Draci v Berouně bez stresů a se třemi body!

Jaroslav Svoboda, sobota 17.3.2012
Beze strachu o záchranu vyrazili Draci z Kadaně, kde včera získali klíčové tři body do tabulky skupiny "O baráž", do Berouna, kde chtěli po bezesporu poklidných oslavách uhrát dobrý výsledek. Domácí naopak již definitivně mohou ladit formu na barážové boje. Trenér Radek Kučera postavil do branky Romana Bošku, prostor dostali i mladíci v čele s Michalem Žálčíkem. Mladší bratr sparťanského Lukáše, který letos vydatně Berounu vypomáhal, se pak blýskl premiérovým gólem v seniorské kategorii. Dvěma góly se prosadil i MAREK HAAS, který řídil drtivý obrat ze stavu 1:4 na 5:4!
60.kolo sobota 17.3.2012
Medvědi Beroun 1933 - DRACI PARS ŠUMPERK
4:5
(1:1, 3:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 19. Stromko (Jebavý), 21. Besser (Forman, Špelda), 28. Doležal (Klhůfek), 30. Hašek (Forman) - 20. Žálčík, 35. Haas (Velecký), 43. Haas, 51. Vrdlovec (Holinka), 52. Velecký (Plášek). Rozhodčí: Vampola - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:5.
Kareš - Špelda, Barák, Jebavý, Veselý, Nedvěd, Malý, Soldán - Palaščák, Besser, Pavel - Švagrovský, Hošťálek, Stromko - Hašek, Vlček, Doležal - Poletín, Forman, Klhůfek.
Boška - Gewiese, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík, Navrátil - Brunec, Meluzín, Hulva, Haas, Holinka, Blinka, Červenka, Velecký, Vrdlovec, Plášek, Žálčík.

Šumperští hokejisté získali v pátek 16. března prvoligovou jistotu, když vyhráli v Kadani 4:2. Do Berouna tak jeli s klidem na čepelích, zatímco domácí potřebují ladit formu i týmový výkon na baráž. Již ve 4. minutě měl na holi úvodní gól zápasu Novotný, ale spíše defenzivní zadák na Kareše nevyzrál. V deváté minutě zahrozili opět Draci, dokonce v oslabení, Brunec ale s přerovskou posilou na střídavý start Blinkou neuspěli, když Brunec místo přihrávky volil střelu, Kareš kryl. O minutu později upaloval na berounskou klec zase Hulva, ale pověst protřelého nájezdníka nepotvrdil.

Po následné sérii nepřesností a vyloučení otevřeli v devatenácté minutě skóre zápasu domácí, když Jakub Stromko prosadil důraz na brankovišti. Domácí se z vedení neradovali dlouho. Po Veselého chybě se do obrovské šance dostal junior Michal Žálčík a svým prvním gólem v seniorské kategorii srovnal a poslal oba týmy do kabin za stavu 1:1.

Divoký byl úvod druhé třetiny, kdy nejprve Pavel před Boškou v jasné pozici minul, poté ale přesně v čase 21:00 vrátil Medvědům vedení Jan Besser. Aktivní domácí chtěli dál střílet góly, Boška však ve velké šanci vychytal Stromka. Ve 24. minutě zahrozil i Šumperk, Blinkova rána minula branku. A tak se dočkal znovu Beroun, na 3:1 zvýšil ve 28. minutě Tomáš Doležal, který nechytatelně přelstil Bošku. Rozjetí Medvědi nechali Bošku vyniknout při šanci Švagrovského, šumperský odchovanec ale vytasil krásný zákrok vyrážečkou. Přesto se Beroun dostal do třígólového vedení.

Ve 30. minutě se trefil bývalý kapitán Draků Jiří Hašek, a když o chvíli později Švagrovský v další obrovské šanci nedal, zdálo se, že utkání se dohraje za nadvlády berounských Medvědů. Těm však následně zvhlnul prach, naopak Draci začali pálit o sto šest. Když se poněkolikáté v utkání nedokázal prosadit ve 34. minutě Stromko, tak z protiútoku napálil za modrou Haas a Kareš mohl tahat kotouč z branky.

Definitivní obrat přišel ve třetí třetině. Nejprve se prosadil podruhé v utkání Marek Haas, který využil přesilovku, a když ve 46. minutě Švagrovský trefil tyč, znovu Draci kontrovali. Po Holinkově přihrávce Vrdlovec procedil puk za Kareše a na Dracích bylo rázem vidět, jak z nich spadl pocit nutnosti a začali hrát svou hru. O dvacet vteřin později namazal Plášek Veleckému a mezi domácími fandy se začaly šířit rozpaky. Domácí se ještě zoufale vrhli do útoku, ale to bylo vše.

Draci tak vyslali vstříc svým fandům pozvánku na středeční derniéru letošní sezóny. Pevně věříme, že dorazíte se rozloučit s hráči a vytvořit jim důstojnou atmosféru hodných šumperských poměrů. Hráči si to za letošní zápasy opravdu zaslouží.