Draci v závěru základní části nestačili na Vsetín, v play down narazí na Ústí

Vanessa Vařeková, středa 2.3.2022
Šumperští hokejisté odehráli před zraky svých příznivců poslední utkání základní části proti Vsetínu. Draci sice byli zpočátku aktivnějším mužstvem, nicméně doplatili na produktivitu. Valachům se naopak podařilo proměnit téměř vše, na co sáhli a zaslouženě po první třetině vedli 2:0. Šumperk následně snížil skóre na rozdíl jedné branky, a to zásluhou kapitána Denise Kindla. Ale to byl bohužel jediný moment, kdy se dračí letka radovala. Vsetín ve třetí třetině neponechal nic náhodě a třemi góly během osmi minut definitivně rozhodl o osudu dnešního souboje. Draci se tak nevyhnou bojům o záchranu a v play down narazí na Ústí nad Labem.
51.kolo středa 2.3.2022
DRACI PARS ŠUMPERK - VHK ROBE Vsetín
1:5
(0:2, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 28. D. Kindl (Řezáč, Březák) – 12. Jonák (Rob, J. Říha), 13. Smetana (R. Půček, Kucharczyk), 41. Rob (Ondračka, Jonák), 48. Rob (R. Vlach), 49. Hořanský (Venkrbec). Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Zídek, Otáhal. Vyloučení: 1:6. Využití: 0:1. Diváci: 1125. Střely na branku: 35:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
Mokry (49. R. Běhula) – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, L. Rutar, Řezáč, Březák, Dudycha – Žálčík, D. Kindl, P. Kratochvíl – Kohút, Vildumetz, Vachutka – Šilhavý, Macuh, Šuhaj – Scheuter, Spratek, Antoníček.
Gába – Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Buchta, Hryciow, J. Říha, J. Jenáček – Jonák, R. Vlach, Rob – D. Březina, Berger, Hořanský – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Apolenář, Venkrbec, Vítek.

Draci do posledního souboje základní části vletěli jako uragán, moc dobře totiž věděli, že stále existuje malá naděje na přímou záchranu. To ovšem mohlo být také trochu svazující. V úvodních minutách šumperští hokejisté zkoušeli střílet snad z každé pozice, ale bez úspěchu. Do největší šance se dostal šumperský kapitán Kindl, který vyslal na Gábu nebezpečnou střelu, ale hostující gólman dokázal zasáhnout. V 11. minutě si šel na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici Rok Macuh. Nedovolený zákrok šumperského útočníka dokázali Valaši ve 12. minutě potrestat. Luboš Rob poslal z pravého kruhu puk před brankoviště, kde ho pohotově dokázal sklepnout do prázdné brány Vít Jonák. O minutu později se hostující celek radoval podruhé. Vsetínští se dostali do rychlého protiútoku, na jehož konci stál Ondřej Smetana, který přesnou střelou pod víko nedal šanci šumperskému brankáři. Na konci první dvacetiminutovky se zahráli přesilovou hru i Draci, a to hned dvakrát. Narozdíl od Valachů ale tuto výhodu nezužitkovali.

Na začátku druhého dějství byla vidět obrovská snaha Šumperka s výsledkem něco udělat. Sám před Gábou se objevil Vojtěch Šuhaj, jenž měl na své holi gól, ale s údivem všech bránu netrefil. Ve 28. minutě už to ale přece jenom vyšlo. Denis Kindl předvedl parádní obratnost, překonal čtyři hráče Vsetína a z bezprostřední blízkosti dokázal dostat puk za záda Davida Gáby. Téměř hned po obdržené brance šel Vsetín do čtyř. Za krosček dostal dvě minuty Jerofejevs. Valaši sice oslabení bez problému ubránili, nicméně ihned po návratu lotyšského obránce na ledovou plochu, sudí znovu signalizovali trest. Drakům se ale početní výhody dnes vůbec nedařily. Prostřední část nakonec přinesla pouze jednu branku a do kabin se odcházelo za stavu 2:1 pro Vsetín.

Hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky vrátil hostům dvoubrankový náskok Luboš Rob. Hra se následně přelévala ze strany na stranu, oběma celkům ale chyběla potřebná přesnost. Ve 48. minutě znovu zaúřadovali hosté. Po chybě Vojty Mokryho, který si vyjel za branku, získal puk Jonák. Ten následně poslal kotouč před bránu, kde se ho zmocnil Luboš Rob, který si položil šumperského gólmana a úspěšně dopravil puk do odkryté brány. Pátou branku pak v rychlém sledu přidal Adam Hořanský, jenž definitivně rozhodl o vítězství Vsetína. Šumperk po páté obdržené brance vystřídal gólmany. Do brány se tak po delší době podíval Richard Běhula, který předvedl několik pěkných zákroků a další branku už za svá záda nepustil. Valašský hokejový celek si nakonec odváží všechny tři body za vítězství 5:1 a po základní části končí na druhém místě. Draci se naopak s jistotou podívají do záchranářských bojů, kde vyzvou HC Slovan Ústí nad Labem.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): „Hrozně nás mrzí, že jsme se se základní části rozloučili takovým výsledkem a ještě ke všemu před našimi fanoušky, kteří nás dnes opět neskutečně podporovali. Co se týče zápasu, dnes jsme jednoznačně umřeli na produktivitu. Myslím si, že do třetího gólu, kdy nám spadly hlavy, jsme měli daleko více gólových příležitostí než soupeř. Luboš Rob nám pak na 3:1 ukázal, jak se střílí, jaká je to rána a jak je to nekompromisní a my si za tím gólem musíme jít přesně takto. Po zápase jsme ještě rozebírali, že je potřeba umět zvládnout i koncovku utkání, které se pro nás nevyvíjí dobře. V play off, play down a těchto podobných sériích je to strašně důležité, jako vzkaz soupeři pro další utkání.“

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): „Prvních deset minut byli domácí lepším týmem. My jsme byli takoví ustrašení, jako bychom se báli, respektive jako bychom cítili větší zodpovědnost za ten dnešní zápas, který mohl rozhodnout o tom, na kterým místě v tabulce skončíme po základní části. Přesilovkou jsme se potom dostali do hry, konečně jsme ji zahráli výborně a dali jsme gól. Myslím si, že od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, přestože domácí stále hrozili. Hlavně v přesilových hrách si vytvořili několik šancí. Nicméně co tam prošlo, to vychytal výborný Gába, který opět potvrdil své kvality a velkou měrou se dnes podílel na našem vítězství. Těší mě, že jsme se dnes dokázali prosazovat v útoku, je to dobrý příslib do dalších bojů.“