Draci sahali po třech bodech, nakonec berou dva

Dominik Mihailescu, sobota 11.1.2014
Šumperští hokejisté nastoupili v rámci devětatřicátého kola proti výběru z Ústí nad Labem. Zápas to nebyl vůbec jednoduchý. Ve čtvrté minuitě už Draci prohrávali 0:1. Šumperk dokázal vyrovnat po brance Brunce, jenže hosté se s touto situací nehodalali smířit a opět se dostali do vedení. V prostředním dějství branka nepadala. Ve třetí třetině dominovali Draci. Nejprve srovnal stav utkání Jiří Půhoný, který dostal kotouč za Dlouhého po přihrávce Pláška. Branku na 3:2 vstřelil MAREK HAAS po grandiózní přihrávce beka Sedláka. Ovšem bohužel pro Šumperk osm sekund před koncem dostal puk za brankovou čáru Loskot a muselo se prodlužovat. V rozhodujícím dějství se dostal ke slovu Patrik Moskal, který svou brankou rozhodl tento napínavý duel.
39.kolo sobota 11.1.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slovan Ústí nad Labem
4:3p
(1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Brunec, 48. Půhoný (Plášek), 55. Haas (Sedlák, Holík), 63. Moskal (Tesařík) – 4. Přeučil (Alinč, Grin), 11. Loskot (Alinč), 60. Loskot (Rod, Alinč). Rozhodčí: Blecha - Klein, Toman. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1078. Střely na branku: 44:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Štůrala – Holík, Starý, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Gewiese, Novotný – Haas, Plášek, Půhoný – Staněk, Moskal, Žalčík – Brunec, Skoumal, Červenka
Dlouhý – Sklenička, Grin, Brož, Černý, Smetana, Holomek, Vaněk – Přeučil, Alinč, Loskot – Pořický, Rod, Tůma – Vávra, Hanzl, Baránek – Kuchynka, Videlka, Dostálek

Šumperské hokejisty a Lvi z Ústí nad Labem dělilo od sebe před začátkem zápasu pouze pět bodů. Oba celky si dělali v tabulce sousedy, a proto se očekávalo, že utkání bude mít grády. První gól v zápase vstřelil Petr Přeučil, který dokázal najít mezírku mezi Štůralovou lapačkou a betonem. Draci se hned po této brance hecli a Slovan začal chybovat. Nejprve se hnal sám na Dlouhého Staněk, ale vystřelil mimo. Následně nedokázal za brankáře hostů dostat nikdo puk, když se kotouč válel volně na brankové čáře. Smůlu šumperského týmu zastavila branka >b>Tomáše Brunce. Hned po této brance ujel obraně ujel Žalčík, ale Dlouhý odolával. Hosté se pak dostali do vedení, když překonal Štůralu, Loskot. Domácí brankář nestihl zareagovat. Před koncem první periody bylo nařízeno trestné střílení po faulu na Lukáš Žalčíka. Forvard domácích, ale neuspěl. Puk chtěl poslat mezi betony, ale gólman Ústí je sklapl v čas.

Začátek druhé třetiny si bude určitě pamatovat Tomáš Brunec, kterého kotouč trefil do obličeje. V 26. minutě stál sám před Dlouhým Sedlák, ale naposlední chvíli zasáhl Tomáš Vávra a bekovi domácího týmu puk vypíchnul. Následně se hnali na brankáře Ústí Plášek a Žalčík. Bohužel pro domácí celek Plášek přihrál tři metry zpět a z nebezpečně vyvíjející se šance nezbylo nic. Hosté se ve druhé třetině ke střelám nedostávali. Vyslali jich pouze osm.

Poslední perioda byla rozhodně nejzajímavější částí hry. Jiří Půhoný se dokázal po krásném pasu Karla Pláška prosadit a domácí srovnali krok. Následně měli borci z Ústí smůlu. Nejprve nedokázal Alinč překonat Štůralu v samostatném úniku a následně na brankové čáře lapačkou chytil puk domácí brankář. Domácí hráči, kteří hráli v žlutých dresech, se dostali do vedení, když grandiózní přihrávku poslal Tomáš Sedlák na Marka Haase, který bezchybně dorazil puk za brankáře Jana Dlouhého. Velkou šanci měl Baránek, ale jeho rychlá střela minula branku o centimetry. Osm sekund před koncem dokázal vyrovnat Marek Loskot, který doklepl puk za brankovou čáru.

V prodloužení nejprve zahrozili hosté, kteří trefili boční síť domácí klece. Šumperským stadionem to jen zašumělo. Ve třetině Ústí nad Labem vzal situaci na svá bedra Jan Tesařík, který vypálil na Dlouhého krásnou ranku, kterou předtím tečoval Patrik Moskal. Brankář hostů se ohlédl a viděl už jen rozsvícené červené světlo. Slovan si odvezl na sever Čech bod, v podhůří Jeseníků zůstaly dva.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Sice jsme ztratili bod kvůli inkasované brance pár vteřin před koncem, ale Ústí nad Labem je kvalitní soupeř. Ačkoli se v tabulce nenachází vysoko. Ten třetí bod jsme vlastně ztratili už v první třetině, kde přišla spousta nevyžitých šancí. Kdybychom jich alespoň polovinu proměnili, zápas by byl v našich rukou. Záslužně se nám sice podařilo otočit na 3:2 ve třetí periodě, ale pak přišly veliké chyby pár vteřin před koncem. Měli jsme spíše držet puk na hokejkách v obranném pásmu místo bezhlavého střílení. Ale i dva body za výhru v prodloužení samozřejmě bereme.