Draci udolali Sovy i počtvrté, dvěma góly se prezentoval Ostřanský

Martin Schwarz, středa 4.1.2017
Třicáté kolo nabídlo souboj čtvrtého týmu s posledním. Draci přivítali brněnskou Techniku, kdo čekal jasnou dominanci domácích, musel být překvapen. Jihomoravané i v okleštěné sestavě šlapali Šumperku na paty. Po prvních dvaceti minutách Sovy prohrávaly o gól, po druhé třetině se už šlo do kabiny za vyrovnaného stavu. Rozhodnutí tedy měla přivanout závěrečná část utkání. Ta nabídla gólovou smršť se sladkou tečkou pro domácí barvy. Dvakrát během mače skóroval MILAN OSTŘANSKÝ, rozhodující branku zaznamenal Radek Fischer. Draci porazili Brno i počtvrté, tentokrát 5:4.
30.kolo středa 4.1.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - TECHNIKA HOCKEY BRNO
5:4
(2:1, 0:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 12. Ostřanský (Řezáč, Ďurkáč), 20. Sedlák (Vachutka), 42. Ostřanský (Králík), 49. Cink (Fischer, Sedlák), 52. Fischer (Cink, Sedlák) – 14. Stehlík (Sedlák J.), 28. Medek, 42. Štancl (Čtvrtníček), 48. Medek (Biolek, Štancl). Rozhodčí: Veselý – Laczko, Pechánek. Vyloučení: 6:6, Janota (SUM) 10 minut osobní trest, Švaňhal (TEC) 10 minut osobní trest a Sedlák (TEC) 5 + do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: doplníme. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.

Svoboda – Fišera, T. Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Janota, Adam – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Králík – Cink, Hroch, Fischer – Langr, Novosad
Slavíček – J. Sedlák, Švejda, Štancl, Odehnal, Vágner, Cívka – Čtvrtníček, Stehlík, Brzobohatý, Biolek, Švaňhal, Florek, Benýšek, Medek, Bustin

Týmy Techniky a Šumperka odehrály vůbec první utkání v rámci nového kalendářního roku. Začínaly jej však v odlišné náladě. Zatímco Draci se těšili ze čtvrtého místa tabulky, Sovy vzdorovaly šesti prohrám za sebou a nejhoršímu stupínku druhé ligy – skupiny Východ.

Domácí vstoupili do první třetiny velmi svižně, už v prvních pěti minutách zasypali zařízení Jihomoravanů několika střelami, dobrou šanci měl Jan Matějka, nebo také obránce Tomáš Sedlák. Slavíček ale zatím neinkasoval, podobně jako v situaci, kdy na něj mířil z levého kruhu nejlepší snajpr Draků Daniel Vachutka. Žlutomodří nadále diktovali tempo hry, když už se na puk dostali i hosté, Svobodu lepším zakončením nedokázali zaskočit, leč se o to v 9. minutě pokoušel po otočce kolem tyčky Štancl.

Severomoravané naopak pokračovali v aktivním hokeji, první útočná formace Šumperka záhy kromě dvou střel poslala směrem na brankáře Slavíčka i sněhovou spršku. Puk nicméně brankovou čáru nepřešel. Překlenul ji ale necelých devět minut před první sirénou, to uprchl do samostatného úniku Milan OSTŘANSKÝ, který bez problému zasunul kotouč do klece – 1:0.

Zanedlouho však bylo srovnáno, Technika nepohrdla nabídkou úvodní přesilovky zápasu, v gól ji přetavil Ondřej STEHLÍK - 1:1. A početní převahu zužitkoval těsně před koncem úvodního dějství i Šumperk, Tomáš SEDLÁK propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Na startu prostřední dvacetiminutovky celky možnosti nevyužívaly. Nejdříve Brno pohrdlo vyloučením Jana Matějky, Drak Vladimír Cink poté neproměnil trestné střílení. Puk do branky padl znovu až na sklonku 28. minuty. Robin MEDEK se opřel do kotouče a z otočky na levém kruhu vyrovnal – 2:2.

Přibližně v polovině základní hrací doby dostali domácí ideální nabídku k návratu vedení na svou stranu, hostující Jan Sedlák inkasoval pětiminutový a navíc i osobní trest. Jenže všechny kotouče mířily mimo brankoviště, tyčku například rozezvučel jmenovec vyloučeného Tomáš Sedlák. Když celek z podhůří Jeseníků nepotrestal ani další faul soupeře, svítil po čtyřiceti minutách hry na tabuli smírný výsledek.

Třetí perioda započala pěkně zostra. Nejdříve druhou trefu v utkání přidal Milan OSTŘANSKÝ, když z prostoru před Slavíčkem propasoval kotouč do branky – 3:2. Jen pár okamžiků po něm však odpověděl brněnský Patrik ŠTANCL, jemuž se podařilo překvapit Reného Svobodu – 3:3. Pro Draky bylo ještě hůře, z dorážky na konci přesilovky skóroval Martin BIOLEK - 3:4.

Sovám hubený náskok dlouho nevydržel. Ve 49. minutě využil zmatku před brankou Slavíčka Vladimír CINK, jenž zakončil mezi nohy – 4:4. Gólová podívána pokračovala dál. Fanoušky na tribunách rozradostnil po Cinkovi i Radek FISCHER, Flašarova parta měla vedení zpátky – 5:4. Další zvraty duel šumperský zimák nespatřil, Draci Šumperk – Technika Brno 5:4.

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Výkon od nás nebyl moc dobrý, ale myslím si, že do trestného střílení ve druhé třetině jsme nehráli špatně. Pak se nám to celé sesypalo a nějak nám nic nevycházelo. Ale pro mě jsou důležité tři body. Také jsme mohli prohrát, což by byl daleko větší problém. Takhle máme tři body. Šlo o první utkání v novém roce, vstupy jsou vždycky těžké. Diváci mohou být spokojeni snad aspoň z konečného výsledku.

Luděk Stehlík (HC Technika Brno): Dnes to bylo bojovné utkání, kde jsme konečně mohli urvat body. Byla škoda, že jsme během osmi minut dostali tři branky a soupeř skóre otočil. Také jsme měli spoustu vyloučení.