Draci doma opět úspěšní, ve finále vedou 1:0!

Jaroslav Svoboda, sobota 24.3.2007
Š u m p e r k - Draci první krok v cestě za postupem zvládli.V úvodním finálovém utkání přehrál Šumperk Hodonín, když na ledě opět řádil i Roman Meluzín. Ten rozdal dvě finální brankové přihrávky, vítězný gól zaznamenal ve druhé třetině Radim Antonovič. Rekordní návštěva sezóny viděla i dva sporné momenty. V první třetině jásal celý stadión při ráně Bařici, gól však uznán nebyl. Ve druhé třetině pak naopak všichni vzdechli při ráně Holíka, která se dle všech odrazila od tyče, ale sudí k údivu a radosti šumperských příznivců odpískal třetí gól Draků.
FI1 sobota 24.3.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - SHKM Hodonín
3:1
(1:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6:47 Kališ (Meluzín), 22:28 Antonovič (Meluzín, Bařica), 35:21 Holík - 48:29 Kočara. Rozhodčí: . Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3700. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Betinec - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský - Novosad, Kučera, Martinka - Dostál, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Čížek
Kubeš - Hoza, Pochylý, Šebek, Pokorný, Rapant, Kočara, Šimeček, Zapletal, Šurek, Bauer, Meixner, Obdržálek, Šťastný, Kučera, Špelda, Zábranský

Opět s Betincem mezi tyčemi a taktéž s uzdravenými Kratěnou a Stejskalem vyrazili Draci do boje za prvním finálovým vítězstvím. Po úvodní skvělé šou se začalo odehrávat atraktivní představení i na ledě a obě mužstva nabídla pohled na velmi kvalitní hokej.

V úvodu zápasu se střelecké pokusy objevily na jedné i druhé straně kluziště, leč až do úvodní přesilovky se nijak vážněji ani jeden z brankářů nezapotil. Až při vyloučení hostujícího kapitána Pokorného uhodilo. A rovnou dvakrát, leč gól byl uznán jen jednou. Nejprve střela šumperského útočníka Martina Stejskala orazítkovala tyč a ačkoliv se již celý stadión radoval z branky, ta nebyla uznána. O chvíli později však udeřilo. Roman Meluzín poslal kotouč na modrou, Oldřich Kališ napřáhl a rekordní návštěva sezóny roztřásla zimní stadión. Dvě minuty na to mohli Draci hrát další přesilovku, když na trestnou zamířil David Šebek, ale skoro minutu na to opustil kluziště i Radek Kučera a tak se na chvíli síly vyrovnaly, posléze hráli přesilovku - první v utkání - hosté. Jenže střelecké pokusy na obou stranách likvidovali brankáři. Kubeš se sice zdál v těchto chvílích poněkud nejistý, ale postupem času se rozchytal k velkému výkonu. I Peter Betinec na druhé straně byl ozdobou zápasu. Do konce úvodní třetiny se diváci branky nedočkali a rozuzlení měla přinést až druhá dvacetiminutovka.

Do ní vpálili lépe hosté a dlouho točili kotouč kolem šumperského brankoviště. Ohánět se musel i Betinec, ale puk se Drtičům do sítě protlačit nepodařilo. Naopak opět udeřilo na druhé straně, čímž Draci uťali rostoucí hodonínský tlak. Po krásné akci, kterou načal Dušan Bařica, zakončoval Radim Antonovič. Tomu přihrávku jak na podnose naservíroval Roman Meluzín, Šumperk vedl 2:0 a byl opět o kousek blíže prvnímu finálovému úspěchu. Ve 25. minutě mohli Draci opět hrát přesilovku, jenže tentokrát Hodonín nepustil domácí do vážného tlaku. Horko naopak bylo na konci první poloviny utkání před Betincem. Drtiči hráli v pěti proti třem šumperským bojovníkům, několikrát nebezpečně zakombinovali, ovšem i Draci ustáli oslabení. Další diskutabilní moment přišel ve 36. minutě, když napřáhl Aleš Holík, puk se - jak se zdálo z tribun - odrazil pouze od konstrukce branky, leč hlavní rozhodčí přerušil hru a uznal Drakům třetí gól. Tento moment na dlouho poslal hosty do útlumu, na ledě pak dlouhé minuty za nadšeného křepčení tribun vládli Draci.

Třetí třetina přinesla typický hokej pro play-off. Hosté tlačili vesměs do zformované obrany Draků, ti se pak snažili překvapit Hodonín rychlým přechodem do útoku. Natřískaný stadión se přece jen dočkal ještě jedné branky, ale tentokrát do sítě šumperských Draků. Z blízka se prosadil Kočara a hosté se opět vrátili do utkání. Jenže jakákoliv další snaha o korekci skóre či dokonce obrat výsledku utkání vyšla hostům vniveč. Navíc v 50. minutě mohli Drtiči hrát dlouhou přesilovku 5 na 4, když čtyři minuty vyfasoval Roman Meluzín. Jenže Draci i tentokrát své oslabení ubránili definitivně tak postavili základní stavební pilíř k prvnímu úspěchu ve finálové sérii.

Finále pokračuje dnešním zápasem, opět od 17:00 a opět klub Hokej Šumperk 2003 připravil i bohatý doprovodný program. Nenechte si tedy zápas ujít a pojďme opět zlomit divácký rekord letošní sezóny!