Draci padli s Pardubicemi po nájezdech, dvěma góly se blýskl David Bartoš

Kateřina Glogarová, Vanessa Vařeková, středa 19.10.2022
Chance liga pokračuje ve svém zběsilém tempu. Draci v rámci 13.kola zajížděli na led Pardubic, kde uzavřeli první čtvrtinu soutěže. Na úvodní branku jsme si museli počkat až do druhé třetiny. V ní nejdříve domácí odskočili do dvoubrankového vedení. Následně se ale v oslabení po krásné akci povedlo snížit Davidu Bartošovi, který navíc ještě necelou minutu před koncem druhé periody srovnal stav utkání na 2:2. Ve třetí třetině jsme se znovu žádné branky nedočkali a utkání tak došlo do prodloužení. Šumperk si v něm vytvořil několik slibných šancí, z žádné ale gól nepadl a na řadu přišly nájezdy. V nich byli úspěšní domácí hráči, když v šesté sérii rozhodl Tomáš Urban.
13.kolo středa 19.10.2022
Dynamo Pardubice "B" - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2sn
(0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Rouha (Půhoný), 32. Oliva (Půhoný, Kaut), rozh. náj. T. Urban – 34. Bartoš (Žálčík), 40. Bartoš (Drtil, Průžek). Rozhodčí: Petružálek, Rapák – Maštalíř, Zídek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 270. Střely na branku: 50:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Klouček – Drtina, Bučko, Zdráhal, Nedbal, Oliva, Hrádek, Kubíček – Půhoný, Kaut, Rouha – Lichtag, T. Urban, Endál – M. Machač, Herčík, Hajný – Pochobradský, T. Zeman, Turek.
Hamalčík – Drtil, Dudycha, Kadeřávek, Eliáš, Hrachovský, Kunst, Pánek – Průžek, Bartoš, Žálčík – Kohút, Šuhaj, Jelínek – Svoboda, Čermák, Křemen – Bernat, Horký, Jouza.

Do středečního utkání mezi týmy HC Dynamo Pardubice B a DRACI PARS ŠUMPERK vstoupilo lépe domácí mužstvo. Hned v první minutě zápasu se do slibné šance dostal pardubický Jakub Lichtag. Jeho střelecký pokus ale skončil pouze na betonu Petra Hamalčíka. Na druhé straně ohrozil Milana Kloučka jako první Šimon Jelínek, ale ani nadvakrát nedokázal pardubického gólmana překonat. O chvíli později stála u šumperského brankáře i trocha štěstí. Domácí kapitán Tomáš Kaut dostal kotouč někam pod Hamalčíka, který si ale nebyl vůbec jistý, kde se kus černé gumy nachází. Dorážet se ještě pokoušeli Rouha s Lichtagem, ale neúspěšně. Kromě dalších střeleckých pokusů jsme byli během první třetiny svědky i několika nedovolených zákroků, které ale zůstaly nepotrestány. Po první dvacetiminutovce tak stále platil bezbrankový stav.

Do druhé části opět vletěli aktivněji Pardubice a už ve 24. minutě otevřeli skóre utkání. Po špatném střídání šumperských hráčů a přesné přihrávce od Půhoného, vymetl pravý horní roh Hamalčíkovy brány Michal Rouha – 1:0. Náskok Dynama mohl posléze navýšit Jan Zdráhal, jenomže Petr Hamalčík vytasil fantastický zákrok a puk odrazil do rohu kluziště. Domácí celek se ale přece jenom dočkal druhé trefy. Ve 32. vyslal tvrdou ránu od modré Jan Oliva a s výrazným přispěním dobře clonícího Tomáše Kauta skončil kotouč až za zády šumperského gólmana – 2:0. O dvě minuty později měly Pardubice k dispozici přesilovou hru. Jenomže, místo zužitkování početní převahy, přišla pořádná studená sprcha. Zdráhalovi na modré čáře přeskočil puk hokejku, čehož využil šumperský kapitán Žálčík. Bleskurychle obrátil hru a skvělou akcí z otočky naservíroval kotouč Davidu Bartošovi, který vymetl všechny pavučiny domácí svatyně – 2:1. Už se zdálo, že se třetina dohraje bez dalších gólů, to by ale nebyli Draci, aby se nepostarali o pořádný rozruch. Necelou minutu před koncem druhého dějství bylo rázem vyrovnáno. Jiří Průžek přihrál na modrou Tomáši Drtilovi, který se už napřahoval. Nakonec si to však rozmyslel a puk posunul na Davida Bartoše, který podruhé v tomto utkání trefil přesně pod horní tyč – 2:2.

