Draci prohráli poprvé v sezóně dvakrát v řadě

Jaroslav Svoboda, sobota 25.1.2020
Šumperští hokejisté nezapočali trip po stadionech soupeřů úspěšně. Po prohře v prodloužení v Kopřivnici neuspěli ani v Hodoníně. Domácí Drtiči dvě třetiny navyšovali náskok až na hrozivých 4:0. Draci se v závěru utkání vzepjali k odporu, dokázali zásluhou Jaroše a Milfaita dokonce snížit na 3:4, ale více už nestihli. Ani tentokrát se náskok Draků na čele tabulky nesnížil, to naopak Hodonín uhrál důležité tři body a snížil manko na Havlíčkův Brod v boji o semifinále na pouhé dva body.
35.kolo sobota 25.1.2020
SHKM Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
4:3
(1:0, 3:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 11. Slabý (Polák), 21. Komínek (Hložánek, Horák), 26. Čejka, 33. Janás (Jurča, Sedláček) - 51. Jaroš (Vachutka, Milfait), 57. Jaroš (Vachutka), 59. Milfait (Vachutka, Jaroš). Rozhodčí: Škach - Pospíšil, Blažek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1115. Střely na branku: 38:38. Průběh utkání: 4:0, 4:3.
Kubáň – Věžník, Ševčík, Janošek, Slabý, Miklík (A), Sedláček – Krejčí, Bulín J., Fajkus, Pröschl, Komínek, Charvát (A), Mlynář, Hložánek, Dobiáš, Janás, Jurča (C), Čejka, Polák
Wanecki – Kabelka (C), Řezáč, Drtil, Haloda, Sedlák (A), Plhal – Krejčiřík, Jaroš, Scheuter, Müller, Vachutka, Haluza, Spratek, Antonov, Šíp, Hroch, Milfait (A), Urban, Kofroň

Hokejisté Hodonína měli v dnešním utkání s Draky o motivaci postaráno. Debakl 2:9 z posledního vzájemného utkání obou celků hraného na jihu Moravy chtěli domácí odčinit. A to se jim i přes úskalí v závěru zápasu podařilo.

Od úvodních minut byl Hodonín aktivnější a v první třetině Draky přestřílel. Skvělý Wanecki ale držel šance šumperského týmu na dobrý výsledek, za záda pustil v úvodních dvaceti minutách jen jediný kotouč. Po asistenci Poláka se prosadil PETR SLABÝ.

O osudu zápasu pak rozhodla druhá třetina, ve které domácí odskočili na klíčový náskok. Již po pár vteřinách hry se prosadil nejproduktivnější hráč týmu TOMÁŠ KOMÍNEK, o pět minut později přidal gól na 3:0 i JAKUB ČEJKA. A domácí si jasně řekli o úspěch v duelu, který byl pro ně s ohledem na boje o semifinále velmi důležitý. Šumperk následně nevyužil přesilovou hru a hned poté inkasoval počtvrté. Gólovou asistenci si připsal uzdravený tahoun Drtičů Petr Jurča, vítězný gól duelu vstřelil DAVID JANÁS.

Šumperk se dlouho v utkání marně snažil o korekci a o návrat do utkání. Náznak dramatu přinesla až 51. minuta, kdy udeřila první formace. Po souhře Milfaita s Vachutkou se prosadil TADEÁŠ JAROŠ, který sice nemá v elitním útoku zrovna góly na starosti, tentokrát to vzal na sebe. Byl to totiž opět TADEÁŠ JAROŠ, kdo v 57. minutě snížil na rozdíl dvou branek. A nakonec se drama opravdu konalo. Na začátku 59. minuty totiž inkasoval Kubáň znovu, tentokrát ho překonal JAN MILFAIT. Více již Šumperk nestihl a v Hodoníně tak prohrál 4:3.

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): „Já si nemyslím, že bychom hráli první třetinu špatně. Udělali jsme tam bohužel jednu chybičku, kterou soupeř potrestal. Ačkoliv nás Hodonín přestřílel, tak jsme nebyli vůbec horší. Po druhé brance jsme se zbláznili, a tím jsme si prohráli celý zápas. Začínali jsme panikařit, soupeř v tom tlaku byl úspěšný a zaslouženě šel do vedení 4:0. Ve třetí třetině možná polevil, ale musím zdůraznit, že jsem pyšný na mužstvo. Posledních dvacet minut jsme totiž zápas nevzdali. Řekli jsme si, že hokej se hraje až dokonce a může se stát cokoliv a málem se cokoliv stalo.“

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Z naší strany to byl vynikající zápas. Podali jsme fantastický výkon. Tedy alespoň čtyřicet minut. (úsměv) Šumperk jsme přehrávali, přebruslovali. Vypracovali jsme si spoustu šancí. I deset minut ve třetí třetině jsme hosty k ničemu nepouštěli. Bohužel jsme pak obdrželi gól na 4:1, a jak už to tak někdy v hokeji bývá, začali jsme se najednou strachovat o výsledek. Přitom jsme kluky na střídačce nabádali k aktivní hře. Ale nějak to na nich dolehlo a z jednoznačného zápasu se stalo drama. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. I když je výskledek jenom 4:3, výhry nad silným soupeřem si samozřejmě ceníme. Kluci zase odvedli perfektní práci. Věřím, že se to lidem líbilo a příště přijdou zase. Jenom škoda infarktové koncovky. V závěru při power-play Šumperku jsme to neměli jednoduché, aled kluci to zvládli, když soupeře už k ničemu vážnému nepustili. Sami jsme pak mohli přidat gól do prázdné branky. Důležité bylo, že jsme tolik nefaulovali. Víme totiž, že Draci mají nebepečné přesilovky. Ve čtyřech jsme to výborně odbránili.“