Do odvet s plným bodovým ziskem, Šumperk v Břeclavi vyhrál

Svoboda Jaroslav, středa 11.2.2009
B ř e c l a v - Do odvetných utkání části sudá - lichá vstoupili Draci nejlépe jak mohli. Na břeclavském ledě zvítězili 4:2, expedice tříbodové zásilky však neprobíhala vůbec hladce. A to i přesto, že Draci ani jednou v utkání neprohrávali. Již v 11. minutě po přihrávce Čížka skóroval Hulva, do konce třetiny se podařilo srovnat domácímu Popelovi. O výsledku utkání pak rozhodla první polovina prostřední části hry, kdy Šumperk během deseti minut skóroval hned třikrát. Nejprve se podruhé v zápase trefil Hulva, který se prosadil v šumperském oslabení. Vítěznou trefu utkání si připsal ROMAN MELUZÍN, čtvrtý gól pak vstřelil Drábek. Za domácí Lvy snížil sice ještě Popela, ale vzhledem k tomu, že v závěru utkání vychytal Maláč trestné střílení, Draci zvítězili na jihu Moravy 4:2.
39.kolo středa 11.2.2009
HC Břeclav - DRACI PARS ŠUMPERK
2:4
(1:1, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Popela (Strýček), 40. Popela (Strýček) - 11. Hulva (Vymazal), 24. Hulva (Vymazal), 28. Meluzín (Vrtík, Hašek), 30. Drábek (Sedlák). Rozhodčí: Kubičík – Goňa, Obadal. Vyloučení: 7:7, navíc Prachař (BRE) 10 minut, Meluzín (SUM) 10 minut + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 380. Střely na branku: 27:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.
Chvátal – Koš, Strýček, Laga, Novák, Strapko, Macháček, Popela - Hrůza, Barák, Čikl, Prachař, Kárný, Nohel, Vaněček, Balát, Mífek, Kuriál.
Maláč – Vrtík, Zacpálek, Ondráček, Blanár, Osina, Sedlák, Novotný – Hašek, Meluzín, Rozum – Čížek, Vymazal, Hulva – Drábek, Žálčík, Stejskal.

Druhá hokejová liga se blíží k vyřazovacím bojům a je tedy jasné, že každý bodový zisk se momentálně cení zlatem. A to jak v případě týmů na špici tabulky, tak i u těch méně úspěšných. Draci i břeclavští Lvi se ve vzájemném utkání střetli o body, které měly znamenat pro každý z těchto týmů udržení kontaktu s celky těsně před nimi. I přes úspěch Draků si však ani jeden ze soupeřů vůči svým nejblíže postaveným rivalům nepomohl.

Přesto by se dalo před samotným utkáním říci, že Draci nebudou mít cestu k bodům lehkou. Na této skutečnosti se podepsala i marodka aktuálně druhého celku tabulky. Jenže Draci vzali utkání za správný konec a hned v první třetině naznačili své kvality. Hostující hráči se tak vypořádali s absencí Ambruze, Holíka, Novosada a dalších opor znamenitě. Roli střelce vzal na svá bedra Jakub Hulva, který v 11. minutě po Vymazalově přihrávce otevřel skóre utkání a poprvé poslal Draky do vedení. Ač jasně lepší se již hosté podruhé v úvodní dvacetiminutovce neprosadili a byla to naopak Břeclav, která skórovala. V přesilové hře vyrovnal mladý zadák Lukáš Popela.

Přišlo však úvodních deset minut druhé třetiny, které definitivně rozhodly vývoj duelu. Byl to opět extraligou ošlehaný Jakub Hulva, který vrátil Šumperku jednobrankový náskok. Tentokrát se dokázal útočník Draků prosadit ve vlastním oslabení a prsty v brance měl znovu Michal Vymazal, který si připsal druhou asistenci v utkání. O čtyři minuty později se po kombinaci dua Hašek - Vrtík dostal do šance kapitán Draků Roman Meluzín a v souboji kdo s koho na Chvátala vyzrál. Meluzín sice v dalším průběhu utkání dostal osobní desetiminutový trest a také trest do konce utkání, vítěznou branku mu však již nikdo neodpáře.

Neuběhly pak ani dvě minuty a prosadila se i třetí šumperská formace. Obránce Sedlák narazil Jakubovi Drábkovi a ten zvýšil těsně před polovinou utkání na 4:1! Hrozící debakl však domácí odvrátili, do konce třetiny se Lvi zakousli a neinkasovali, naopak to byl opět třebíčský odchovanec Lukáš Popela, kdo pár okamžiků před sirénou vyzrál na Pavla Maláče. I tentokrát se zadák celku bojujícího o postup do play-off prosadil v přesilovce. Před druhou přestávkou se tedy dostala domácí Břeclav na dvoubrankový rozdíl a utkání tedy zdaleka ještě nebylo rozhodnuto. V poslední třetině se ale pouze necelých 400 diváků dalších branek nedočkalo. Břeclavští Lvi marně bili na šumperské mříže, v závěru utkání navíc Pavel Maláč vylapal nařízené trestné střílení a definitivně tak nasměroval Draky k tříbodovému zisku. Břeclav tedy přišla o svou již v preview soupeře avizovanou domácí dvouměsíční neporazitelnost. Draci naopak po třízápasové minisérii opět naplno bodovali.