Draci po 22 letech vyhráli úvodní tři kola ligové soutěže!

Draci po 22 letech vyhráli úvodní tři kola ligové soutěže!

Jaroslav Svoboda, středa 18.9.2019
Naposledy v sezóně 1997/1998 dokázal šumperský celek vyhrát ve třech úvodních zápasech soutěže ligové úrovně. Letitý záznam je po 22 letech vyrovnán, šumperští hokejisté totiž znovu zabrali venku a na ledě Nového Jičína vyhráli 4:1! Za vítězstvím nakročili již v úvodní třetině, ve druhé sice nepřetavili jednoznačnou převahu v navýšení náskoku, ale mrzet je to nemuselo. Šumperk vyhrál znovu venku a bez ohledu na ostatní výsledky si minimálně do těžkého zápasu v Havlíčkově Brodu udržel první místo v tabulce skupiny Východ.
3.kolo středa 18.9.2019
HK Nový Jičín - Draci Šumperk
HK Nový Jičín - Draci Šumperk
1:4
(0:2, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 54. Kafka (Králík) - 9. Vachutka (Jaroš, M. Haloda), 16. Pokorný (Spratek), 41. Vachutka (Drtil, Jaroš), 60. Spratek (Pokorný, Řezáč). Rozhodčí: Šutara - Bartek, Konvička. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 345. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Loubal – Hruška, Metelka, Adamík, Rufer, Kobylík, Tolokonnikov – Pecha, Kafka, Poruba, Slovák, Králík, Palička, Štefka, Plitko, Macuh, Krupa, Irgl
Wanecki - Sedlák, Drtil, Gewiese, Kabelka, M. Haloda, Řezáč - Jaroš, Milfait, Vachutka - Krejčiřík, Spratek, Pokorný - Scheuter, Antonov, Hroch - Urban, Šíp, Haluza

Komentář k zápasu

Draci po dvou vítězstvích v řadě zajížděli na led Nového Jičína, který se po debaklu s Havlíčkovým Brodem doma vzepjal a otočil zápas s Opavou. A dalo se tak čekat, že tuto psychickou pohodu si budou chtít domácí Ďáblové přenést i do utkání s Draky.

Ti udělali proti zápasu s Moravskými Budějovicemi jedinou změnu, když Müllera ve čtvrtém útoku nahradil Haluza. Ten však zažil hodně bolestivý vstup do zápasu, když v úvodních minutách zůstal s bolestivou grimasou ležet na ledové ploše. Do utkání se však vrátil a když Draci přežili Gewieseho vyloučení, šli do vedení. Opět se pod něj podepsala první formace, tentokrát se do pozice střelce vtělil DANIEL VACHUTKA.

Získaný náskok se snažil Šumperk v dalších minutách navýšit, nicméně zlobili i domácí a Wanecki musel prokazovat svou pohodu současné doby. Postupem času přebírali ale Draci opět plně otěže nad zápasem, zvláště když na trestnou lavici musel domácí Adamík. Jeho prohřešek Šumperk sice ještě nepotrestal, ale v 16. minutě se skóre opět měnilo. Spratek nahrál na DOMINIKA POKORNÉHO, který překonal Loubala.

V druhé třetině se stal hlavní postavou domácího celku brankář Matěj Loubal, který se stal nejvytíženějším mužem na ledové ploše. Ze setrvalé převahy však Draci nedokázali vytěžit žádnou další branku, Loubal se činil a tahal z repertoáru jeden skvělý zákrok za druhým. Hosté neuspěli ani během přesilové hry po vyloučení Slovince Macuha. Deset vteřin před koncem třetiny, která se nesla v jasné převaze šumperského týmu, dostal další trest domácí kapitán Hruška.

A tuhle přesilovku již v úvodu třetí části hry Draci využili. Po 23 vteřinách hry se prosadil opět hráč s číslem 23 na dresu, DANIEL VACHUTKA. Před Loubalem dokázal tečovat Drtilův pokus a konečně tak překonat od druhé třetiny naprosto neprůstřelného gólmana Ďáblů. A jak se později ukázalo, tento gól byl velmi důležitý. Draci sice ještě nějakou dobu drželi hru ve své režii, ale postupem času se začali osmělovat i domácí. Vyloučení Scheutera sice nepotrestali, ale v 54. minutě Ďáblové zatlačili Šumperk před branku a na střelu DOMINIKA KAFKY byl již Wanecki krátký. Dvoubrankový náskok Draků ale přece jen mohl hosty držet v relativním klidu. Navíc Nový Jičín oslabil faulem Pecha. Čas pak domácím plynul velkým kvapíkem a Šumperk si navíc zkušeně držel přehled o dění na ledě.

Minutu a půl před koncem třetí třetiny však dostal trest Vachutka a domácí odvolali brankáře Loubala a zkusili ještě štěstí v šesti proti čtyřem. Jenže hra vabank se domácím nevyplatila a záhy po opětovném zahájení hry Šumperk pečetil vítězství. V čase 59:17 se prosadil DANIEL SPRATEK, který trefil prázdnou branku domácího mužstva.

Šumperk tak po dlouhých 22 letech dokázal vyhrát všechny tři zahajovací zápasy sezóny soutěže ligové úrovně. A navíc udrželi pozici lídra tabulky 2. ligy, skupiny Východ.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček (DRACI ŠUMPERK): Ospalý začátek zápasu vyústil v několik šancí domácích, ale cca od 6. - 7. minuty jsme začali hrát naši bruslivou hru a zápas jsme ovládali. Škoda, že jsme téměř celozápasový tlak nezúročili více brankami, ale važme si hlavně třech důležitých bodů z venku.