Draci opět prohráli, tentokrát ve Šternberku

Svoboda Jaroslav, středa 24.9.2008
Š t e r n b e r k - Šumperští fanoušci si protrpěli další prohru. Tentokrát je zklamání příznivců o to větší, že ambiciózní hosté nestačili na odvěkého rivala ze Šternberka. Šumperk v zápase vedl, domácí však obrátili vývoj. Na konci druhé třetiny se podařilo srovnat DUŠANU BAŘICOVI (foto), nicméně o minutu později sestřelil pro domácí výběr tříbodový zisk Lukáš Dobrý. Po zásluze pak parta bojujících domácích v čele s jistě chytajícím Pekařem sklidila ovace šternberských fandů. Diváci ze Šumperka se naopak roztrpčeni z výkonu Draků vydali na cestu domů. Zápas nedohrál autor druhé šumperské branky Bařica, který má naražené pravé koleno, volný metr sudího odnesl i Ján Vrtík, který byl zasažen holí do obličeje, leč faul pískán nebyl.
4.kolo středa 24.9.2008
HC TJ Šternberk - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2
(0:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Trunda (Jurdič), 34. Klimovič (Zima, Jurák), 39. Dobrý (Fiala) - 13. Ambruz (Hulva), 38. Bařica (Brunec, Vymazal). Rozhodčí: Volf - Dučák, Poláček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Pekař - Skříteský, Zapletal, Jurák, Fiala, Dobrý, Hrbatý, Trunda, Spurný, Jurdič T., Fekiač, Musil, Klimovič, Zima, Jurdič J., Tomášek
Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Ondráček - Bařica, Meluzín, Brunec, Ambruz, Hulva, Drábek, Novosad, Vymazal, Martinka, Čížek, Fischer, Stejskal

Napravit pošramocený dojem z prvního domácího zápasu proti Valašskému Meziříčí přijeli Draci do Šternberka, na led svého odvěkého rivala. Do branky se po zápasové pauze postavil opět Pavel Maláč, ze Zlína se vrátil do útoku Tomáš Brunec. Jenže i přesto Šumperk znovu selhal, když proti nadšeně bojujícím domácím po zásluze prohrál.

Úvodní minuty utkání nabídly spíše nezáživnou podívanou. Obě mužstva se na ledě dlouho oťukávala a ofenzivních prvků hry moc k vidění nebylo. Za připomenutí tak stojí jen vyloučení Aleše Holíka a následně domácího Lukáše Fialy, ani jedno z mužstev se však k zakončení nedostalo. Až v deváté minutě se proklestil obranou domácích Aleš Holík, sám před Pekařem však svou šancí na otevření skóre zápasu pohrdl. O dvě minuty později si stejně „úspěšně“ počínal i Michal Vymazal, jehož střela minula poloprázdnou branku domácích. A tak na konci třinácté minuty vzal odpovědnost na svá bedra Martin Ambruz. Podél hrazení se proklestil k přihrávce Jakub Hulva, na najetého spoluhráče adresoval příhru mezi dvěma domácími obránci a Ambruz poslal kotouč do sítě.

Kdo si myslel, že vstřelená branka Šumperk uklidní a ten začne kombinovat a tlačit Šternberk do obrany, musel být zklamán. Hra znovu upadla do šedého druholigového průměru a téměř 400 diváků si na další šance muselo počkat do konce třetiny. V 18. minutě mohl srovnat David Trunda, v rychlém úniku však trefil pouze břevno branky Pavla Maláče. O minutu později na druhé straně neuspěl po rychlém protiútoku Tomáš Brunec, jehož střela minula domácí klec.

Druhá třetina toho nabídla podstatně více než první, aspoň co se počtu branek týče. Dlouho však museli vzít diváci zavděk pouze nepřesnostmi a občasnými výpady jednoho či druhého mužstva. Drakům přestala jít rozehrávka a přechod do pásma. Ve 28. minutě se ke střele dostali několikrát domácí, Maláč však dvě nejnepříjemnější střely pokryl, i když tu druhou až na dvakrát. Kotouč zalehl a vhazovalo se po jelo pravé ruce. Domácí vyhráli vhazování a srovnali. David Trunda odčinil natrefené břevno z první třetiny a zahájil obrat v zápase. Domácí navíc využili přesilovou hru.

Šumperk se v této mezihře téměř vytratil z ledu a domácí často hladce přecházeli pásmo a svým napadáním dělali Drakům problémy s rozehrávkou. Aktivní pojetí hry se Šternberku vyplatilo přesně v čase 34:00. Druhý gól svých barev přidal Klimovič. Šumperk se následně snažil srovnat vývoj utkání a i když několikrát pálil nepřesně, nakonec uspěl. Bařica protlačil svou střelu do branky a rozjásal na chvíli sektor hostů. Studenou sprchu přinesla 39. minuta zápasu. Z rychlého útoku znovu skóroval Šternberk a Lukáš Dobrý rozhodl zápas.

V úvodu třetí třetiny měl hned Šumperk šanci, Pekař ale potvrdil svůj jistý výkon a změnu stavu nepovolil. Ve 44. minutě přejel modrou čáru Lukáš Dobrý, napřáhl a puk propadl pod pravou rukou Maláče těsně mimo tyče. Šumperk otevřel hru a Roman Meluzín se dostal na pravé tyčce Pekařovy branky do střeleckého zakončení, bekhendem však nepřekonal domácího gólmana. Skórovat mohli i domácí, jenže Tomáš Jurdič i Milan Jurák v rychlém sledu za sebou nastřelili Maláče. Největší šanci první poloviny této třetiny měl Čížek, dostal ideální přihrávku do brejku, sám na Pekaře však v pokusu o blafák neuspěl.

V závěru si Draci hlavně zásluhou první lajny vytvářeli tlak, Vymazal však pouze vyprášil pravý Pekařův beton, o ten levý se o chvíli později postaral dělovkou od modré Blanár. Hodně velkou trhlinu ve vidině na zvrat zápasu udělal šumperskému celku Tomáš Brunec, který si za vlastní brankou podržel jednoho ze soupeřů a v čase 56:51 odkráčel na trestnou. Šternberk sevřel Draky v pásmu a několikrát nebezpečně střílel, zvláště zásluhou Dobrého s Fialou, ale Maláč puk za svá záda nepustil. V poslední minutě vyrazil šumperský brankář i střelu Trundy, následná power-play Draků již na zvrat nestačila.