Draci sahali po třech bodech, ze zakletého Berouna vezou nakonec jen dva

Jaroslav Svoboda, pondělí 28.12.2009
Š u m p e r k - Prokleté je město Beroun pro šumperský hokej. Ve všech osmi předchozích případech Draci bodovali pouze jedinkrát, dnes konečně mohli získat body všechny. Ještě 10 minut před koncem vedli 2:0, nakonec však po trefách Šinágla a Nedvěda dospěl zápas do prodloužení. To divákům žádnou branku nenabídlo a tak rozhodnutí musely přinést série nájezdů. Hned v první sérii uspěl při svém pokusu Jakub Hulva, následně pak všichni další exekutoři na gólmana soupeře nevyzráli. Po osmi neúspěšných pokusech se tak Draci konečně dočkali vítězství v Berouně, ačkoliv jen po nájezdech. Historie se totiž nebude ptát na dvě tyčky z první třetiny a další nezužitkované příležitosti v utkání.
34.kolo pondělí 28.12.2009
Medvědi Beroun 1933 - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3sn
(0:0, 0:2, 2:0 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 51. Šinágl (Nedvěd, Rudovský), 55. Nedvěd (Novotný, Šinágl) - 32. Sedlák (Chatrnúch, Hylák), 33. Pekr (Chatrnúch), rozhodující nájezd Hulva Rozhodčí: Jiří Florián - Libor Suchánek, Tomáš Brejcha. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 47:26. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Cikánek (Štelmach) - Nedvěd, Bolf, Růžička, Vojta, Braniš, Malý, Vošmik, Luňák, Rudovský, Novotný, Vlček, Diviš, Kupec, Pavel, Šinágl, Besser, Karpov, Tůma, Tvrzník
Hylák (Daneček) - Kántor, Višňák, Sedlák, Chatrnúch, Hoďa, Novotný, Zukal, Antonovič, Podešva, Meluzín, Přeučil, Daneček, Hulva, Pekr, Orsava, Mihalík, Hašek, Janečka, Noga, Švaňhal

Draci vstoupili do duelu aktivně a hned v úvodu nepříjemně střílel Jan Daneček, o chvíli později zkoušel štěstí i Přeučil. Ve čtvrté minutě pokryl teč Luňáka Hylák, ten i v dalších minutách bezpečně lapal berounské střely. Na konci osmé minuty se pak kotouč dostal za záda šumperského brankáře, ovšem po odpískání. Gól byl tak neplatný. Chvíli na to byl vyloučen Vlček a domácí na chvíli čelili tlaku Draků, ti ale nic vážného před Cikánkem nevymyslili. V 11. minutě zírala na Přeučila takřka prázdná berounská klec, šumperský forvard ale kotouč mezi tyče nedostal. Při další přesilovce pálil tvrdě Chatrnúch, jeho bomba však trefila pouze tyč. Odražený kotouč mohl ještě do branky dotlačit Sedlák, ten však před znovu prázdnou brankou neuspěl. Draci získali převahu a následně pálil tvrdě Kántor, tentokrát však jen do spojnice tyčí. Zkušený zadák pak stál znovu proti Cikánkovi a opět napřáhl, tentokrát jeho ránu srazili obránci Berouna. V 16. minutě měl plné ruce a nohy práce Hylák, ale Diviš, Nedvěd a nakonec ani Vlček na pardubického odchovance v šumperské brance recept nenašli.

Další zajímavé dění na ledové ploše nabídla i prostřední dvacetiminutovka. Ve 25. minutě si velkou šanci v přesilovce vypracoval Kupec, Hylák byl však proti berounskému střelci úspěšnější. O pět vteřin na to hráli Medvědi dokonce v pěti proti třem. Vojtovu bombu od modré pak Hylák vytěsnil k Vlčkovi, berounský střelec však nepřehodil beton hostujícího brankáře. Draci pak dvojnásobné oslabení ubránili, i nadále však byli pod tlakem domácího celku. Ten na dlouhou dobu uzavřel hosty před jejich brankou, žádná ze střel však za záda Hyláka nepropadla. Ve 32. minutě pak šumperský gólman vystřihl skvělý zákrok rukavicí při střele Vlčka, čímž položil stavební kámen vedoucímu gólu Draků. Sám Hylák totiž rozehrál na Chatrnúcha, který projel kluziště, najel si do šance a následně Tomáš Sedlák odražený kotouč dopravil do sítě. O minutu později narazil Chatrnúch Pekrovi a šumperský odchovanec svou trefou zajistil zadákovi Draků další asistenci v zápase. Ve 36. minutě mohl dokonce Chatrnúch i skórovat, před Cikánkem však neuspěl.

Možná definitivní a rozhodující úder mohl ve 43. minutě domácím zasadit Martin Podešva, ani jednou ze tří pokusů však na Cikánka nevyzrál. Draci dlouho poklidně bránili náznaky domácích výpadů, naopak Mihalík se dostal ve 48. minutě až ke střele, ale z prostoru před brankou nedokázal Cikánka překonat. O dvě minuty později se prosadil za brankou Karpov, vybruslil si do střelecké pozice, ale snížit se mu nezdařilo. V 51. minutě během ubíhajícího trestu Haška napřáhl na modré zkušený Nedvěd, jehož následnou bombu tečoval Šinágl mimo dosah Hylákových chráničů. Vstřelená branka vrátila domácích elán, ten však mírně utlumil svým faulem Růžička. Draci početní výhodu zužitkovat nedokázali, naopak Švaňhal musel o chvíli později také na trestnou lavici a příležitost ke srovnání měl tak Beroun. Medvědi ale nedokázali ani vystřelit, načež ujel Podešva a zkoušel štěstí proti Cikánkovi. Netrefil však branku. V polovině 55. minuty se domácí již vyrovnání dočkali. Novotný našel Nedvěda a zkušený zadák trefil přesně. I přes šance na obou stranách gól v základní hrací době nepadl.

Hned v 1. minutě nastavení měl obrovskou šanci Podešva, jehož střela jen těsně projela brankovištěm a v síti neskončila. V 63. minutě mohl rozhodnout i Kántor, ale ani on před Cikánkem neuspěl. Rozhodnutí tak přinesly nájezdy a v nich jako jediný střelec i Jakub Hulva. Ten si v úvodním pokusu nájezdů položil Cikánka a následně přehodil jeho beton.