Draci podlehli polským vicemistrům 4:2 a na turnaji skončí nejlépe třetí

Redakce, Jaroslav Svoboda, neděle 28.8.2011
T r u t n o v - Po včerejší přestřelce s domácím Trutnovem čekalo na Draky závěrečné vystoupení na BAK Cupu 2011. S finalistou loňské Polské extraligy sehráli šumperští borci vyrovnanou partii, nakonec ale odcházeli z ledu poraženi. O výhru Tychy se zasloužil nejvíce autor tří branek Michal Woznica. Za Draky se trefili Vrána a Hulva. Po dvou remízách a jedné prohře skončí Draci nejlépe třetí. O konečném pořadí turnaje rozhodne poslední duel mezi domácím Trutnovem a Hradcem Králové.
BAK3 neděle 28.8.2011
GKS Tychy - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Woźnica (Bagiński, Jakeš), 13. Woźnica, 32. Jakeš (Bagiński), 51. Woznica (Šimíček) - 12. Vrána (Cink, Schön), 44. Hulva (Křetínský). Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Raczka - Csorich, Sokól, Kotlorz, Jakeš, Mejka, Wanacki, Bigos, Gwizdz, Šimíček, Bagiński, Woźnica, T. Kowzlowski, Parzyszek, M. Kozlowski, Pasiut, Przygodzki, Banachewicz, Sośnierz, Galant, Witecki.
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Křetínský, Zacpálek, Drtil - Matějka, Meluzín, Cink, Vrdlovec, Hulva, Skoumal, Haas, Velecký, Červenka, Schön, Vrána.

S cílem vítězství museli jít Draci do posledního zápasu na trutnovském turnaji, jen to by jim po dvou remízách zajišťovalo šance na první místo v BAK Cupu. Zvláště remíza s Trutnovem ale způsobila rozpaky v šumperském táboře.

Draci přitom nezačali špatně, byli v prvních minutách aktivnější, jenže Velecký minul branku a Skoumal pak trefil jen lapačku brankáře Raczky. Podstatně víc zahrozil soupeř v páté minutě, kdy Witecki pálil na Štůralu a šumperská hvězda v brance musela hasit požár. Přesto se soupeř dočkal. Po vyloučeních Holíka a Hulvy hrál polský celek dlouhou přesilovku 5 na 3, kterou využil Michal Woźnica. Pro polského forvarda nebyl problém na brankovišti dostat kotouč do sítě.

Draci zbraně nesložili, oslabení již dohráli bez pohromy a naopak sami v přesilovce udeřili. V čase za vteřinu dvanáct (tedy 11:59) dostal puk za Raczku Lukáš Vrána. Šumperk se z branky radoval sotva minutu. Rychlou odpověď znovu obstaral z prostoru před Štůralou druhou trefou v zápase Woźnica a Draci pykali za chyby obdobného charakteru jako v souboji s Trutnovem.

V 17. minutě měl srovnání na holi Matějka, ale střelecky vyhořel. Podobně si vedl hned v úvodu druhé třetiny, kdy Matějka spálil šanci při přečíslení dvou na jednoho. Trápení Draků tak pokračovalo i v dalších minutách, třetí gól polského vicemistra měl na holi český zadák Jakeš, ale minul prázdnou klec. V 31. minutě se ale soupeř již radoval. Draky neupozornilo na nebezpečí ani chvíli předtím odražené přečíslení, kdy precizně zachraňoval Křetínský. Jakeš na druhý pokus již z první propálil Štůralu a s nadějemi Draků to vypadalo všelijak.

A když ve 34. minutě pádil sám na Štůralu Šimíček, museli si šumperští fanoušci na tribuně trhat vlasy hrůzou. Jenže gólman Draků odvrátil po několikáté již nebezpečí a udržel tým ve hře. Vytěžit z toho však hráči v poli nedokázali, ve druhé třetině se pak více než šance kupila již pouze vyloučení, a tak nezbývalo než doufat ve velmi povedenou třetí třetinu.

Aktivitu Draků podpořila ještě krátká dohrávaná přesilovka, Šumperk pak opravdu na Raczku dotíral. Raczka však šumperské pokusy v klidu kryl, až do času 43:38. To Křetínského bomba trefila tyč a Jakub Hulva bleskově zatloukl kotouč do branky. Aktivnější Draci pak své šance využívat nedokázali, Skoumal se k puku neprotlačil, Vrána pak minul. A tak přišel čtvrtý trest. Svůj hattrick zkompletoval v 51. minutě Woźnica.

V krizové situaci zkoušel vzít osud zápasu na svou čepel kapitán Holík, ale na Raczku nevyzrál. Největší šanci pak měl Velecký, toho však polský brankář neuvěřitelně vychytal. To již běžela poslední minuta, když Draci po dlouhém čase neustálých pokusů konečně protlačili puk před branku. Tychy si již vítězství nenechalo ujít a zajistilo si v turnaji nejhůře druhé místo.

To Draci definitivně přišli o šanci na vítězství v BAK Cupu, navíc asi nasadili vrásky nejen trenéru Radku Kučerovi, ale i svým fanouškům. V Trutnově totiž po dvou remízách v závěrečném utkání turnaje prohráli a skončí nejlépe třetí.