Draci porazili Oswiecim 6:4, dvěma góly se blýskl Velecký

Jaroslav Svoboda, úterý 9.8.2011
O s w i e c i m - Druhé přípravné utkání mají za sebou šumperští hokejisté, kteří se v Polsku představili i s dvojicí Sparťanů Michaelem Zacpálkem a Janem Pohlem, který je mezi Draky na testech. Domácí se sice v utkání ujali rychlého vedení, ale díky trefám Pláška a Haase ještě do konce úvodní třetiny Šumperk otočil. Dvakrát se v utkání blýskl střelecky Michal Velecký, další branky přidali Jan Matějka a Aleš Holík. Draci vyhráli v Polsku 6:4, když první - tu úspěšnější polovinu - odchytal Tomáš Štůrala, druhou pak mladý Petr Misiorz.
příp. úterý 9.8.2011
Unia Oswiecim - DRACI PARS ŠUMPERK
4:6
(1:2, 0:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. Zaťko (Říha), 41. Říha (Zaťko), 47. Říha (Tabáček), 50. Wojtarowicz (Zaťko, Říha) - 10. Plášek (Vrána), 12. Haas (Hulva, Plášek), 26. Velecký (Vrána), 35. Velecký, 45. Matějka (Bokroš, Bartoš), 55. Holík (Bartoš). Rozhodčí: Kupiec, Wolas - Bucki, Hylinski. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 300. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5, 4:6.
Witek - Noworyta, Zaťko, Gabryś, Kłys, Połącarz, Piekarski, Urbańczyk, A. Kowalówka - Říha, Tabáček, Modrzejewski - Łopuski, Procházka, Jaroš - Valusiak, S. Kowalówka, Wojtarowicz - Radwan, Jakubik, Sękowski.
Štůrala (31. Misiorz) - Tesařík, Zacpálek, Holík, Ondráček, Křetínský, Pohl, Novotný, Drtil - Haas, Hulva, Plášek - Matějka, Skoumal, Brunec - Vrána, Velecký, Červenka - Cink, Bartoš, Bokroš.

Ke druhému přípravnému utkání zajeli šumperští hokejisté do polské Osvětimi, kde s domácím týmem (v uplynulé sezóně třetím nejlepším v Polsku) odehráli velmi zdařilou partii.

Hned v úvodu však měli více ze hry domácí a ve čtvrté minutě překonal Tomáše Štůralu mezi tyčemi Miroslav Zaťko. Mohlo být ještě hůř, když během Vránově vyloučení sahala Unia po druhé brance, ale k tomu nedošlo. Kouč Radek Kučera pak do utkání nasadil i novice v týmu Michaela Zacpálka a testovaného Jana Pohla. Zacpálek se objevil po boku Tesaříka, Pohl pak našel místo u Křetínského. Ještě v první třetině pak Draci dokázali otočit výsledek a vývoj utkání. Nejprve se trefil po Vránově přihrávce Plášek, tentýž hráč pak rozjel kombinaci, kterou po Hulvově další přihrávce zakončoval Marek Haas.

Do druhé třetiny tak Draci vstoupili s vedením na hokejkách, aby ve 25. minutě obdržel dvouminutový trest Tesařík. V následné přesilovce domácí Unie se však prosadil Michal Velecký a Šumperk vedl o tři branky. Domácí, kteří se nemohli opřít o podporu diváků, kterých bylo totiž do haly vpuštěno pouze 300, museli vytrpět i čtvrtou trefu v síti, když ještě do druhé sirény skóroval podruhé v zápase Velecký, který si stejně jako v předchozím případě udělal z domácích hokejistů "tréninkové kužele". To již stál mezi tyčemi Misiorz, který v půlce zápasu nahradil Štůralu. V závěru třetiny mohli Draci ještě více utéci ve vedení, jenže Červenka i Hulva trefili tyčku.

Jenže v poslední třetině domácí předvedli stíhací jízdu, kdy ještě na Říhovu branku ze samotného úvodu zápasu odpověděl Matějka, pak se však Unia probudila. Říha druhou brankou v utkání znovu snížil na rozdíl dvou branek, aby v padesáté minutě snížil na těsný rozdíl Wojciech Wojtarowicz. Draci však dokázali odpovědět. Trefil se v Polsku dobře známý zadák Aleš Holík a Šumperk tak v Oswiecimi vyhrál 6:4.

Stejně jako v domácím zápase s Jastrzębie se i tentokrát po domluvě trenérů uskutečnily tři série nájezdů, Draci v nich však opět neskórovali. Postupně se na Witeka rozjeli Plášek, Červenka a také specialista Hulva, ale ani jeden neuspěl. Z polské strany se pak trefil Radwan.