Draci na Kladně rychle vedli, na body to ale nestačilo

Kateřina Glogarová, Vanessa Vařeková, středa 9.12.2020
Drakům vyšel vstup do utkání. Ve třetí minutě se po buly k puku dostal Jakub Horký, který bekhendovou střelou překvapil Brízgalu v bráně. Jednogólový náskok vydržel Šumperku i díky skvěle chytajícímu Markovi Peksovi až do poslední minuty první třetiny, kdy se o vyrovnání postaral Guman. Druhá perioda patřila domácím. Díky dvěma brankám v rozmezí tří minut, otočilo Kladno vývoj zápasu na svou stranu. Šumperští hráči měli možnost snížit stav utkání před koncem druhé třetiny, jenže nabídnutou dvojnásobnou přesilovou hru nedokázali využít. V poslední části hry už Šumperk přesilovku využil a dostal se na dostřel jedné branky. Konečné slovo zápasu měl domácí Hajný, který upravil skóre na konečných 4:2 pro Rytíře. Draci si tak po restartu soutěže připisují čtvrtou prohru v řadě.
13.kolo středa 9.12.2020
Rytíři Kladno - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Guman (Hajný, Pitule), 26. Hlava (Račuk, Bílek), 29. Melka (Plekanec, Hlava), 52. Hajný (Pitule, Guman) – 3. Horký (Danielčák), 46. Krejčiřík (Kratochvíl, Kabelka). Rozhodčí: Souček, Hucl – Sedláček, Bělohlav. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 0. Střely na branku: 47:20. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Brízgala – Frye, Ticháček, Sorokin, Štochl, Kehar, Zelingr – Melka, Plekanec, Kubík – Hajný, Pitule, Guman – Bílek, Račuk, Hlava – Šapovaliv, Filip, Jelínek.
Peksa – Gewiese, Ševčík, Věntus, Kabelka, Viktorin, Nepokoj – Jaroš, Král, Uhlík – Krejčiřík, Baláž, Kratochvíl – Spratek, Milfait, Hroch – Horký, Scheuter, Danielčák – Krč.

Draci vstoupili do utkání v pozměněné sestavě. Na začátku první periody byli aktivnější domácí, ale na Marka Peksu nevyzráli. Poprvé se skóre měnilo ve 3. minutě. Po vyhraném vhazování Adama Scheutera se k puku dostal Jozef Danielčák. Ten přihrál do předbrankového prostoru na volného Jakuba Horkého, který bekhendem prostřelil domácího Adama Brízgalu. Obě mužstva se následně dostala do několika slibných šancí, ale ani jedna neskončila vstřelenou brankou. V 10. minutě měl obrovskou šanci Honza Milfait, který se blýskl krásnou individuální akcí, ale domácího brankáře nepřekonal. Změna skóre nastala až ve 20. minutě, kdy vyrovnávací branku vstřelil Tomáš Guman. Do kabin se tak odjíždělo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá třetina byla v režii domácího celku. Ve 26. minutě dostal přihrávku mezi kruhy Nicolas Hlava, který se dokázal prokličkovat až před bránu a bez nějakého zbytečného vymýšlení překonal Marka Peksu. Draci měli k dispozici ve druhé třetině celkem čtyři početní výhody, ovšem ani jednu nedokázali využít ve svůj prospěch. Naopak kladenští Rytíři dokázali využít šumperskou nedisciplinovanost. Ve 29. minutě dostal přihrávku před hostujícího gólmana Antonín Melka, jenž se nemýlil a navýšil stav utkání na 3:1.

Třetí perioda začala opatrně na obou stranách. Hra se přelévala z jedné poloviny na druhou a ani jeden celek si nevytvořil větší šanci. Ve 45. minutě nabídlo Kladno Drakům další přesilovou hru. Na dvě minuty byl vyloučen obránce Martin Kehar za zdržování hry. A právě tahle početní výhoda hostujícímu celku přinesla ovoce. Na modré čáře dostal přihrávku Petr Kratochvíl a vystřelil na bránu. Před bránou skvěle clonil Vojtěch Krejčiřík, který střelu od modré úspěšně tečoval za záda Adama Brízgaly. Šumperk mohl ještě utkání zdramatizovat, ale v 52. minutě opět inkasoval. Po přihrávce zpoza brány skóroval Jakub Hajný. Ke konci utkání se už žádná změna nekonala, souboj tak skončil lépe pro Kladno, které se radovalo z vítězství 4:2.