Draci v

Draci v "domácím prostředí" rozstříleli Uničov 12:3

Jaroslav Svoboda, neděle 21.11.2010
U n i č o v - Šumperští hokejisté splnili povinnost a porazili poslední tým tabulky z Uničova 12:3. Ačkoliv se pak hrálo na Hané, Draci se těšili domácí podpoře. Na led soupeře je přijelo podpořit přibližně 300 fanoušků, kteří po utkání rozpoutali bouřlivé oslavy vysokého vítězství. Hattrickem se na výhře podílel ADAM ČERVENKA, po dvou trefách si připsali Michal Velecký a Aleš Holík. O drtivé výhře hostů rozhodla hlavně poslední třetina, ve které Uničov fyzicky odešel a Šumperk vyhrál poslední dvacetiminutovku 6:0. "Fanouškům patří obrovský dík za podporu, byli úžasní," poslal vzkaz příznivcům hned po zápase kapitán Holík.
21.kolo neděle 21.11.2010
HC Uničov - DRACI PARS ŠUMPERK
3:12
(1:5, 2:1, 0:6)
Branky a nahrávky: 3. Zúbek (Drábek), 22. Zúbek (Trojan, Handl), 34. Přikryl (Frieb, Handl) - 3. Velecký (Haas), 4. Červenka (Tesařík, Drtil), 11. Ambruz (Brunec), 14. Velecký (Drtil), 18. Svoboda (Sedlák), 24. Cink (Velecký), 41. Fischer (Matějka, Novosad), 42. Holík, 45. Červenka (Haas), 46. Červenka (Haas), 48. Brunec (Fischer), 49. Holík (Červenka). Rozhodčí: Mrkva - Mrákava, Kouba. Vyloučení: 15:8, navíc Přikryl (UNI) 10 minut nesportovní chování, Ondráček (SUM) 10 minut zásah v oblasti hlavy a krku. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 667. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:12.
Vybíral (od 21. Koloušek) - Hodulák, Drábek, Jurča, Rak, Zúbek, Trojan, Přikryl, Diviš, Frieb, Handl, Řezáč, Hromádka, Anděl, Brveník, Šnejdar, Sršeň, Skokan, Provaz.
Štůrala (od 21. Peksa) - Holík, Novotný, Ondráček, Sedlák, Tesařík, Drtil - Novosad, Matějka, Fischer - Ambruz, Hulva, Brunec - Haas, Velecký, Červenka - od 18. minuty Cink, Svoboda, Skoumal.

S všeobecným očekáváním tříbodového zisku vyrazili Draci do Uničova, v závěsu za nimi pak dorazilo na Hanou spousta příznivců. Ti vytvořili svým hráčům bouřlivé podpory a nakonec s nimi mohli oslavit naprosto zaslouženou vysokou výhru.

Hned od úvodních minut měl více práce domácí Vybíral, který také na začátku třetí minuty poprvé inkasoval. Z levého křídla se ke kotouči dostal Michal Velecký a propasíroval puk do sítě. Rychle vybojovaný náskok ještě rychleji zmizel. Přihrávku za chybující obranu dostal domácí střelec František Zúbek, který tváří v tvář Štůralovi nedal šumperskému brankáři šanci.

Jenže další část první třetiny už byla jasně v režii hostů a Uničov marně naháněl šumperské hokejisti. Ti šli znovu velice rychle do vedení, již v polovině čtvrté minuty uspěla opět třetí šumperská formace, tentokrát se prosadil Adam Červenka. Domácí poté přežili velmi dobře oslabení, aby pár vteřin po jeho skončení inkasovali potřetí. Brunec předal kotouč Ambruzovi, který si povodil hráče Uničova, projel celé pásmo, vybruslil si před Vybírala a nechytatelně zavěsil.

Načatí svěřenci Tomáše Sršně inkasovali počtvrté za pouhé tři minuty. Jiří Vybíral si při bully vybruslil dále z branky, odražený kotouč se odrazil před odkrytou klec a než se stačil domácí gólman přemístit do klece, robinzonádou skočil po puku Michal Velecký a ležící kotouč zametl do branky. Postaral se tak o stou šumperskou trefu v sezóně. Ještě veseleji bylo v táboře hostů na konci osmnácté minuty. Střelecký pokus na uničovskou branku vyslal Tomáš Sedlák a před brankovištěm se dočkal své první trefy v kariéře Martin Svoboda.

Do druhé dvacetiminutovky naskočily oba týmy s novými muži mezi tyčemi. Vybírala v domácí kleci nahradil Koloušek, Štůralu v šumperské brance Marek Peksa. Ten si stejně jako Štůrala v úvodu zápasu ani nesáhl pořádně na kotouč a už jej lovil ze sítě. Druhou trefou v utkání se prosadil Zúbek. V dalších minutách již tlak Draků nebyl tak urputný jako v první třetině, napomohla tomu i další rychlá odpověď. Ve 24. minutě se prosadil Vladimír Cink, Koloušek byl v brance bezmocný.

V dalších minutách byl výkon hostů proti nikterak výrazně hrajícím domácím poněkud rozpačitý a Peksa musel několikrát hasit požár, ale pozici ustál. Až ve 34. minutě přidali Uničovští třetí branku, když šumperský odchovanec v uničovských službách Jan Přikryl dorazil za záda Peksy vyražený kotouč. Tím veškerá dramatizace zápasu skončila. Šumperk dohrál druhou třetinu bez dalších inkasovaných branek, domácí pak doufali, že v té poslední dokáží ještě vstoupit do utkání.

Jenže úvod poslední třetiny jasně naznačil, kam se bude závěr zápasu ubírat. Již po patnácti vteřinách hry dostal před Kolouškem prostor Fischer a útočník zaskakující za nemocného Meluzína načal drtivý finiš hostů. O minutu a půl později napřáhl Holík a za aplausu velké části publika sklízel bývalý uničovský bek a nynější kapitán Draků obrovský aplaus.

Za to domácí byli zralí na ručník. Přesně po 45 minutách hry přidal devátý gól Adam Červenka a ještě než třetí formace stačila vystřídat, tak tentýž forvard znovu po Haasově přihrávce završil hattrick a také zaokrouhlil stav. Ve 48. minutě se ke střele dostal i Tomáš Brunec, přičemž Kolouškovi nezbylo opět nic jiného, než lovit kotouč ze sítě. Poslední slovo si vzali Šumperští ve 49. minutě. Opět skóroval Aleš Holík. Další minuty již Šumperk dohrával s naprostou lehkostí, zahazoval velké šance a často vymýšlel kombinace pro fanoušky. Domácí již příliš síly na nějaký kontr neměli.

Po utkání propukly bouřlivé oslavy, které nikterak neavizovaly výhru vedoucího celku tabulky na ledě posledního výběru. Draci smetli domácí tým z ledu vítězstvím 12:3. Ohnivá oslava výhry pak již byla pouze třešničkou na dortu. Na tom se vesměs shodli po utkání i všichni hokejisté, kteří nezapomněli poslat divákům i velká díky.