Draci poděkovali fanouškům výhrou, udolali Ústecké Lvy 4:2

Martin Schwarz, sobota 22.3.2014
Konec dobrý, všechno dobré. Šumperští hokejisté sice ještě zavítají k poslednímu kolu prvoligového play-out do severočeského Mostu, tam už ale nemusí mít strach o výsledek a postavení v tabulce. Družina Radka Kučery totiž zvládla závěřečný domácí duel sezóny proti Ústeckým Lvům na jedničku, když po zlásluze zvítězila 4:2. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen střelce třetí branky TOMÁŠ BRUNEC, po něm ještě poslední trefu do sítě Salithu přidal hostující Smetana. Tahle branka ale konečné rozdělování bodů neovlivnila, Ústečtí odjíždí ze severní Moravy s nepořízenou. Draci díky lepším vzájemným zápasům právě se Lvy, mají jistotu nejlepšího konečného postavení ve skupině play-out!
61.kolo sobota 22.3.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slovan Ústí nad Labem
4:2
(1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Starý (Haas, Holík), 23. Žálčík (Brunec), 38. Cink (Moskal, Staněk), 49. Brunec (Žálčík) – 7. Vávra (Černý, Meidl), 57. Smetana (Hanzl, Černý) . Rozhodčí: Mrkva – Lukš, Novák . Vyloučení: 3:5 + Gewiese OT . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 644 . Střely na branku: 41:23 . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
Vajner (31. Štůrala) – Holík, Starý, Sedlák, Tesařík, Novotný, Gewiese – Haas, Plášek, Skoumal – Cink, Staněk, Moskal – Brunec, Žálčík, Popelka – Chomič, Langr
Petrásek – Smetana, Černý, Holomek, Grin, Procházka, Brož – Vávra, Hanzl, Meidl – Pořícký, Videlka, Dostálek – Kuchynka, Merta, Baránek – Zdvořáček

Stejně jako Šumperk, také Ústí nad Labem mělo před začátkem předposledního kola jistotu pohody. Oba celky totiž v předchozím klání zajistily pro své barvy pohodu, když udržely postavení v tabulce bodově daleko od nelíbivé třinácté pozice. Draci navíc v sobotní podvečer sehráli poslední duel sezóny 2013/2014 před svými nadšenci.

Tempo zápasu nabralo na vysokých obrátkách hned od prvních minut, Draci i Lvi proti sobě vyrukovali v nelítostném náporu sil. Už ve druhé minutě zkoušel hledat Lukáš Žálčík úplně volného Michala Skoumala na levém křídle, jenže druhý jmenovaný nestačil přesně zakončit. A tak se z první větší příležitosti radovali hosté. Puk na své hokejce přesně zpracoval Tomáš VÁVRA, který prostřelil Vratislava Vajnera mezi betony a poslal svůj tým do vedení – 0:1. Rychlá dvojice Žálčík – Skoumal potom znovu naléhala na svatyni Petráska, ani tentokrát ovšem nemohli domácí zvedat ruce nad hlavu. Stalo se tak až na konci 13. minuty, když kotouč usměrnil přesně do sítě obránce Šumperka Ondřej STARÝ - 1:1. Za stejného stavu končilo také prvních dvacet minut hry.

Právě prostřední perioda nakonec určila vítěze utkání o první místo ve skupině play-out. Úvodní akce a tlak na branku soupeře ještě nestačil týmu Radka Kučery k prvnímu vedení v zápase, ale ve chvíli, kdy se rozběhla 23. minuta, byl důrazný na brankovišti šumperský odchovanec Lukáš ŽÁLČÍK, jehož pokus nakonec doskotačil za brankovou čáru, ač střelec gólu obětoval trošku bolesti při střetu před gólmanem – 2:1. Domácí najednou získali daleko více sebevědomí a předváděli aktivnější hru. Draci vše jen potvrdili brankou na sklonku druhé části, když přesně dvě minuty před jejím koncem udeřil další mladík, jenž začínal s hokejem na severu Moravy. Vladimír CINK nepohrdl přesnou nahrávkou od Patrika Moskala a díky němu vedl Salith po dvou třetinách 3:1.

Slovan měl tedy posledních dvacet minut na to, aby s nepříznivým výsledkem něco provedl, vždyť výhra Šumperka by znamenala jistotu Draků na devátém místě po konci sezóny. Přestože publikum tentokráte čekalo na další střelecké ovoce o něco déle, většina návštěvníků mohla znovu poskočit radostí a oslavit čtvrtý úspěch svého týmu. Michal Popelka nejdříve neumístil přesně svou ránu k tyči, ale z následně akce dopravil touš za Michaela Petráska Tomáš BRUNEC. Ten byl později vyhlášen nejlepším hráčem utkání na straně Šumperka – 4:1. Lvi ale nenechali Draky říci poslední slovo. Domácí totiž byli posláni do dvojnásobného oslabení, jež Ústí nad Labem neváhalo využít. Na zakončení Ondřeje SMETANY do odkryté branky, už Tomáš Štůrala nestačil. Dále ovšem skóre na změnách nenabralo. Klub ze severní Moravy skvěle zakončil domácí učinkování v sezóně a zvítězil 4:2.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Hlavně na začátku zápasu hrály oba týmy na plný plyn, nikdo neměl v plánu něco vypustit. Když jsme od druhé třetiny postupně vedli 2:1 a 3:1, pak už možná hra byla trošku klidnější. Zejména proto, aby se někdo teď v samotném závěru sezóny nezranil. Určitě jsme ale vítězství šli daleko více naproti, než soupeř z Ústí nad Labem. Sezónu jsme určitě chtěli zakončit na co nejlepším místě, když už se nám nepodařilo postoupit do play-off.