Draci přišli o první místo, v Hodoníně prohráli 2:4

Svoboda Jaroslav, Urubek Václav, Svoboda Jaroslav, neděle 1.2.2009
H o d o n í n - Šumperští hokejisté podruhé v letošním ročníku 2. ligy podlehli hodonínským Drtičům, tentokrát pak na jejich ledové ploše. Jihomoravané dokázali dnešní výhrou převážit misky vah vzájemných bojů na svou stranu, navíc připravili Draky ve spolupráci s Orlovou o vedení v lize. Slovan totiž vyhrál doma slezské derby s Opavou a dostal se o dva body před Draky. Celek, o kterém se před sezónou hovořilo jako o jedno z adeptů na sestup hlavně vlivem nedobré finanční situace, se tak vyhoupl na první místo. Draci prohrávali v Hodoníně díky brance Zábranského, na gól Holíka pak odpověděl dvěma zásahy Jurásek, který navíc připravil čtvrtý gól Drtičů Kýhosovi. Pět minut před koncem ještě mírně zdramatizoval zápas ZDENĚK NOVOSAD, ale když ani Dubova šance neskončila brankou, Draci podlehli soupeři 2:4. Ve středu tak budou Draci v přímém souboji o první příčku útočit na Orlovou z druhé pozice.
36.kolo neděle 1.2.2009
SHKM Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Zábranský (Hoza, Pokorný), 35. Jurásek (Čárský, Kýhos), 38. Jurásek (Čárský, Kýhos), 52. Kýhos (Jurásek) - 23. Holík (Vymazal), 55. Novosad (Duba, Sedlák). Rozhodčí: Váňa - Welinský, Wesley. Vyloučení: 8:12 navíc Jurásek (SHK) 10 minut. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1722. Střely na branku: 29:40. Buly: 43:46. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.
Holeš - Hučko, Pokorný. Březina, Šťastný, Protivný, Podešva - Čárský, Jurásek, Kýhos - Hoza, Rapant M., Zábranský - Barták, Peš, Matušek
Maláč - Holík, Vrtík, Ondráček, Novotný, Osina, Sedlák, Zacpálek - Rozum, Meluzín, Vymazal, Ambruz, Hulva, Brunec, Novosad, Duba, Stejskal, Čížek, Žálčík, Drábek, Fischer

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí hokejisté a už ve třetí minutě si vynutili faul hostující obrany, konkrétně Holíka. V následné přesilovce měl šanci Jurásek, ale Maláč si se střelou z těsné blízkosti poradil. Po návratu Holíka z trestné lavice měl poprvé více práce také Michal Holeš, ale střely hostů zatím velké nebezpečí neznamenaly. V desáté minutě vypálil Drábek pohotově z otočky, ale se slabou střelou neměl Holeš problémy. Zanedlouho přišla přesilová hra ve prospěch Draků, sednout si šel Hoza. Jejím nejzajímavějším momentem byl však menší konflikt mezi Holešem a dorážejícím Dubou. O chvíli později šel na trestnou lavici hostující Stejskal, za chvíli se k němu přidal Osina za krosček a domácím se naskytla přesilovka pět na tři. A tu Drtiči využili už po 10ti vteřinách. Pokorný našel na levé straně Hozu, který z úhlu poslal prudký kotouč do brankoviště. Následoval závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Zábranský a střelou překonal Maláče. Už po návratu Stejskala na led měl Maláč nemalé problémy s nenápadným nahozením zpoza branky, puk mířící do sítě však včas zastavil. Chvíli před koncem třetiny Holeš opět vyjel na hostujícího důrazně dorážejícího útočníka, tentokrát jím byl zkušený Martin Ambruz.

Druhá třetina začala vyloučením domácího kapitána Pokorného. A i když Drtiči dlouho odolávali, Draci přesilovku využili. Šumperský dělostřelec Holík dostal přihrávku na modrou čáru a prudkou střelou překonal Holeše. A Šumperk mohl podobně jako v minulém vzájemném utkání otočit stav během chvíle, unikající hostující útočník byl sražen a následovalo trestné střílení. Exekuce se ujal Ambruz, ale jeho střelu mezi betony Holeš pokryl. Pak přišla přesilovka pět na tři pro hosty, na trestné pykali Březina s Pokorným. Draci ale tuto šanci zahodili. V polovině utkání se do přečíslení dostali hosté, zakončoval Vymazal, ale Holeš předvedl úspěšný zákrok. O několik minut později se na trestné lavici objevil šumperský Holík. A Drtiči trestali, Čárský přesně našel Juráska mezi kruhy a ten nedal Maláčovi šanci. A o tři a půl minuty později potrestal ten samý útok další vyloučení hostí. Kýhos zakombinoval s Čárským, puk se dostal k brankovišti, odkud ho pod víko umístil Zdeněk Jurásek.

Drtiči určitě chtěli vstoupit do třetí třetiny zodpovědně, ale už po minutě putoval na trestnou Michal Rapant. A následné Sedlákově dělovce od modré mnoho nechybělo. 20 vteřin na to šel na za katr Podešva a Draci měli jedinečnou šanci na snížení, dvojnásobnou přesilovku. Hodonín však toto oslabení zvládl na jedničku. Pak se na ledě přitvrdilo, na trestnou zamířili v rychlém sledu za sebou hostující Sedlák, Ondráček a Novotný, za domácí Peš, který si právě s Ondráčkem vyměnil názory ostřejším způsobem než sudí mínil tolerovat. Už za plného počtu hráčů slavila další gólový úspěch domácí nejlepší formace. Jurásek se tentokrát octl v roli nahrávače, přesně našel Kýhose mezi kruhy a než se Maláč přemístil, byl puk v síti. Ale ještě nebyl konec. Domácí dostali trest 2+10 minut a Draci nabídnutou šancí nepohrdli, Duba poslal přihrávku před branku, kde Novosad propasíroval puk do sítě. Ve zbývajících minutách Drtiči úspěšně bránili modrou čáru, jen vyhazovali kotouče do pásma Šumperka a sledovali ubíhající čas. Zápas nakonec skončil vítězstvím Hodonína 4:2.