Draci splnili předsezónní cíl! Výhrou nad Novým Jičínem si zajišťují třetí příčku

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, středa 15.2.2017
Šumperští hokejisté v rámci 42. kola druhé ligy dokázali porazit hráče Nového Jičína výsledkem 6:3. V první třetině se Drakům až tak nedařilo. Jedinným hráčem, který dokázal vsítit gól byl hostující Lukáš Bednář. Druhá perioda ovšem přinesla značný obrat. Dvě branky dal Tomáš Drtil, který dále pokračuje ve své parádní formě. Jednu pak přidal Lukáš Králík po přihrávce Tomáše Langra, a stav utkání byl rázem 3:1. Závěrečná část hry byla velice bohatá na branky. Snížit se povedlo Michalu Chvostkovi, ale vzápětí skóroval Janota. Nový Jičín zareagoval naposled, a sice brankou Ivo Kociána. Pátý gól vstřelil Tomáš Sedlák a výhru 6:3 pečetil Michal Vymazal, který se prosadil při závěrečné power-play hostů. Draci si touto výhrou zajišťují třetí příčku v tabulce druhé ligy, skupiny Východ.
42.kolo středa 15.2.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - HK Nový Jičín
6:3
(0:1, 3:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 23. Drtil (Vymazal), 33. Drtil (Matějka, Sedlák), 36. Králík (Langr), 47. Janota (Langr), 48. Sedlák (Sedláček, Novosad), 60. Vymazal – 5. Bednář (Kocián), 42. Chvostek (Zdeněk, Slovák II), 49. Kocián. Rozhodčí: Veselý - Laczko, Pechánek. Vyloučení: . Využití: 1:0 Diváci: 600.  Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.

Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Králík, Novosad – Langr, Hroch, Fischer – Ostřanský.
Slovák – Vašut, Bahounek, Běhal, Zahradníček, Metelka, Hruška, Cabák – Chvostek, Novotný, Gebauer - Sonnek, Zdeněk, Samiec - Bednář, Kocián, Uhlár - Slovák II.

Draci nastoupili do utkání s bilancí pěti výher v posledních pěti utkáních, na kterou samozřejmě chtěli navázat i v domácím prostředí, navíc proti klubu ze spodních pater tabulky. V první třetině to však byl Nový Jičín, kdo měl více ze hry a dokonce šel do vedení.

Právě vstup do zápasu nebyl z domácí strany ideální a pohybem i nadšením byl Nový Jičín minimálně na stejné úrovni jako domácí. Dostával se do šancí a Hynek Kůdela často musel řešit ošemetné situace. Navíc hosté těžili i z chyb Draků, a když se v páté minutě ocitl mezi kruhy neobsazený Lukáš Bednář, tak šli hosté zaslouženě do vedení.

I po zbytek třetiny měli více gólových šancí hosté, což dokazovala i statistika nejen vyhraných buly (14:4 pro hosty), ale i skutečnost, že drtivá většina vhazování se konala před Hynkem Kůdelou. V jedenácté minutě hasil v domácím brankovišti požár Luboš Adam, který odpálil bezprizorní kotouč z prostoru před prázdnou klecí. V závěru třetiny ještě Draky zachránila tyč. A pokud chtěli Draci potvrdit roli favorita, bylo jasné, že do druhé třetiny musí nastoupit zcela jiný tým.

A to se také stalo. Hned od úvodních vteřin si Šumperští drželi tlak, zlepšili i hru na buly a brzo se také dočkali. Ve 23. minutě nejprve Tomáš Drtil skvěle získal kotouč ve středním pásmu, puk zavezl a po rychlé výměně s Michalem Vymazalem sám Drtil srovnal. Ačkoliv pak diváci viděli spíš tuhý boj o každý kotouč než kombinační přehlídku, na gólové šance také došlo. Z ojedinělého výpadu hosté trefili boční konstrukci, na druhé straně Slovák zvýraznil svůj jistý výkon perfektním zákrokem holí, když Drtilovi vypíchl puk z hokejky.

A poté se dočkal Šumperk vedoucí trefy, když využili poměrně přísné vyloučení Davida Samiece. Tomáš Drtil tentokrát zakončil další parádní souhru, po ose Sedlák - Matějka, když zz vrcholu kruhů pustil příklepem kotouč nechytatelně za Slovákova záda. To již domácí přebírali iniciativu a do závěru druhé třetiny ji přetavili v další branku. Lukáš Králík nejprve v dobré pozici minul, hosté ale nedostali hru ven z pásma, napadající Langr vrátil kotouč do držení svého spoluhráče a Králík bekhendem přelstil Slováka.

Bohužel pro domácí tým se však žádná idylka v poslední třetině nekonala. Navíc během této části hry ještě musel Aleš Flašar míchat sestavou, nahradit Daniela Hrocha, který zápas nedohrál. Do sestavy se tak posunul Milan Ostřanský, který ve druhé formaci zastoupil Lukáše Králíka. Ten se posunul na Hrochův post do třetího útoku.

A hosté se rychle dočkali gólového úspěchu. Nový Jičín totiž bleskově přešel střední pásmo, Zdeňkovu bombu vyrazil Kůdela na druhé křídlo, odkud bez přípravy snížil Michal Chvostek.

Aktivita hostů opadla po vyloučení Metelky a ačkoliv Šumperk přesilovku nevyužil, dočkal se další branky. Před brankoviště dostal nahrávku Michael Janota a šumperský zadák prostřelil gólmana soupeře. Uběhlo sotva pár vteřin a zdálo se, že již konečný klid na domácí hole vložil Tomáš Sedlák, další obránce Draků. Ten také dostal kotouč před brankoviště a stejně jako Janota z fleku skóroval.

Šumperk však ani nadále neměl na růžích ustláno. V rychlém sledu totiž padla další branka, tentokrát ale za Kůdelova záda. Krásnou individuální akci vystřihl Ivo Kocián, který se od mantinelu prosmýkl až do mezikruží, odkud tahem překonal domácího brankáře.

O kontaktní trefu se prohrávající mužstvo snažilo ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách, a to v momentě, kdy již duel vstupoval do své finálové části. Jenže Kůdela zavřel klec a nedovolil hostům skórovat ani ve chvíli, kdy odvolali brankáře. A když se Novojičínští sami ještě v závěru dopustili faulu, tak bylo jasné, že Draci důležité utkání vyhrají a tříbodovým ziskem si pojisté nejhůře třetí místo v základní části.

Tečku za duelem navíc udělal Michal Vymazal, který přes celé kluziště poslal puk do prázdné branky hostů. Draci dva zápasy před koncem soutěže ztrácí na druhé místo plné čtyři body, jasnější obrysy nabírá i situace okolo 6. místa, které Draky vzhledem k blížícímu se play-off velice zajímá.

Nyní by se soupeřem šumperského týmu stali Bobři z Valašského Meziříčí, kteří mají na sedmé místo náskok tří bodů. Navíc s Novým Jičínem, který je oním nejbližším pronásledovatelem, mají lepší vzájemnou bilanci.

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Přesně takový zápas jsem čekal. Kluci ale musí mít trošku více volnosti, třetí místo uhráli a dnes bylo vidět, že mají sílu utkání otočit. Herní disciplína nebyla taková jako tradičně, nicméně mužstvo odvedlo kus práce. Teď nás čeká rozhodující fáze sezóny. Góly padly a vyhráli jsme dnes, takže já jsem spokojený.