudrnu. Domácí tlak pak pokračoval obrovskou šancí Bauera, ten ale nedokázal dostat kotouč do odkryté branky. Draci pak na chvíli opustili své pásmo a zvýšit náskok zkoušel Fischer, ale odchovanec Draků nedal.

Podstatně větší šanci měl ve 48. minutě Haas, který uháněl sám na Mazance a Vomela jej v poslední chvíli fauloval. Z nařízeného trestného střílení však Haas nedal. Nicméně opravdu útrpné období zažili Draci mezi 50.-52. minutou. Hosté museli podruhé v zápase do tří, navíc se dvojnásobné převaze soupeře bránili minutu a 39 vteřin, ovšem i s přispěním jistého Štůraly se trio statečných ubránilo.

Po chvíli ještě zkoušeli štěstí Pšurný s barážovou posilou Kubešem, ale neuspěli. Na druhé straně musel Mazanec něco málo přes pět minut před koncem třetí třetiny krýt Haasovu střelu bekhendem. V posledních minutách ale Šumperk spíše bedlivě bránil, protože bylo jasné, že Písek potřebuje doma tentokráte bodovat. Jenže tři minuty před koncem ještě musel zasahovat Mazanec a následně domácí snaha vyvrcholila zakázaným uvolněním.

Přesto ještě šumperské příznivce v hledišti poděsil pokus Jiřího Kudrny, dvě a půl minuty před koncem pak Draci poslali kotouč na zakázané uvolnění. Další pokus tentokrát Jana Kudrny tečoval Bauer, jenže to bylo nakonec z domácí strany vše. Šumperk ještě vyvezl kotouč a ani závěrečná čtyřicetivteřinová power-play domácímu Písku k bodům nestačila.

Draci tak vyhráli v Písku 2:1 a po dvou odehraných utkáních (obě odehrané na ledě prvoligových celků) má Šumperk v tabulce tři body a zůstává tak ve velmi dobré pozici v bojích o postup do 1. ligy. Další barážové utkání bude konečně hráno před šumperským publikem a to ve středu 16. března od 18:00 proti celku KLH Vajgar Jindřichův Hradec.

Tomáš Štůrala, brankář Šumperka: "Dnešní výsledek je pro nás úspěch, výsledek 2:1 je krásný. Jsme rádi, že jsme v Písku vyhráli. Dnešní obraz hry byl vyrovnaný, i když nás občas srážely do kolen naše zbytečné fauly. Jsem rád, že jsme alespoň druhou přesilovku 5 na 3 ubránili. Bohu díky za tento výsledek.