Dračí jízda pokračuje! Třetí celek tabulky se v Šumperku musel domácím poklonit

Svoboda Jaroslav, neděle 9.11.2008
Š u m p e r k - Jestliže nevíte, co znamená slovo euforie, tak přijďte ve středu na hokej. Šumperští Draci si ze svého druholigového jídelníčku odškrtli další pochoutku, v nedělním podvečeru dokázali v rámci 16. kole 2. hokejové ligy splatit dluh orlovským hokejistům. Utkání se dohrávalo za výtečné atmosféry, kterou podpořil závěrečnou brankou utkání i Jakub Drábek. Hrdinou duelu se však stal domácí brankář PAVEL MALÁČ, který vychytal nulu a Šumperk tak již druhé utkání v řadě neinkasoval. Příjemně se uvedla i nová posila Draků obránce Tomáš Sedlák. Hosté dopláceli hlavně na svou nedisciplinovanost, polovinu zápasu musela Orlová zkousnout přítomnost některého ze svých hráčů na trestné. Draci zároveň tři své branky vstřelili v početní výhodě.
16.kolo neděle 9.11.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Orlová
4:0
(1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3:29 Vrtík (Holík, Vymazal), 39:49 Novosad (Brunec), 51:02 Meluzín, 56:45 Drábek (Holík, Ambruz). Rozhodčí: Šiška - Goňa, Obadal. Vyloučení: 8:15, navíc Machálek (ORL) 10 minut OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1100. Průběh utkání: 0:0, 4:0.
Maláč (Daneček) - Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný - Duba, Meluzín (C), Vymazal - Brunec, Hulva, Ambruz - Novosad, Čížek, Stejskal - Fischer, Drábek, Giesel. Trenér: Jiří Režnar.
Šafránek (Kolář) - Grepl, Chomič, Kudláček, Machálek, Grygar, Goláb, Minařík, Lukaštík, Kotásek, Blatoň, Zaoral, Škatula, Mintěl, Vydra, Potočný (C), Kraft a Prokop. Trenér: Petr Česlík.

Celý týden kynula v Šumperku bojovná nálada, celý týden se nemluvilo o ničem jiném, než že Draky čeká Orlová a ukáže se, jak jsou na tom vlastně šumperští hokejisté s formou. Odpověď dostalo šumperské publikum pádnou. Draci přehráli Orlovou 4:0, hosté prakticky neměli šanci bodovat.

Pokud by mělo něco signalizovat, jak bude přibližně probíhat celé utkání, tak se dá jako šablona použít hned první půlminuta. Michal Vymazal po rychlé kombinaci najel za obranu a dostal se ke střele, Minařík se zmohl jen na sekeru. Puk nakonec šel nad branku, ale diváci na gól nečekali dlouho. Již ve třetí minutě musel za Minaříkem na trestnou i Potočný a Šumperk měl výhodu dvou mužů v poli. Tu sice nevyužil, pak ale napřáhl Vrtík a kotouč skončil v síti. Nikdo ještě nemohl tušit, že podobně jako proti Břeclavi i tato rychlá branka vlastně znamená vítězný gól. Hosté se do první akce protlačili až na začátku šesté minuty, Maláč ale kotouč pokryl a rozjel se k parádnímu výkonu.

Na konci jedenácté minuty šli hosté znovu do oslabení a v té chvíli přežila Orlová první klinickou smrt. Žabičku od Holíka minul před prázdnou brankou Meluzín, sám Holík pak napálil kotouč těsně vedle růžku Šafránkovy branky. Skórovat však mohli i hosté, souboj Grygara s Maláčem vyhrál šumperský brankář. Konec první třetiny ovlivnila spousta vyloučení, jedinou vážnější akci měli Blanár s Čížkem. Dělovku slovenského zadáka v šumperských službách vyrazil Šafránek před sebe, k puku se jako první procpal Čížek, jeho dorážku efektivním zákrokem lapil orlovský brankář.

