Draci nestačili na Slezan, soupeř slavil čtyři trefy

Draci nestačili na Slezan, soupeř slavil čtyři trefy

Martin Schwarz, Filip Lefenda, úterý 23.8.2016
Zatímco na Valašsku Šumperk pětkrát inkasoval a na vsetínské gólové hody nedokázal reagovat ani jednou, v Opavě soupeřova brankáře dokázal překonat. Už v 5. minutě po nahrávce Tomáše Drtila otevřel skóre Matěj Pavlovský, domácí však stačili do první sirény dorovnat zásluhou Poloka. To během prostřední části slavili přesnou trefu pouze hokejisté v červenobílém, jež po čtyřiceti minutách hry vedli 2:1. Draci do konce základní hrací doby náskok druholigového mančaftu dohnat nestihli. Ve třetím dějství totiž vítězství Opavanů pojistili Wolf s Polokem. Kučerovi svěřenci však zvládli lépe pozápasové nájezdy. Opava – Šumperk 4:1.
přát. úterý 23.8.2016
HC Slezan Opava - DRACI PARS ŠUMPERK
HC Slezan Opava - DRACI PARS ŠUMPERK
4:1
(1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Polok (Grygar), 33. Vítek (Wolf, Polok), 51. Wolf – 5. Pavlovský (Drtil). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Šafránek – Slavík, Holík, T. Černý, Fišara, Mosler, Šindelář, Vrabel – Wolf, Polok, Vítek – Grygar, Chalupa, Selingr – Herman, L. Černý, Rousek – Beneš, Chomič, Štindl, Trčka
Slezák– Ďurkáč, Řezáč, Janota, Drtil, Navrátil, Tomek, Vachutka, Matějka, Fischer, Langr, Ostřanský, Pavlovský, Cink, Hroch, Jurík, Müller, Skopal, Šimko

Komentář k zápasu

Duel začali lépe hosté. Zkraje páté minuty zužitkoval Drtilovu přihrávku ve vedoucí branku Matěj Pavlovský a Draci vedli. Ještě v téže minutě mohli Šumperští odskočit na rozdíl dvou branek, proti Langrově jedovce se však vytáhl Šafránek. Ve 12. minutě zahrozil v přesilové hře hostující Fischer, Šafránek ale pohotově utěsnil prostor u své tyče a gólu opět zabránil.

Následně se početní výhoda přesunula na stranu Opavy, a to rovnou dvojnásobná! Holíkův pokus ještě Slezák dokázal chytit, o chvíli později byl však na střelu Tomáše Poloka z pravého kruhu krátký. Zbytek úvodního dějství již vážnější šance nenabídl, v samotném závěru se však na trestnou lavici poroučeli Mosler se Šindelářem a na Šumperk tak čekala ze startu druhé části přesilovka pěti proti třem.

Slezan oslabení poměrně v pohodě přečkal, zakrátko se však musel opět bránit. Při další Šindelářově absenci to však byli domácí, kdo mohl v početní nevýhodě udeřit. Do dobré možnosti se dostal Wolf, z mezikruží ale Slezáka nepropálil. Krátce po polovině utkání se do samostatného úniku dostal šumperský Cink, Šafránek ale vyšel z tohoto minisouboje lépe. A tak se jen pár vteřin poté radovali hokejisté v červených dresech, když povedený obrat dokonal Jakub Vítek. Krátce na to se mohl do střelecké listiny zapsat i Selingr, černou gumu ale nasměroval pouze do levé tyče.

Slezané byli aktivnější také v úvodu třetí dvacetiminutovky, všechny pokusy ale končily na pozorném Slezákovi. V přesilové hře tlak domácích ještě vzrostl a v 51. minutě už hostující gólman lovil puk ze své sítě. Velkou skrumáž před bránou zakončil tvrdou střelou nápřahem Petr Wolf, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Čtvrtý zásah přidala Opava o dvě minuty později.

Wolf vyslal do úniku Vítka, který našel přihrávkou Tomáše Poloka a ten svou druhou trefou v utkání navýšil vedení domácích již na tři branky. Dvě minuty před třetí sirénou se do prostoru mezi kruhy prodral Chalupa, hostující svatyni ale přestřelil. A to bylo v rámci šedesáti minut vše. Slezan otočil zápas se Šumperkem a zdolal loňského účastníka první ligy poměrem 4:1.

Aktéři obou celků následně ještě poměřili síly v dovednostní disciplíně. V samostatných nájezdech se vedlo lépe Drakům.

Autor reportáže: Filip Lefenda