Draci třemi góly během jedné minuty rozhodli duel s Opavou

Jaroslav Svoboda, středa 4.12.2019
Fanoušci na šumperském zimním stadionu viděli dlouhé minuty vyrovnané drama, které po dvou třetinách nabízelo skóre 1:1. Jenže Draci pak během 36 vteřin nastříleli Opavě tři branky a rozhodli zápas. Hostům nepomohl oddechový čas ani výměna brankářů. Šumperk nakonec uštědřil soupeři porážku 5:1 a připsal si cenné tři body do tabulky 2. ligy, skupiny Východ. Výborný výkon předvedl brankář Michal Wanecki, který dlouho držel nerozhodný stav. Dva kanadské body pak v utkání zaznamenali obránce Tomáš Drtil a útočník Vladimir Antonov.
23.kolo středa 4.12.2019
DRACI PARS ŠUMPERK - Hokejový klub Opava s.r.o.
5:1
(0:0, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 32. Milfait (Drtil, Sedlák), 44. Kofroň (Spratek, Kabelka), 44. Haloda (Antonov, Krejčiřík), 44. Vachutka (Jaroš), 47. Drtil (Antonov) - 36. Herman (Wolf). Rozhodčí: Král - Šimánek, Hnát. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1079. Střely na branku: 63:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Wanecki – Sedlák, Drtil, Kabelka, Gewiese, Řezáč, Haloda – Jaroš, Milfait, Vachutka – Kofroň, Spratek, Pokorný – Krejčiřík, Antonov, Hroch – Horký, Müller, Scheuter – Urban, Haluza
Daňa (44. Svoboda) – Zdeněk, Štindl, Zouhar, Ficek, Chalupa, Gabrhelík – Cihlář, Kadula, Kovařík, Malina, Kysučan, Zelenkov, Wolf, Herman, Černý, Rousek, Hendrych

I na druhou prohru v sezóně dokázali Draci reagovat nejlepším možným způsobem. Doma porazili hokejisty Opavy, hlavně drtivým úvodem třetí třetiny.

Do té doby ale sváděla obě mužstva urputnou bitvu, která se ale divákům musela líbit. Na obou stranách byla k vidění spousta šancí, jenže jak Michal Wanecki, tak Matyáš Daňa dokazovali své umění. Již v první pětiminutovce se prezentoval obrovskou šancí Hroch, jehož ale Daňa vychytal. Podobně dopadl z následného kontru opavský Wolf, v páté minutě pak hosté již zvedali ruce nad hlavu. Jenže Cihlářův projektil jen zazvonil na horní tyč branky.

Gólu se více než tisícovka příznivců v úvodní třetině nedočkala, zvlášť když Kofroně v souboji tváří v tvář vychytal Daňa, a když Draci v závěru třetiny nevyužili ani přesilovku. I tak bylo během prvních dvaceti minut k vidění nadstandardních 32 střel v součtu, což reflektuje ofenzivně vedené utkání.

Tento trend ani ve druhé třetině příliš neopadl, ale na gól si museli přítomní diváci ještě delší dobu počkat. Scheuterův pokus Daňa ve 27. minutě kryl, ve velké šanci pak přestřelil Spratek. Draci navyšovali tempo, z čehož pak vyplynuly i tresty pro Štindla s Fickem. I přes tlak Šumperk dvojnásobnou početní výhodu nevyužil, v té standardní se však již prosadil. Daňa, který pochytal během chvíle několik obrovských šancí Draků, nestačil v čase 31:12 na dorážku zcela nekrytého JANA MILFAITA, který doklepl puk do sítě. Hosty ovšem gól nezlomil a brzo bylo vyrovnáno. I Michal Wanecki mohl jen bezmocně přihlížet, jak nehlídaný BOHUMIL HERMAN doráží kotouč do odkryté poloviny branky.

Draci následně ubránili oslabení a o osudu zápasu tak měla rozhodnout třetí třetina. A stalo se. Po několika zastřelovacích pokusech se Draci urvali z řetězu ve 44. minutě. Nejprve v čase 43:02 zůstal na zadní tyči nepokrytí ADAM KOFROŇ, který Spratkovu přihrávku dokázal uklidit do branky. O 29 vteřin později napřáhl mezi kruhy MAREK HALODA a jeho projektil se, nejspíš i s přispěním drobné teče před brankou, dostal až do sítě. Hosté reagovali oddechovým časem, jenže sedm vteřin po návratu do hry inkasovali znovu.

Draci přitom prohráli opětovné vhazování ve středu plochy, Jaroš a Vachutka však dokázali získat díky aktivnímu napadání kotouč a trochu ragbyovým způsobem ho dotlačit před brankoviště. Tam se pokusil nastřelit puk na branku DANIEL VACHUTKA a k překvapení všech propadl kotouč chrániči Matyáše Dani do sítě. Pro opavského brankáře to byl poslední moment v utkání, nahradil jej v brance René Svoboda. Ani někdejší brankář a novopečený otec neodolal náporu domácích dlouho.

Spoluhráči v těchto momentech opavským brankářům moc nepomáhali a nejinak tomu bylo i v případě páté branky. Nedůsledný Černý nedokázal z prostoru na brankovišti uklidit kotouč do rohu kluziště a TOMÁŠ DRTIL se tak lehce dostal k zakončení. Do konce utkání ještě nevyužili velké příležitosti domácí Pokorný a hostující Rousek, načež tedy domácí opanovali zápas poměrem 5:1.

Martin Janeček (Šumperk): Celé dvě třetiny jsme byli trochu mdlí, možná jsme přistoupili na hru soupeře. Přitom jsme věděli, co chceme hrát, abychom Opavu přehráli. To jsme dvě třetiny neplnili. Od té třetí již hra vypadala jinak, byli jsme svižnější. Bylo potřeba si uvědomit, že hokej hrát umíme. Ale musíme začít bruslit, srážet se, dát do toho důraz. Bez toho to nepůjde. V poslední třetině jsme tak hráli a zaslouženě jsme nakonec utkání vyhráli.