V závěrečné třetině tempo hry trochu opadlo. Ani jeden celek se nikam moc nehnal, přesto se ale našly nějaké světlé momenty. Například v 51. minutě Milan Klouček zachránil jasnou tutovku Draků a tím nedopustil obrat, který svěřenci Lukáše Majera umí speciálně ve třetí třetině. Hodně aktivní byl v závěru základní hrací doby Lukáš Žálčík, ale ani samotný kapitán nenašel recept na pardubického brankáře. Třetí dvacetiminutovka nakonec žádnou branku nepřinesla, na řadu tak muselo přijít prodloužení.

V nastaveném čase si největší příležitost Dynama vypracoval Michal Hrádek, nicméně jeho střelu do protipohybu Hamalčík dokázal vytěsnit. Nakonec to ale byli hosté, kteří zahrozili vícekrát a v několika případech tomu chyběly opravdu milimetry. A protože ani prodloužení nerozhodlo o vítězi tohoto klání, po úpravě ledu musely následovat samostatné nájezdy. V této individuální disciplíně si od začátku vedl lépe Šumperk, když po úspěšných trefách Davida Bartoše a Jiřího Průžka vedl už 2:0. Jenomže Pardubice zvládly srovnat krok a definitivní úder uštědřil v šesté sérii Tomáš Urban. Dynamo tedy nakonec porazilo Draky 3:2 po samostatných nájezdech a do tabulky si připsalo dva body. Šumperští hokejisté se domů sice vracejí pouze s jedním, i to se ale počítá.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Náročný zápas, co se týče mentální stránky. Byli jsme šedesát minut organizovaní a dělali jsme správná týmová rozhodnutí. Dostali jsme se ze stavu 0:2 během jedné třetiny, čímž jsme ukázali sílu týmu a morálku. Zápas rozhodlo, že domácí neodskočili na 3:0, tam jsme měli štěstí a ofenzivní sílou našich lídrů jsme vyrovnali stav. Poslední třetina byla zodpovědná z obou stran. Byl to spíše stiga hokej než plynulá hra, nicméně pro náš mladý tým to byla velká zkouška a posun vpřed. Vážíme si, že jsme našli cestu k bodu za stavu 2:0. V nájezdech ale musíme najít cestu, jak to uhrát do vítězství. Slušný výkon dnes podal Dávid Kohút. Jsem rád, že po dvou zápasech na tribuně se vrátil do sestavy s přístupem a bojovností tak, jak ho známe a proč ho v Šumperku máme. Mrzí mě, že si David Bartoš nesáhnul na hattrick, za svůj přínos pro tým si jej zasloužil. Uděláme nyní všechno proto, abychom sebrali body favoritům ligy.”

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Výborná první polovina zápasu, hlavně v druhé třetině jsme Šumperk přehrávali. Kluci plnili to, co měli, měli jsme výborný pohyb v útočném pásmu. Jak kdybychom odešli po inkasovaném gólu ve vlastní přesilovce, trochu nás to nahlodalo. Nedělali jsme jednoduché věci, které nás ctily předtím, poté nás ještě trochu dostal do kolen vyrovnávací gól v poslední minutě druhé třetiny. Třetí třetina byla vyrovnaná, Šumperk zvedl aktivitu, řekl bych, že mohl padnout gól na obou stranách. V prodloužení to stejné, v dovedností soutěži kluci zabrali, sklapla Csaplárova past, prohrávali jsme v nájezdech 0:2, otočili jsme to, takže děkujeme za bod navíc.“