Draci porazili v derby mírného favorita Olomouc 4:2

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, sobota 18.2.2012
Š u m p e r k - Draci dokázali v derby uspět nad Olomoucí. Ačkoliv Šumperk už prohrával v první třetině 0:2, tak se podařilo Drakům zápas otočit. Ve druhé třetině se trefil Adam Červenka a snížil stav na 1:2. Ve třetí třetině naši hokejisté ožili, a to díky brance ROMANA MELUZÍNA, který v zápase zaznamenal asistenci i při trefě Tomáše Sedláka. Jistotu Drakům dal Michal Velecký, když trefil prázdnou branku a zpečetil vítězství 4:2. Touto výhrou mají Draci stále naději na play-off. Šumperk tak i napodruhé letos dokázal na svém ledě zvítězit nad krajským rivalem.
50.kolo sobota 18.2.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Olomouc
4:2
(0:2, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 30. Červenka (Haas M., Velecký), 45. Meluzín, 47. Sedlák (Holík, Meluzín), 60. Velecký (Holík) – 14. Kucharczyk (Staněk, Kolouch), 17. Haluza. Rozhodčí: Jeřábek ml. – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:8, navíc Řípa a Haluza (oba Olomouc) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1850. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Štůrala - Novotný, Holík, Suchý, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Gewiese, Pastor - Plášek, Meluzín, Hlinka - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Velecký, Haas - Vrána, Mičulka, Skoumal
Kašík – Lhotský, Staněk, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Kotvan, Nedbálek, Horák O. – Kucharczyk, Kolouch, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Pšurný, Herman, Kucsera – Rác, Zbořil.

Derby olomoucké kraje nabídlo atraktivní podívanou, ve které Draci na ledě odevzdali velkou porci práce a dřiny. Olomouc nastoupila do zápasu s mladým Kašíkem mezi tyčemi a bez Dopity a Ministra, kteří v minulosti oblékali dres Šumperka.

Domácí měli v úvodu zápasu více ze hry, ačkoliv první šanci si připsal hned v první minutě olomoucký Kolouch. Pak ale vládli dění na ledě Draci, jenže šumperští střelci marně hledali recept na jistého Kašíka. Drakům k vedení nepomohly ani dvě přesilové hry, ve dvanácté minutě došlo na zvrat. Pšurného nejprve ve stoprocentní šanci vychytal skvělý Štůrala, následně hosté i zásluhou hraničního zákroku ve středním pásmu přešli do přečíslení, ze kterého skórovali. Selingrovu střelu dorazil za bezmocného brankáře Kucharczyk.

Následně Mičulka zahrál kotouč do konstrukce haly a dostal dvě minuty za zdržování hry. Olomouc v následné přesilovce sice nic nevymyslela, ale chvíli po jejím konci nahodil kotouč na Štůralu Haluza a šumperský brankář klasickým pohybem ve snaze vyrazit kotouč do rohu trefil tyč a puk se odrazil do sítě.

Draci tak od druhé třetiny museli obracet dvougólovou ztrátu, což se jim ale podařilo. Prostřední část hry odehrála parta Radka Kučery ve strhujícím tempu. Již v úvodu Plášek velkou šanci zahodil, další pokusy si připsali Haas, Skoumal či Novotný. Ve 25. minutě kotouč jen těsně prolétl kolem Kašíkovy tyčky, střílel Tesařík. Poté znovu zahodil šanci Plášek, který ve 28. minutě dokonce měl možnost trestného střílení. Kašík si však s jeho nájezdem hravě poradil. Domácí se přesto naprosto po zásluze dočkali. Haasovu bombu vyrazil Kašík jen k Červenkovi, který zametl puk do sítě. Srovnat mohl Vrdlovec, ale jeho vychytal Kašík.

Druhá polovina třetiny přinesla usilovnou snahu hostů o opětovné navýšení svého náskoku, jenže proti byl nejen Štůrala, ale i zbytek kádru domácích. Ti naopak sami nebezpečně hrozili, ale protože Kašík také vše nebezpečné pokryl, do sirény se stav neměnil.

Třetí třetina pak přinesla dramatickou podívanou s radostnou tečkou pro Draky. Ti byli zase aktivnější a Olomouc začínali místy jasně přehrávat. I proto si musel Kucharczyk poradit nedovoleným zákrokem, který Šumperk ztrestal. Tentokrát našel recept na mladého Kašíka zkušený Meluzín. Dvojnásobný mistr světa prostřelil zlínský talent nechytatelnou bombou a hala se od té doby otřásala v základech.

Pobláznění diváci rozpoutali peklo, hosté pak vinou faulů Koloucha a Řípy museli do tří. A opět byli potrestáni. Krásnou ránou do šibenice zvrátil zápas Tomáš Sedlák a v bouřlivé kulise duelu byli šumperští hokejisté rázem na koni. Hostům nepomohla ani přesilovka.

Poslední minuty poznamenala přehlídka trestů na obou stranách, kde v rozdávání dvouminutových vyloučení pak kontrastoval Kucharczykův zákrok na Sedláka, který u hrazení zůstal v bezvládné poloze a nakonec na nosítkách odnesen z ledu. Kucharczyk za zákrok nedostal žádný trest, hosté tak mohli pokračovat ve snaze o srovnání. Jenže hosté si žádnou pořádnou šanci nevypracovali, naopak chvíli po odvolání Kašíka na střídačku do prázdné branky pečetil vítězství Michal Velecký.

V prestižním derby dvou jediných prvoligových klubů působících v severní polovině Moravy uspěl po zásluze Šumperk.