Draci porazili Pantery, Lukáš Daneček udržel čisté konto

Draci porazili Pantery, Lukáš Daneček udržel čisté konto

Redakce, čtvrtek 6.8.2009
H a v í ř o v - Z kalenáře přípravných duelů si Draci mohou zaškrnout další políčko. Ve čtvrtečním utkání v Havířově Draci neinkasovali, naopak sami třikrát dokázali zamířit do černého a zvítězit 3:0. Ve velmi dobrém světle se zatím ukazuje Jiří Hašek, kterému to v přípravě střílí, proti Panterům se prosadil dvakrát, úvodní branku zápasu pak obstaral Martin Ambruz. Další zápas čeká na Draky znovu v úterý, kdy na domácím ledě přivítají druholigovou Opavu.
příp. čtvrtek 6.8.2009
AZ Havířov - DRACI PARS ŠUMPERK
AZ Havířov - DRACI PARS ŠUMPERK
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 35:43 Ambruz (Novotný), 46:51 Hašek (Vosátko, Barus), 50:58 Hašek (Holík, Barus). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Průběh utkání: 0:0, 0:3.
Čech (Šafránek) - Vydra, Hoďa, Kudláček, Krisl, Tesařík, Peštuka, Brynecký, Zeliska, Lukaštík, Minařík, Velecký, Polák, Haas, Maruna, Klimša, Říčka, Zientek, Falter.
Daneček (Šrámek) - Orsava, Meluzín, Hulva, Hašek, Pavelek, Körner, Ondráček, Holík, Ambruz, Antonovič, Barus, Varga, Novotný, Fryč, Sedlák, Noga, Vosátko, Pekr.

Komentář k zápasu

Do Havířova odjeli Draci bez dlouhodobě zraněného Vymazala a také bez obránce Jána Vrtíka, který z osobních důvodů v Šumperku končí a vrací se domů na Slovensko.

Necelé čtyři stovky diváků v Havířově čekaly na úvodní branku témeř celé dvě třetiny. Čekání na úvodní gól ukončil v 36. minutě Ambruz.

Draci byli po většinu zápasu nebezpečnějším týmem, ovšem další branky přišly až v závěrečné části utkání. O obě se postarala staronová posila Šumperka, Jiří Hašek. Ten v rozmezí čtyř minut dvakrát překonal domácího brankáře Čecha a pojistil tak vítězství Šumperka.

Draci tak ve druhém utkání hraném na cizím hřišti poprvé vyhráli a navázat na vítězství budou určitě chtít i v úterý 11. srpna, kdy na svém ledě od 18 hodin přivítají opavský Slezan.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar, trenér Salith Šumperk: "Bylo to samozřejmě těžší utkání než to úterní proti polskému soupeři, hráči více bruslili. Měli jsme hodně šancí, bohužel jsme je všechny neproměnily. Je to však jen přátelské utkání a stále je co zlěpšovat."