Draci prohráli, brána do 1. ligy tak zůstává otevřená všem třem týmům

Petr Matěj, Petr Matěj, Svoboda Jaroslav, úterý 21.4.2009
Š u m p e r k – A začínáme od začátku. Po třech kolech kvalifikace mají všechny týmy na kontě jedno vítězství a jednu porážku. Paradoxně ve všech dosavadních zápasech se vždy radovali z vítězství hosté, výhoda domácího kluziště se prozatím jeví jako svazující. Šumperští hokejisté sice v utkání s Táborem vsítili první branku zásluhou Tomáše Brunce, nikdo však netušil, že to bude poslední gólový úspěch domácích. 10 sekund před první sirénou totiž Kohouti vyrovnali a dvě minuty před druhou pauzou zajistil hostům veledůležité vítězství Jaroslav Kocar. Domácím se v závěru utkání nepodařilo Tábor zatlačit do obrany a tak se na skóre utkání již nic nezměnilo. Kvalifikace pokračuje ve čtvrek znovu v Šumperku, kdy Draci od 18 hodin přivítají Milevsko.
K2 úterý 21.4.2009
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Kohouti Tábor
1:2
(1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 17:51 Brunec (Osina, Sedlák) - 19:50 Kupec (Mařík), 37:38 Kocar (Kupec). Rozhodčí: Přikryl, Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:9, navíc Sedlák (SUM) a Kocar (TAB) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1800. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Daneček (Maláč) - Osina, Hegegy, Blanár, Ondráček, Holík, Novotný, Sedlák, Zacpálek - Brunec, Drábek, Meluzín, Vymazal, Čížek, Domian, Hulva, Ambruz, Rozum, Novosad, Duba, Žalčík
Kučera (Pipek) - Kanov, Vomela, Suchánek, Heršálek, Zib, Koktan, Škulina, Zelenka, Mertl, Mařík, Kocar, Ficek, Květon, Ferebauer, Matušík, Gajda, Mrkvička, Voříšek, Kupec, Krätzer

Draci přitom v utkání hned třikrát svírali pouze trojici bránících se hráčů, jenže ani jednou nedokázali dvojnásobnou výhodu zužitkovat. Kvalitou však druhý duel Šumperka v kvalifikaci předčil výhru nad Milevskem, přesto se 2000 diváků rozcházelo k domovu s rozporuplnými pocity. Místo čtvrtečních možných oslav čeká na Šumperk klíčové střetnutí s Milevskem.

Šumperk přitom nevstoupil do utkání špatně a aktivnější Draci měli více ze hry i přes přesilovku Tábora, když na trestnou již ve druhé minutě putoval Drábek. Kohouty držel ve hře Kučera, který pokryl několik domácích šancí včetně velké příležitosti Hegegyho. Tlak domácích ale přetavili Táborité rychlým brejkem, který byl zakončen faulem a diváci se dočkali prvního nařízeného trestného střílení. K němu se postavil Mertl, ale Lukáš Daneček jej výtečně vybruslil a vychytal. Domácí následně hráli druhou přesilovku 5 na 3, ale Šumperk se v ní neprosadil. V 18. minutě nejprve trefil Drábek tyč a v samotném závěru této minuty se Šumperk dočkal. Osina poslal krásnou přihrávku Bruncovi, který překonal Kučeru. Jenže Kohouti do sirény odpověděli, taktéž v přesilovce dotlačil kotouč do sítě Kupec, který prokázal důraz na hranici brankoviště.

V úvodu druhé dvacetiminutovky přeskočil kotouč Ferebauerovu hůl ve chvíli, kdy táborský forvard laškoval s poloprázdnou brankou. Obě mužstva se snažila tlačit před branku a hosté v těchto chvílích působili nebezpečněji, jenže paradoxně to byl opět soupeř, kdo byl v úniku faulován a jelo se znovu trestné střílení. K němu si z domácích stoupl Jakub Hulva, jeho ránu ale zastavila tyč. Ani další následnou přesilovku 5 na 3 Draci nevyužili, i když Ambruz měl na holi vedení. K němu měl blízko i Blanár, jeho tečovaná rána skončila na tyči Kučerovy branky. I v dalších minutách nápor šumperských hráčů pokračoval, gólu se však dočkali hosté. Chytrou trefou poslal Tábor do vedení Jaroslav Kocar a Šumperk musel řešit nepříjemnou situaci.

V úvodu poslední třetiny nedokázal proměnit svou další šanci Ambruz, na opačné straně si s pokusy Kohoutů poradil Daneček. Hosté držící vedení se poté zabarikádovali na modré čáře a Draci se přes obranný val hostů těžko dostávali do šancí. Ofenzivní snaha domácích byla několikrát otupena i vyloučeními a v závěru, kdy Šumperk odvolal brankáře, držel hosty Kučera, který sebemenší nahození spolehlivě pokryl.

Souboj Draků s Táborem završil první polovinu soutěže a zároveň rozhodl, že do odvet jdou všechny týmy s třemi body. Souboje o postup do 1. ligy pokračují ve čtvrtek 23. dubna, kdy Šumperk uvítá Milevsko.

Jiří Režnar, Salith Šumperk:"My dnes chtěli vyhrát, ale bohužel. Dnes jsme hráli špatně přesilovky, hráli jsme třikrát 5 na 3, ale v nich jsme branky nedali a to rozhodlo. Dostali jsme Tábor pod tlak, ale pak se to srovnalo. Na jeden gól se doma vyhrávat nedá. Teď nás čeká důležité utkání doma s Milevskem a to musíme zvládnout, jinak bohužel a bude to hodně špatný."