Do třetice to Drakům nevyšlo, z ledu Slovanu se vrací s prázdnou

Alena Ryšavá, Tomáš Suchánek, pondělí 11.1.2021
Začátek nového roku byl pro Draky velmi úspěšný. V prvním letošním zápase porazili papírově silnějšího soupeře ze Vsetína, následně na ledě havířovského AZetu urvali dalším dobrým výkonem dva body do tabulky. Do třetice to ale šumperským hokejistům nevyšlo. Z Ústí nad Labem se vrací s porážkou. Hosté šli v první třetině do jednobrankového vedení. V následující periodě navýšili svůj náskok na 4:0. Ačkoli Draci nebyli bezzubí, otočit průběh zápasu se jim nepodařilo. Skóre pro PARS na 4:1 ve 39. minutě pouze upravil Tadeáš Král. Ze severozápadních Čech se Draci vrací s první letošní porážkou.
18.kolo pondělí 11.1.2021
HC Slovan Ústí nad Labem - DRACI PARS ŠUMPERK
4:1
(1:0, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Klikorka (Trávníček, Matějček), 30. Trávníček (Severa), 32. Matějček (M. Bláha, Furch), 36. Protasenja (Furch, Klikorka) – 40. Tadeáš Král (Krejčiřík, P. Kratochvíl) . Rozhodčí: Bejček, Grech – Flegl, Kokrment. Vyloučení: 3:2. Navíc Ondřej Ševčík (SUM) - sekání, nařízeno TS. Využití: Bez využití. Střely na branku: 29:24. Zblokované střely: 4:5. Vhazování: 22:32. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 0:0.
Schwarz – Vl. Brož, Vala, J. Drtina, Š. Havránek, M. Voženílek, Klikorka, Vacík – Tůma, Pšenička, D. Sklenář – Trávníček, Matějček, Severa – O. Bláha, Protasenja, Grim – M. Bláha, Furch.
Peksa (32. Altrichter) – Záruba, Ševčík, Věntus, Kabelka, Weintritt, Dosek, Viktorin – Jaroš, Milfait, Tjurin – Moučka, Baláž, Blaško – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Horký, Spratek, Danielčák.

Třetí domácí utkání Slovanu v novém roce přineslo první šanci přesně v osmé minutě. Nedávna posila z Havířova, Dominik Sklenář však ve své dobré šanci minul branku hostů ze Šumperka. Slovanu se nepodařilo proměnit ani jeho první přesilovou hru. V té si dobře počínal brankář Draků Marek Peksa. Domácí hokejisté se radovali o pár minut později. V osmnácté minutě vybídl krásnou přihrávkou zpoza branky Michal Trávníček Karla Klikorku a reprezentant do 20 let se nemýlil – 1:0! Za tohoto stavu odcházely týmy do kabin po první siréně.

Hned z kraje druhé periody mohlo být srovnáno. Marek Schwarz nešťastně rozehrál přesně na hokejku Jaroslav Moučky, který však vyrovnání odmítl a minul odkrytou část domácí branky. V polovině utkání přišel trest. Chybu v rozehrávce udělali také hosté ze Šumperka a Michal Trávníček toho využil, když se ranou z bezprostřední blízkosti prosadil a mohl se radovat – 2:0! Neuběhly ani další dvě minuty a Slovan své vedení navýšil. Chirurgicky přesnou tečí se prezentoval Štěpán Matějček – 3:0! Tato branka vyhnala brankáře Marka Peksu, jehož nahradil Martin Altrichter. Ten se zapotil po pár minutách, když kryl trestné střílení Jana Grima. Nakonec i on inkasoval. Anatolij Protasenjase umně otočil kolem branky a zasunul puk do sítě – 4:0! Ve druhé části se dočkali také hosté. Třináct vteřin před druhou sirénou zakončil dorážkou rychlý brejk Tadeáš Král - 4:1!

Třetí třetina se nesla v klidném tempu. Z klidu vyrušila brankáře hostů Martina Altrichtera až dvojice Jan Grim a Anatolij Protasenja. Oba pokusy však dokázal syn slavného otce zlikvidovat. Ve třetí periodě jsme opravdu příliš šancí neviděli. Neujala se ani akce dvou proti jednomu, kterou řešil střílenou přihrávkou Štěpán Matějček. O chvilku později se nedočkal ani Dominik Sklenář, jenž svou ranou z křídla minul prostor mezi třemi tyčemi. Skóre utkání se ve třetí třetině nakonec nezměnilo a Šumperk si z ledu Slovanu odváží první prohru v letošním roce.