Draci těsně padli, v souboji brankářů byl úspěšnější Petrásek

Vanessa Vařeková, úterý 30.8.2022
Po nevydařeném utkání v Pelhřimově Draci vyrazili na další venkovní štaci. Tentokrát se však nejednalo o dalekou cestu. Draci zamířili na led krajského rivala z Přerova i s gólmanem Hamalčíkem. Pomalý rozjezd vystřídalo agresivní tempo a nechyběla ani tvrdší hra. První branka tohoto klání padla až v poslední minutě první třetiny, kdy vyloučení Dávida Kohúta potrestal bývalý šumperský útočník Rok Macuh. Šumperk na inkasovanou branku odpověděl ve 34. minutě. Petráska z besprostřední blízkosti překonal Adam Křemen. V závěrečné části základní hrací doby diktoval tempo převážně Přerov, nicméně obě mužstva mohla skórovat a hned několikrát k tomu měla nebezpečně blízko. O vítězi ale nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. V nastaveném čase Draci nabídli Zubrům další přesilovou hru, která už byla pro svěřence Lukáše Majera osudná. Těsné vítězství 2:1 si připsal Přerov zásluhou Daniela Minstra. Hlavními hrdiny dnešního souboje ale byli jednoznačně oba brankáři.
přát. úterý 30.8.2022
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS ŠUMPERK
2:1p
(1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Macuh (Goiš, Dvořák), 64. Ministr (Doležal, Kudělka) – 34. Křemen (Eliáš, Průžek). Rozhodčí: Blaha, Šico – Navrátil, Peluha. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Střely na branku: 50:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Petrásek – Černý, Kudělka, Chroboček, Hrdinka, Ševčík, Krisl, Gréč – Jakub Svoboda, Ministr, Doležal – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Okál, Macuh, Goiš – Dobša, Dvořák, Indrák
Hamalčík – Drtil, Eliáš, Kunst, Kadeřávek, Hrachovský, Dudycha – Kohút, Šuhaj, Vachutka – Bernat, Čermák, Průžek – Jouza, Horký, Antoníček – Křemen

Čtvrteční přípravné utkání mezi týmy HC ZUBR Přerov a DRACI PARS ŠUMPERK začalo poměrně opatrně na obou stranách. Obě mužstva se v úvodních minutách spíše poznávala. Do první větší šance se dostal hostující celek v 5. minutě při početní výhodě. Šumperští hokejisté chvíli kombinovali před domácím gólmanem a hledali lepší střeleckou pozici. Nakonec kotouč obdržel zcela volný Daniel Vachutka. Jeho dělovku ale Petrásek dokázal vyrazit betonem. Draci se ještě snažili dorážet, ale nesúspěšně. Na druhé straně se v dobré pozici ocitl střelec David Březina, jeho pokus však mířil pouze do výstroje Hamalčíka. Hosté měli ve 12. minutě k dispozici další přesilovou hru, nicméně ani ta nebyla proměněna. Dva tresty si ve druhé polovině prvního dějství vysloužil i Šumperk. Nejprve si menší trest za podrážení odpykal Jiří Průžek a o pár minut později se nedovoleným bránění provinil Dávid Kohút. A právě nedovolené počínání Kohúta bylo ve 20. minutě Zubry potrestáno. Nejprve zkoušel Hamalčíka překonat Jiří Goiš, jeho střelu k bližší tyči ale strážce šumperské brány vyrazil před sebe. Jenomže v předbrankovém prostoru stál připraven bývalý šumperský útočník Rok Macuh a kotouč bez větších problému dopravil do odkryté brány. Už se zdálo, že se v posledních vteřinách před první sirénou nic nestane, nicméně opak se stal pravdou. Na dvě minuty si šel na trestnou odpočinout šumperský forvard s třiadvacítkou na zádech, Daniel Vachutka.

