Draci bojovali, ale z Polska vezou prohru

Tomáš Ostřanský, , čtvrtek 30.8.2018
Draci úplně nezachytili úvod utkání a po první třetině šli do kabin s třígólovým mankem. Po důrazném pohovoru od trenéra a stažení sestavy na tři pětky se hra vyrovnala a ve třetí části sahali borci ze Šumperka po vyrovnání. Tlak však uťalo oslabení, v něm inkasovaný čtvrtý gól zápas definitivně rozhodl ve prospěch domácího týmu. Branky Šumperka vstřelili Dominik Pokorný po asistencích Halody s Králíkem a Drtil, kterému přihrával Gewiese.
přát. čtvrtek 30.8.2018
JKH GKS Jastrzębie - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(3:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Pas (Sulka, Kasperlik), 12. Jarosz (Radzienciak), 14. Dubinin (Kasperlik, Grof), 58. Dubinin (Giminski) – 48. Pokorný (Haloda M., Králík), 52. Drtil (Gewiese). Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
Raszka (Prokop) – Grof, Michalowski, Matušik, Sulka, Kubeš, Radzienciak, Chorazyczewski, Giminski – Kasperlik, Dubinin, Pas – Wróbel, Fabus, Komínek – Nalewajka L., Jarosz, Nahunko – Nalewajka R., Kulas, Blanik.
Kristín (Haloda O.) – Sedlák (A), Řezáč, Drtil, Gewiese (C), Haloda M., Kužílek, Tolokonnikov, Habrman – Vachutka, Romančík, Blecha – Králík, Pokorný, Horký – Hroch, Antonov, Ostřanský – Haluza, Urban, Šíp.

Jozef Zavadil (Šumperk): Dnes to bylo složité, protože nám pro zranění na tréninku vypadl z plánované sestavy Karel Plášek a ještě jeden hráč, který nás měl posílit. Začátek jsme trochu zaspali a v půlce třetiny jsme rychle dostali tři branky. V kabině jsme hráčům museli trochu důrazněji domluvit. Sestavu jsme stáhli na tři lajny, kdy hráli ti, co v zápasech dělají body. Potom jsme možná byli i lepším týmem, povedlo se nám snížit na 2:3, jenže, a to se nechci vymlouvat, potom úřadovali rozhodčí. Vím, že jsou nová pravidla, ale co se dělo, to se mi zdálo až příliš. Když jsme měli velký tlak a šli za gólem, tak nás rozhodčí poslali do čtyř. Nakonec jsme dostali čtvrtý gól, což bylo rozhodující.