Druhá třetina se stala spalovnou šumperských šancí. Draci se na soupeře vrhli a několikrát se musel Šafránek hodně mrštně obracet v brankovišti. Nejprve se před ním ocitl Duba, jeho však gólman vybruslil. Poté Vymazal zadovkou zkoušel najít najíždějícího Meluzína, ten na kotouč nedosáhl. Pak si Duba se Šafránkem souboj opět zopakovali, i tentokrát se skóre neměnilo. Draci pak chvíli hráli v šesti a museli čelit náporu Orlové v oslabení, jenže Pavel Maláč svými kouzly zhatil šance hostů na vyrovnání. Ve 28. minutě pálil od modré Sedlák, jeho první střelu na branku v dresu Draků ale Brunec nesklepl a Šafránek tak starosti neměl. O chvíli později se bekhendem snažil dostat kotouč do branky Giesel, ale neměl dostatečně stabilní pozici pro razantnější střelu.

Sedlák se svým druhým pokusem čekal jen do 31. minuty, tentokrát nadělal obraně hostů obrovské starosti. Z dorážky totiž pálili Duba i Brunec, Šafránek držel krok s výtečným Maláčem. Následné minuty patřily Drakům, ti až téměř do konce třetiny ovládli dění na ledě a nic na tom nezměnil fakt, že Orlová hrála necelou minutu i přesilovku 5 na 3. V ní ale Ambruz sebral kotouč a za nadšených ovací publika svým pohybem, bojovností a napadáním donutil třetí celek tabulky strávit tuhle nadějnou početní výhodu před svým brankářem. Rozjetí Draci pak měli několik příležitostí, ty neproměnili a až přesilovka 5 na 3, do které se dostali i oni, slibovala další zajímavé okamžiky před Šafránkem. Tu načal tvrdou bombou Osina, to ale bylo na dlouhou dobu vše. Naopak Grygar mohl pádit po chybné rozehře na Maláče, ten ale vytáhl ze svého bohatého repertoáru další ódu na radost šumperského fanouška. A to byla rána do orlovského vazu. Z protiútoku se do šance natlačil Brunec, ale byl to Zdeněk Novosad, kdo mezi betony Šafránka dotlačil puk do sítě.

Gól do šatny přenesl pohodu do šumperského mužstva i na začátku třetí třetiny. Brunec na konci její první minuty pálil na Šafránka, ten ale vymrštil úspěšně vyrážečku. Pak šel na trestnou lavici Holík, ale Draci nejprve několikrát vyhodili kotouč, pak zasáhl Maláč proti bombě Mintěla, kterou nebezpečně tečoval Minařík. Po bully musel Maláč znovu zasahovat, tentokrát ramenem vytlačil kotouč nad horní tyč. Vrátit hosty do hry zkoušel i kapitán Martin Potočný, jenže Maláč byl opět proti. A to bylo téměř vše, co Orlová předvedla a k čemu se dostala. Martin Stejskal sice ještě neuspěl, pak však Šafránkovu rozehrávku vystihl Roman Meluzín a z prostoru mezi kruhy trefil úžasně do šibenice. Odstartoval tak koncertní představení šumperských ochozů, které začaly slavit blížící se výhru.

Hosté pak sice měli opticky více ze hry, ale domácí obrana v čele s hrdinou Maláčem pokryla vše co přišlo pod ruce i nohy. Po čtyřech minutách marného dobývání šumperské branky se dostali do útoku i Draci a ke vší orlovské smůle zatloukli čtvrtý hřebíček do rakve orlovských nadějí. Holík vypustil od modré během přesilové hry svůj pověstný projektil, který do sítě doklepl Jakub Drábek. A tak zatímco hosté vystrkovali v posledních minutách drápky, Šumperk "nastrčil" před branku Jakub Drábka. Rezignovaní hosté ztratili poslední zbylé síly bojovat o body a Vymazal mohl v ideální pozici vystřelit "bůra", kterého si přály v té samé chvíli ochozy stadiónu. Avšak nedal, v závěru pak ještě Maláč proti Mintělovi udržel zákrokem u tyče čisté konto a vychytal tak svůj první shot-out sezóny.

Po zápase se strhla hromadně organizovaná děkovačka, kterou dirigovali Michal Vymazal se Zdeňkem Novosadem. Závěrečná rybička Pavla Maláče dala symbolickou tečku dalšímu vrcholnému představení Salithu Šumperk. Před středečním duelem s Pelhřimovem tak fanoušci dostali nejlepší možnou pozvánku na hokej.