Draci jsou krůček od postupu, Tábor v sobotu může rozhodnout

Petr Matěj, Petr Matěj, Jaroslav Svoboda, čtvrtek 23.4.2009
Š u m p e r k - Šumperští hokejisté kráčí vstříc první lize! Ve veledůležitém utkání proti Milevsku Draci nezaváhali a po jasném průběhu si připsali zaslouženě tři body. Poprvé tak v kvalifikaci vyhrál domácí tým. Skóre utkání otevřel v 6. minutě Hulva, hosté sice dokázali zanedlouho srovnat, ovšem slepenými brankami, které zaznamenali Rozum s Holíkem před koncem první části, se domácí opět dostali do vedení. Milevsko však zápas hned v úvodu druhého dějství zdramatizovalo, trefil se Šperger. Do poloviny utkání ale Šumperku zařídil dvoubrankové vedení Martin Ambruz, chvíli po něm se prezentoval nejhezčím gólem utkání junior Žálčík. Nutno podotkount, že právě Lukáš Žálčík byl jedním z nejaktivnějších hráčů domácích. Tečku utkání obstaral v 51. minutě Hegegy. V sobotu tak může být o postupujících do první ligy jasno. Pokud Tábor v duelu s Milevskem zaznamená jakýkoliv bodový zisk, do první ligy postoupí Šumperk právě s Táborem.
K3 čtvrtek 23.4.2009
DRACI PARS ŠUMPERK - HC ZVVZ Milevsko
6:2
(3:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 05:48 Hulva (Ambruz), 17:42 Rozum (Meluzín), 19:48 Holík (Meluzín, Rozum), 25:10 Ambruz (Sedlák, Osina), 28:05 Žalčík, 50:08 Hegegy (Ambruz). Rozhodčí: Jeřábek A., Blecha - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 5:13 + Matouš (MIL) 10 minut OT. Využití: 5:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1750. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.
Daneček (Maláč) - Osina, Hegegy, Blanár, Ondráček, Holík, Novotný, sedlák, Zacpálek - Brunec, Drábek, Meluzín, Vymazal, Čížek, Domian, Hulva, Ambruz, Rozum, Novosad, Duba, Žálčík.
Svoboda D. (Svoboda F.) - Procházka, Štych, Matouš, Předota, Schmied, Žlůva, Chaloupka, Hamerle, Špeger, Šulčík, Müller, Kellner, Fořt, Polodna, Suchánek, Hájek, Kořánek, Urbanec, Kálal, Štefan.

Několik pravidel by našli pozorní šumperští fanoušci v průběhu letošní vyřazovací části. V play-off i v kvalifikaci se Drakům nedařilo v domácích premiérách, každá návštěva spřátelených fanoušků z Moravské Třebové pak znamenala výhru Šumperka. A hlavně Aleš Holík zaujal pozici dvorního střelce vítězných branek. Ani v utkání s Milevskem tomu nebylo jinak.

Utkání odstartovala Dubova rána nad branku Svobody, následně v přesilovce neuspěl ani Hegegy. Šumperk vstoupil do zápasu aktivně a hosté se dostali ihned pod tlak, v šesté minutě navíc zbytečně fauloval po přerušení Suchánek a za úder vysokou holí inkasoval dvě minuty. Přesilovka Draků trvala pouhých 9 vteřin. Jakub Hulva propálil Svobodu střelou mezi betony. Další šanci spálil Brunec a pak poprvé zahrozilo i Milevsko. Šulčík ani Štych kotouč do sítě nedostali. Až při vyloučení Ondráčka hosté srovnali skóre, Robert Procházka navázal na svůj gól z Tábora, který vstřelil v oslabení, přesilovkovou trefou pod břevno. Vedení mohl vrátit Drakům Vymazal, jenže promáchl. Jenže finiš první třetiny vyšel domácím gólově skvěle. Na konci 18. minuty dorazil za záda Svobody kotouč Rozum, vítěznou trefu utkání zařídil od modré šutér Holík, jehož typická oslava branky dostala takřka 2000 diváků do varu.

Ovšem ačkoliv Draci dohrávali na začátku 2. třetiny přesilovku, sami zbytečně inkasovali. Nekoncentrovanost potrestalo duo Hamerle - Šperger a druhý jmenovaný měl již jednoduchou práci před poloprázdnou brankou. Šumperk ale v důležitém momentě přežil oslabení a pak opět udeřil. Ambruz překonal Svobodu, nejkrásnější gól zápasu však teprve měl přijít. Žálčík si s pukem na holi povodil celou obranu soupeře a ač tísněn a bráněn poslal kus černé gumy přímo pod břevno. Zkoprnělí Jihočeši v dalších minutách čelili obrovskému tlaku soupeře, Vymazal, Ambruz i Duba společně s Hulvou postupně prozkoušeli Svobodu, ten ale držel hosty ještě ve hře.

Ve 45. minutě, kdy domácí kotel vypouštěl na odiv jedno připravené choreo za druhým, se do obrovské šance dostal Novosad, ale Svoboda jej se štěstím vychytal. Přesto se Draci důležité šesté trefy dočkali, Hegegy dostal na podnose přihrávku z hokejových učebnic a sám proti Svobodovi, na kterého se neatakován řítil přes půlku kluziště, mazácky zakončil. Od té doby se na stadiónu již prakticky slavilo, rozjásané ochozy prozpěvovali chorály a Draci i v dalších minutách zatápěli milevské obraně. Ta ale již neinkasovala, ačkoliv závěr zápasu dohrávali hosté ve čtyřech.

Po utkání se domácí příznivci vrhli na led a rozlučka s domácí sezónou a s Draky nebrala konce. Šumperk je krůček od postupu do 1. ligy, rozhodnout může již sobotní zápas Tábora s Milevskem, kdy v případě jakéhokoliv bodového zisku Kohoutů mohou v Šumperku propuknout oslavy naplno.

Jiří Režnar, trenér Salithu Šumperk:"Velice důležitý byl fakt, že jsme vstoupili do utkání gólově my, ačkoliv soupeř vyhrál. Bohužel druhý gól v naší síti padl po naprosté nekoncentrovanosti, naštěstí jsme hned dali čtvrtý gól. Oproti zápasu s Táborem se nám dařilo v přesilovkách a to dnes rozhodlo. K atmosféře se nemá cenu moc vyjadřovat, fanoušci byli fantastičtí celou sezónu. Patří jim obrovský dík."