Draci na ledě lídra dřeli, gólově se ale neprosadili

Štěpán Tomš, Jan Hrabal, Štěpán Tomš, sobota 30.11.2013
Čtyři branky inkasovali šumperští hokejisté v utkání 27. prvoligového kola na ledě Mladé Boleslavi. Bruslaři byli aktivnější a zastavili tak unikátní sedmizápasovou šňůru Draků. Další mohou začít vázat už toto pondělí, kdy v derby změří síly s Olomoucí.
27.kolo sobota 30.11.2013
BK Mladá Boleslav - DRACI PARS ŠUMPERK
4:0
(2:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Výborný (Nouza), 16. Lenc (Klimenta, Broš), 23. Výborný (Toman), 24. Demel (Broš). Rozhodčí: Petružálek – Bosák, Šmika. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2150. Střely na branku: 32:22.
Will – Němeček, Toman, Ovčačík, Bohunický, Protivný, Pojkar, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Lenc, Broš, Klimenta – Kubica, Vrbata, Starý – Musil, Demel.
Štůrala (24. Vajner) – Novotný, Holík, Sedlák, Dudáš, Gewiese, Tesařík – Půhoný, Plášek, Haas – Žalčík, Moskal, Staněk – Červenka, Skoumal, Brunec – Langr, Chomič, Cink.

Vstup do utkání měli lepší hosté, kteří houževnatě bruslili až do zákroku obránce Dudáše, jehož vyloučení šumperské nadšení otupilo. Boleslavské mužstvo v závěru přesilové hry otevřelo skóre. Kapitán David Výborný překvapil Štůralu střelou z otrého úhu.

Na druhé straně neproměnil nejvetší šanci Šumperku v první třetině Plášek. Po dobré přihrávce od mantinelu trefil pouze spojnici tyčí. Boleslav hrála v oslabení dvakrát, v obou případech přitom na trestnou lavici usedl Výborný.

Jenže hosté své přesilovky nesehráli dobře. Ne že by se neusadili v útočném pásmu, ale zkrátka otáleli se střelbou a Will zůstal téměř bez práce. V 16. minutě navíc Bruslaři zdvojnásobili své vedení, když na konci přímočaré akce zakončil k tyči Radan Lenc.

Úvod druhé dvacetiminutovky už patřil Mladé Boleslavi. Hned v úvodu využila už druhou přesilovku v zápase, a znovu to byl David Výborný, jenž kličkou překonal Štůralu. Ve 24. minutě dostal puk do úniku Tomáš Demel a čtvrtým gólem vyhnal Štůralu z brány.

Šumperk se nezmátořil ani po nástupu Vajnera do brány a dvou přesilových hrách za sebou. V polovině zápasu Nouza v obrovské šanci nezametl puk do brány a přestože Boleslav i nadále tlačila, po čtyřiceti minutách zůstal stav 4:0 pro domácí.

Také v poslední třetině to byla Boleslav, která přehrávala svého soupeře, ovšem pátý gól se nakonec přidat nepodařilo. Ve 45. minutě zastavila Ovčačíkovu ránu od modré tyč. Klimenta z dobré pozice také netrefil. Ani ve dvou přesilovkách domácí skóre nevylepšili a Šumperk rovněž nebyl nebezpečný. Zápas skončil výsledkem 4:0.