Zubři vstoupili do druhého dějství s výhodou jednoho hráče v poli navíc, díky vyloučení Daniela Vachutky na konci první periody a hned po prvním vhazování vyrazili do útoku. Jakub Svoboda našel nikým nehlídaného Roberta Černého, který z levého kruhu těsně minul bližší horní roh Hamalčíkovy svatyně. Víc už toho ale domácí během přesilovky nestihli. Na straně Šumperka se do pěkné akce dostal Vojtěch Šuhaj. Zpoza bránícího hráče vystřelil na Petráska, ten však jeho střelecký pokus zneškodnil lapačkou. Chvíli poté musel několikrát zasahovat i šumperský Hamalčík. Nejdříve betonem vyrazil střelu Kudělky, následně vytěsnil pokus Okála. Přerovští hokejisté postupem času zvyšovali tempo hry, a to se Drakům vůbec nezamlouvalo. Z tohoto důvodu si trenéři Šumperku raději vzali oddechový čas. Hra se v následujících minutách začala přitvrzovat a rozhodčí museli během pěti minut udělit hned čtyři tresty, dva na straně Zubrů a dva na straně Šumperku. Ve 34. minutě hráli oba týmy ve čtyřech, a právě většího prostoru na ledě dokázal Šumperk využít na maximum a srovnat stav utkání. Adam Křemen dostal přesný pas od Filipa Eliáše a z bezprostřední blízkosti překonal Michaela Petráska.

V závěrečné části se začínalo opět od nuly. Hned ze startu se Tomáš Doležal s Jakubem Svobodou dostali do samostatného úniku. Obrovská šance domácích ale gólem neskončila. Petr Hamalčík dokázal puk poslat mimo tři tyče špičkou betonu. Další branku měl na hokejce Jiří Goiš, na kterého čekala téměř prázdná brána. Na poslední chvíli mu však do střely vložil hůl jeden z hráčů hostujícího celku a předvedl tak skvělý obranný zákrok. Přerov v závěrečné části kompletně přebral otěže zápasu a šumperskou bránu ostřeloval z každé možné pozice. Hamalčík si však při všech střelách mířených mezi tři tyče počínal fantasticky. Draci sice už tolik pokusů na Petráskovu bránu nevyslali, když už ale nějaká ta střela přišla, byla velmi nebezpečná. Největší šanci na dokonání obratu dnešního zápasu měli Draci až těsně před závěrečnou sirénou základní hrací doby. Filip Eliáš odvedl skvělou práci před bránou a dostal puk za Petráskovy záda. Jenomže kotouč před zásahem Ondřeje Ševčíka nestihl přejet brankovou čáru, gól tak nemohl být uznán. Základní hrací doba vítěze tohoto přípravného duelu nakonec neurčila. Na řadu tak muselo přijít prodloužení.

V nastaveném čase vyfasoval šumperský obránce Ondřej Hrachovský menší trest za podrážení. Zubři přesilovku i napodruhé dokázali zužitkovat, a to po pouhých šestnácti sekundách. K radosti domácího celku a všech místních příznivců rozvlnil síť Draků Daniel Ministr. Přerov nakonec bere vítězství v prodloužení, Draci se ale rozhodně nemají za co stydět.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Hodně jsme se trápili, soupeř byl rychlejší a zarputilejší, měl nebezpečné protiútoky. Spoustu věcí jsme řešili složitě, ozdobou utkání byli oba brankáři. Přestože jsme měli velké množství střel, nebylo to tak nebezpečné a neměli jsme patřičný tlak do brány. I výsledek napovídá, že to tak vypadalo. Musíme se ze zápasu poučit, co musíme ještě výrazně zlepšit, abychom byli spokojenější s hrou i výsledky.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): Z naší strany to byl vyválčený zápas. Uškodila mu horší kvalita ledu, hokej šel stranou, bylo to ubojované. Jsme rádi, že jsme utkání dotlačili do bodu. Byli jsme velmi nedisciplinovaní, takové okamžiky se musíme naučit zvládat vyspěleji. Na druhou stranu, zákroky pramenily z bojovnosti a zarputilosti. Klukům to není jedno. Jsme na cestě do ligy a jsme rádi, že jsme se mohli utkat s kvalitním soupeřem.