Draci ani tentokrát venku nevyhráli, těžkým soupeřem byl Havířov

Dominik Mihailescu, Petr Blakala, sobota 14.12.2013
Šumperští hokejisté v rámci třicátého druhého kola podlehli na ledě Havířova výsledkem 3:6. Draci přitom do utkání vstoupili velice dobře. Hned v druhé minutě otevřel skóre bek Martin Dudáš a šumperští se radovali. Ovšem o pár minut později vyrovnal Hrňa. V druhé částí prostřední periody se trefil PATRIK MOSKAL a Draci byli opět nadějeplní. Těsně před koncem padly dvě branky. Nejprve srovnal stav Robert Říčka a tři sekundy před koncem sirény ve druhé třetině poslal Draky do vedení Aleš Staněk. Šumperk ale dostal v závěrečné fázi čtyři branky a bylo vymalováno. Havířov porazil na domácím ledě hokejisty z podhůří Jeseníků. Draci všechno mohou napravit již v pondělí, kdy přivítají na svém ledě Kadaň.
32.kolo sobota 14.12.2013
HC AZ Havířov 2010 - DRACI PARS ŠUMPERK
6:3
(1:1, 1:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 10. Hrňa, 39. Říčka (Klimíček, Maruna), 42. Maruna (Šlahař, Jakúbek), 52. Maruna (Šlahař, Krisl), 56. Šedivý (Hrňa), 60. Říčka (Hrňa, Maruna) – 2. Dudáš (Žalčík, Sedlák), 35. Moskal (Červenka, Haas), 40. Staněk (Žalčík, Moskal). Rozhodčí: Jeřábek – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:8 - navíc Staněk (SUM) 5+DKO a Novotný 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 388. Střely na branku:. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3.
Daneček – Bezuška, Vosátko, Punčochář, Krisl, Klimíček, Koma, Rimmel P. – Šedivý, Hrňa, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Maruna – Říčka, Rimmel M., Klimša – Kanko, Pechanec, Škumát
Štůrala – Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Gewiese – Haas, Plášek, Půhoný – Staněk, Moskal, Žalčík – Brunec, Kucsera, Červenka – Langr, Skoumal, Cink – Chomič

Lepší vstup do utkání zaznamenali draci ze Šumperka, kteří se v úvodních minutách dokázali prosadit. Ke konci druhé minuty se dostal do střelecké pozice Martin Dudáš, který prudkou střelou našel mezeru nad levým betonem havířovského brankáře Danečka. AZet se snažil ihned vyrovnat, jenže Šumperk držel výbornými zákroky Štůrala. Havířovští hokejisté dokázali v 10. minutě úvodní třetiny vyrovnat, jelikož se dostala k dorážce posila AZetu Erik Hrňa. V K&K Pneu Aréně nastala po vyrovnávací brance euforie. Oba fanouškovské tábory se většinu zápasu překřikovali a vytvořili tak bouřlivou atmosféru. Do konce úvodní dvacetiminutovky se do šance dostal ještě šumperský Haas nebo také Mikuláš Rimmel. Do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhá část utkání začala v rychlém tempu. Po patnácti vteřinách bylo nařízeno trestné střílení proti brance Šumperka. Havířovský Sztefek však s kličkou neuspěl a skóre se neměnilo. O minutu později měli k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru domácí hráči, ale ani v tomto případě se diváci nedočkali gólu. Utkání se přehouplo do své druhé poloviny a střela Maruny skončila pouze v lapačce Štůraly. 35. minuta patřila Šumperku, za který se prosadil Patrik Moskal. Ten zužitkoval přihrávku Červenky a poslal draky opět do vedení. Do konce třetiny zbývalo sedmdesát vteřin a obě fanouškovské strany se mohly radovat. Nejprve vyrovnával Robert Říčka, který švihem umístil puk k pravé tyčce šumperské klece. Tři vteřiny před druhou sirénou ale přišel šok, kdy Aleš Staněk objel ležícího brankáře Danečka a neomylně skóroval.

Poslední třetiny nastoupil Havířov jako vyměněný. Hned ve druhé minutě třetí třetiny využil přesilovou hru Jan Maruna, kteří mířil s naprostou přesností od pravého levého kruhu. Těchto dvacet minut přineslo celkem sedm vyloučených hráčů a velmi vypjatou atmosféru na havířovském stadionu. AZet v 52. minutě využil další početní výhodu, tentokrát 5 na 3. Byl to opět Jan Maruna, který umístil kotouč za Štůralu s naprostou přesností. Za čtyři minuty přišla další rychlá akce havířovského týmu, kdy úřadoval svou kličkou Ondrej Šedivý. Ten si položil brankáře Šumperka a neměl potíže dostat puk za brankovou čáru. Zdálo se, že se další branka už nepadne, ale Robert Říčka všechny přesvědčil o opaku, když se nabídl u pravé tyčky a trefil odkrytou branku draků.

Jan Daneček (trenér AZ Havířov): Dneska jsme viděli vyrovnané utkání. My jsme s tím počítali, protože se Šumperku vůbec nepodařil zápas v Třebíči, což chtěli napravit. Soupeř předvedl od první třetiny výborný pohyb, dohrával souboje a byl důrazný před brankou. Do utkání jsme špatně vstoupili, několikrát nám tam odjeli sami na branku. Ve třetí třetině rozhodly přesilovky, zjednodušili jsme je, a to nám přineslo úspěch. Po Jihlavě to byl druhý nejlepší tým, který tady hrál.

Celý rozhovor s trenérem Danečkem bude k dispozici na WEB.TV

Radek Kučera (trenér Salith Šumperk): Je obrovská škoda, že jsme prohráli, protože dlouho jsme hráli dobře a měli možná i více šancí a více ze hry než soupeř, bohužel v závěru rozhodla naše nekázeň.

Převzato: Deník Šumperk