Draci oplatili Brodu porážku, zvítězili hladce 5:1

Jaroslav Svoboda, úterý 3.9.2019
Šumperští hokejisté zvládli poslední domácí přípravný zápas. Jednoho z favoritů na příčky nejvyšší v celé soutěži, tedy BK Havlíčkův Brod, porazili na svém ledě 5:1. Zvláště v první třetině v duelu dominovali, soupeře přestříleli jasně 21:4 a náskok 2:0 po dvaceti minutách se nakonec jevil jako milosrdný. Klíčové branky pak přišly na pomezí druhé a třetí třetiny. I třetí přípravný duel hraný na svém ledě tak Draci ovládli. Generálku na ligu pak absolvují 5. září na ledě slovenského Martinu.
přát. úterý 3.9.2019
DRACI PARS ŠUMPERK - BK Havlíčkův Brod
5:1
(2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Hroch (Drtil, Čejka), 17. Vachutka (Milfait, Jaroš), 40. Kabelka (Jaroš), 42. Krejčiřík, 47. Milfait (Řezáč, Jaroš) - 29. Plachý (Cachnín, Kulhánek). Rozhodčí: Sedlák - Cik, Pippal. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 390. Střely na branku: 47:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Wanecki (Venouš) – Plhal, Drtil, Kabelka, Haloda M., Řezáč, Habrman, Štrbík – Milfait, Pokorný, Jaroš, Hroch, Scheuter, Vachutka, Urban, Muller, Šíp, Spratek, Haluza, Krejčiřík, Čejka
Holík (Nedvěd) – Kliment, Pospíchal, Kulhánek, Krejčí, Semrád, Vala – Kuchta, Ludvík, Voříšek, Mikeš, Přidal, Kadlec, Janiurek, Plachý, Cachnín ml.

Hosté dorazili do Šumperku s úzkou sestavou čítající přesně tři formace. A od prvních minut čelili velkému tlaku. Draci v první třetině ovládli dění na ledové ploše, soupeře jasně přestříleli, ale ze spousty šancí vytěžili jen dvě branky. Přitom v páté minutě se domácím podařilo dostat kotouč do sítě, jenže rozhodčí posoudil situaci jako postavení útočícího hráče v brankovišti. Draci i nadále tlačili soupeře a dostávali se do šancí, jenže štěstí v koncovce našel až na začátku 16. minuty DANIEL HROCH. Ten lehce tečoval Drtilovu bombu od modré a Šumperk vedl. A vedení již nepustil. O necelé dvě minuty později totiž náskok navýšil. První formace předvedla rychlou a přesnou souhru, když po ose Jaroš - Milfait dostal puk do gólové pozice DANIEL VACHUTKA. Ten zachoval klid a proti Holíkovi zakončil přesně.

Od druhé třetiny tak výrazný tlak Draků ustal. Wanecki rázem musel také předvádět své umění. V polovině 29. minuty pak jen bezmocně čelil útoku Brodu, když na konci celé akce stanul zkušený TOMÁŠ PLACHÝ. Ten vrátil Havlíčkův Brod na dostřel jedné branky. V těžké chvíli pak Šumperk ubránil i dvojí oslabení, načež půl minuty před koncem třetiny domácí potrestali chybu soupeře. Do kontru se dostali Tadeáš Jaroš a DANIEL KABELKA, který prostřelil Holíka.

Ránu do vazu pak hostům zasadil v úvodu třetí třetiny Krejčiřík. Draci začínali po přísném vyloučení Jaroše v oslabení, jenže hosté propadli na modré čáře a na Holíka ujížděl zcela osamocený VOJTĚCH KREJČIŘÍK a ačkoliv neudržel ve finální fázi stabilitu, dostal puk do sítě. Nervy na uzdě pak neudržel hostující lodivod Cachnín, který za hodně emotivní konverzaci s hlavním rozhodčím vykoledoval menší trest za nesportovní chování pro svůj tým. Draci sice tuto přesilovku ani následnou výhodu po faulu Plachého nevyužili, přesto se brzo radovali z páté branky. Nahození JANA MILFAITA propadlo do brodské branky. Zbytek zápasu se pak sice dohrával i s ostřejšími hity a souboji, ale na skóre se již nic nezměnilo.

Draci tak i ve třetím domácím přípravném utkání zvítězili a oplatili Havlíčkovu Brodu porážku z Kotliny. V následných nájezdech, na kterých se oba trenéři v rámci přípravy na novou sezónu domluvili, uspěli také Draci, byť ze všech deseti exekutorů dokázal skórovat jen Tadeáš Jaroš.

Martin Janeček (Šumperk): Celý zápas bych rozdělil na první třetinu a zbytek zápasu. V úvodní třetině jsme byli jednoznačně lepší, akorát jsme si nevážili šancí. Doslova jsme se okradli o několik branek tím, že jsme nebyli dostatečně pohotoví v dorážkách a v okolí brankoviště. Jinak byla hra velmi dobrá, bruslivá, tak nějak si ji představuji. A od druhé třetiny se mi naopak hokej vůbec nelíbil a musel jsem zvýšit i hlas. Zdálo se mi, že hra trochu usínala podle soupeře. Bohužel mi připadlo, že pak to už nebyl takový energický hokej jaký bych si představoval. Ačkoliv nám i tak napadaly branky, tak bych chtěl apelovat na hráče, abychom se o výsledek více rvali a více byla hra i o bruslení.
Richard Cachnín (Havlíčkův Brod): Zůstali jsme déle v autobusu, chytli jsme kolonu, ale to se neomlouvá. Domácí měli razantní nástup a v první třetině nás jasně přehrávali. Dali jsme sice kontaktní branku, ale chybou v závěru druhé třetiny jsme vrátili domácím dvougólové vedení a ti si pak zápas již ve třetí třetině pohlídali. Zaráží mě výkon hlavního rozhodčího, který přehlédl čtyři fauly. Zvláště nechápu, že je to přátelské utkání a když chceme vysvětlit na střídačce nějaké verdikty, tak arogantně nemá zájem s námi o čemkoliv mluvit. Pak jsou hráči podráždění. Nic to ale nemění na tom, že domácí byli lepší.